Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért sértődnek meg az apák,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért sértődnek meg az apák, ha az anyának ítélik a gyermeket?

Figyelt kérdés

Nem a rossz, gondatlan, iszákos stb... anyákra gondolok természetesen.

Várom a válaszaitokat, utána én is elmondom én hogyan látom.


2011. okt. 25. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem "sértődnek meg", de érthető, hogy ugyanolyan szülőnek tekintik magukat, és nem tartják fairnek, hogy csak azért, mert ők történetesen az apukák, hendikeppel indulnak.
2011. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem megsértődnek,hanem igazságtalannak találják. Sok esetben az is. A gyereknek nem csak anyja,hanem apja is van. Mindkettőre szüksége is van.

A bíróságnak kötelessége lenne körültekintőbben ítélni. Nem az anya,hanem a gyerek érdekeit figyelembe venni.

2011. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Hallottál te már olyanról hogy az apának ítélték a gyereket? Mert én még nem.
2011. okt. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Pont azért amiért az anyák, ha az apának ítéli a bíróság a gyereket. Akárhonnan nézzük, az egyik szülő megkapja a gyereket, minden nap láthatja, aktívan része lehet a gyerek életének, a másik szülő meg kéthetente két napot láthatja a gyereket. Az a két nap nagyon kevés egy apának is ugyanúgy, ahogy egy anyának lenne.


Azonkívül sok anya - tisztelet a kivételnek - meg szokta oldani, hogy a gyerek ne akarjon egy idő után menni az apjához. A nővéremnél azt csinálta a volt feleség, hogy a gyereknek azt mondta, hogy apa nem kíváncsi rád, az apának meg azt, hogy beteg a gyerek. Egy idő után a gyerek természetesen nem akarta látni már apát, mert neki be volt mesélve, hogy az apját az új gyereke érdekli csak, őrá már nem kíváncsi. Egy idő után az apa is elmaradt, mert a gyerek nem akarta látni.

2011. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem sértődnek meg,de kur..ra szarul esik nekik válás után,hogy a volt neje csak pénzforrásnak tekinti és nem a gyerekek apjának.
2011. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ attól is, hogy a szülők hogyan váltak el egymástól. Nem egészséges a gyereket tiltani az apjától vagy bemesélni neki, hogy apa hülye meg nem kíváncsi rá.


AZ én unokatesómék ezt nagyon rendesen oldották meg, az apa akkor látja a gyereket amikor akarja, rendes kapcsolatot ápolnak a volt feleséggel.


Viszont szerintem ez a "megsértődés" inkább félelem, hogy akaratán kívül eltávolodik a gyerektől, sőt, nem tudja, hogy a volt feleség miket mondd majd róla a gyereknek. Valljuk be, a nők egy tönkrement kapcsolat után hajlamosak kígyót-békát kiabálni az exre. Mondom ezt nőként.

2011. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Többnyire nincs okuk rá. Nem sok anyáról hallottam, aki nyomós ok nélkül otthagyta 1 vagy több gyerekkel a férjét, inkább mindent elviselve próbálják egyben tartani a családot (új több gyerekkel úgysem lesz). Az "apukák" szoktak egy idő után új nő után nézni, ezek után pofa lapos... ( Na és számtalan esetben a régi gyerek nem is kell nekik, anyák esetében ilyet sem láttam még). Sértődésről sincs tudtom, általában csak el akarnak szabadulni, új életet kezdeni, hogy milyen áron, az meg mindegy.
2011. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én mint nő teljesen megértem azt az álláspontot, hogy elsősorban a nő előnyben van gyermekelhelyezést illetően. Nem megbántani, vagy bántani akarom férfitársaimat, és természetesen egyetértek velük, hogy abban nem jó a rendszer, hogy esetlegesen eltávolítják a gyermektől, de ez bizony feleségfüggő. Ha a férfi jó apa, nem helyes hogy az anya teljesen háttérbe szorítja, esetleg uszítja a gyermeket a másik szülő ellen. Egy jó anyának tudnia kell, hogy egy jó apától nem foszthatja meg gyermekét.

A feltett kérdés lényege azonban abból áll, hogy vannak olyan pluszok egy nőben (és most kizárólag a nagybetűs ANYÁKRA gondolok) amivel egy férfi nem tud, vagy csak nagy nehézségek árán tud megbirkózni. Ugyanúgy a férfifeladatok, a férfi gondolkodás, a férfiszerep, apaszerep elvitathatatlanul az APÁÉ és létfontosságú a gyermek fejlődésében. Gondoskodni is mindkét szülő tud, DE az anyai gondoskodás utánozhatatlan. Semmi megbántást nem szántam ezzel az apukáknak, sem a megbántott, elhagyott, mellőzött, elhanyagolt férjeknek, apáknak, de mindenkinek tudni kell hogy azért kerül elsősorban az anyához a gyermek, mert vannak dolgok (itt túl hosszúra nyúlna a téma), amit ösztönösen nőként, anyaként mi jobban tudunk. Erre születtünk. Ráadásul azt a 9 hónapot is számítsuk bele, mikor testünkkel, vérünkkel védelmeztük a majd megszülető apróságot, és tápláltuk ameddig csak lehetett, gondolok itt a szoptatásra, szinte a húsunkkal, vérünkkel.

Egyetértek az apákkal abban, hogy pusztán nőisége miatt azonban nem lehet dönteni, és aki nem képes rá csupán ezért ne élvezzen előnyöket, ha mást nem is tett a gyermekéért, és ide tartoznak a gyermeknevelésre alkalmatlanok is. Az apáknak pedig meg kell adni az időt a jogot, hogy apák lehessenek, már ha megérdemlik....

Elnézést kérek, ha valakit érzésében megbántottam ezzel a kommentel.

2011. okt. 25. 21:17
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

... és mit akarsz eladni? Ilyen komment után komolyan arra vagyok kíváncsi, mikor állsz elő azzal, hogy vegyük meg a könyvedet/csodaporodat/szülőoktató gépedet/stb...

Vagy csak szimplán tömjénezésre vágysz?

2011. okt. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyet értek veled.
2011. okt. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!