Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért gondolják azt a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt a férfiak hogy ha már egyszer elváltak akkor már nem akarnak újra házasodni?

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve vagyunk együtt, most született egy kisbabánk és én már a terhességem alatt szerettem volna ha összeházasodunk, de nem kérte meg a kezem. (félreértés ne essék, nem azért estem teherbe hogy elvetessem magam!!!) Apasági nyilatkozatot tett, így a fiúnk az ő nevét viseli. Neki volt előttem egy házassága ahol igen csak megégette magát. Az ex egy bőrönddel jött és egy házzal meg egy kocsival ment. Azt mondja össze sem lehet hasonlítani minket, engem imád és a babát is és hogy nem a papír tesz bennünket boldoggá ezt ő már csak tudja. De olyan jól esne legalább csak az ha vennénk közösen jegygyűrűt és hordanánk hogy bárhová megyünk lássák hogy összetartozunk. Őszintén szólva kerültem már egy párszor kellemetlen helyzetbe hivatalos helyen is hogy : "jaj nem vetted fel a férjed nevét?" erre én: "nem mentem férjhez" de ott van velem a pici fiúnk. Nem tudom ki ért meg ebben a témában engem, nagyon kíváncsi lennék hogy elvált apukák mit gondolnak erről a témáról. Csak én vagyok ilyen naív (egyébként 29 éves vagyok) vagy a női mivoltom miatt nem tudok egyről a kettőre jutni.
2009. máj. 6. 09:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen megértelek, bár én még nem voltam /és már nem is leszek/ ebben a helyzetben. Minden nő /lány/ szeretne férjhez menni. Akár tagadja, akár bevallja. Főleg akkor, ha már gyereke is van. A házasság egy érzelmileg és anyagilag is rendezett állapot, amely érzelmi biztonságot is ad. A férjed nem hivatkozhat egy elrontott házasságra, hiszen ebben te nem vettél részt, semmi közöd nem volt hozzá. Addig, amig nem történik meg a házasságkötés, rengeteg kellemetlen percnek teszed ki magad, később a gyermekedet is. Örökké magyarázkodhatsz. Beszéld meg vele, hogy neked ez fontos lenne és ha teljesen fel akar vállalni benneteket, ne ágáljon a házasságkötés ellen,hanem törvényesítse a kapcsolatotokat.
2009. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Egyik oldalról érthető, hogy szívesen megtapasztalnád az esküvő, a feleség-lét tudatát.:) Ez amolyan női-itisz, akkor is sóvárgunk néha a papír, gyűrű után, ha tutti, hogy enélkül is lehet boldogság.

Akinek már volt házassága az ezt nem látja ilyen misztikusnak, fontosnak.

Biztatlak azért, mert az én férjem 4 év után kérte meg a kezem, egy 20 éves házasságból jött, ahol önként hagyott ott több autót, több házat. Nem élünk jól- de ha ő így nyugodt, akkor legyen így.

Az első 4 évünkben nem akart sem házasságot, sem gyereket. Most mindent akar.

De én elintéztem annyival, hogy ha ő így érzi magát jobban, akkor ám legyen.

Annyit kértem tőle csak- de ehhez ragaszkodtam- hogy akkor maradjon velem, ha magában le tudja tenni a jóban-rosszban nagyesküjét.

A férfiak mások. nem mindig értik, mi a fenéért bizonyítja jobban egy pár gyűrű meg egy ceremónia a szeretetüket, mint a mindennapok. És ebben igazuk van.

A házasságnak lehetnek előnyei, de. Inkább leszel Te is papír nélkül boldog, mint papírral boldogtalan. Kívánom, ne rontsd el a szép életedet azzal, hogy arra vágysz, ami nincs.

2009. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Az élettársi kapcsolat jogilag nem tiszta. Magyarázd meg neki, hogy te nagyobb biztonságban éreznéd magad. Pl az én számomra is csak ennyi értéke van a házasságnak, mert a papír igenis fontos. Mi lesz ha neadjisten a párodat éri valami? Téged a kórház környékéről is elzavarnak. Hogy csak egy példát mondjak a sok közül. De hát én a jogász szemével nézek és látok, talán próbáld meg te is ezekkel a józan száraz érvekkel elmagyarázni, hogy mennyivel biztonságosabb házasságban élni.
2009. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%
Kedves jogász, 10:16-os vagyok, az életközösség és a vagyonközösség fogalma -ezt bizonyára jogászként Te is tudod-még akkor is megállja a helyét, ha a férfi pl még nem bontotta fel az előző házasságát papíron. Attól az az élet-és vagyonközösség már sok tekintetben megszűnt. Egyetlen kórházból sem zavartak el soha, és máshonann sem.
2009. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ugyan én nem elvált apuka vagyok, hanem feleség , de át tudom érezni, amit írsz! Igen , a férfiak ha megégetik egyszer- kétszer magukat, nagyon sokáig tudnak bizalmatlanok lenni. Így voltam a férjemmel, amikor még csak "jártunk". Ugyan előtte nem házassága volt, "csak" ex-menyasszonya. Mindenesetre hosszú hónapok "munkája" volt, míg kiderült számára, hogy teljesen más személyiség vagyok; és a bizalom , ha lassan is , de kiépült köztünk. Én amondó vagyok, hogy egy férfi legyen férfi , és ha talál egy valóban megfelelő társat lépjen túl a csalódásain és ne "nyalogassa" a sebét. Mert nekem most ez egy picit úgy tűnik. Vállaljon fel, igen ; ha más nem jegy-gyűrűvel, de tudassa a külvilággal, hogy találtam egy társat , akit elfogadok; és aki elfogad engem. Lehet kicsit "konzervatív" a gondolkodásom , de azért ez jólesik egy nőnek. Ülj le vele beszélgetni , és próbáld ezt így szépen körvonalazni neki. Megváltozni nem fogsz , Te ilyen vagy ; szereted őt és szeretnéd , ha "magasabb" szintre jutna a kapcsitok, mert neked ez fontos.

2009. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Én 9 éve "járok" a párommal, azért írom így, mert nem is lakunk együtt. Ő volt már nős, állítólag megszenvedte és többet hallani sem akar ilyesmiről. Én azért tartok ki mégis mellette, mert én sem akarok férjhez menni, gyereket sem szeretnék, sőt, túlságosan is megszoktam a függetlenséget, 42 évesen már úgy érzem, képtelen lennék alkalmazkodni valakihez, főként esetleg egy új partnerhez. Így aztán elfogadom ezt a helyzetet, neki is megvan a szabadsága és nekem is. Persze nálatok más a helyzet, a baba miatt érthető, hogy te szeretnéd a házasságot, de erőltetni nem lehet, az csak rontana a helyzeten. Finom célozgatásokkal megpróbálhatod befolyásolni a döntését, esetleg.
2009. máj. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Igazából már leültünk beszélni erről a témáról, sőt amikor kismama voltam akkor egyszer elsírtam magam hogy én lányfejjel fogok szülni de többet nem mondtam. Erre a párom mondja hogy meg akarta kérni a kezem a beszélgetésünkre kb. két hónapra rá következő nyaralásunkon. Én nem kérdeztem semmi ilyet hogy mikor és hol és egyáltalán meg akarja-e kérni a kezem de ő dacból elárulta. Ezzel elérte azt hogy én voltam dühös magamra hogy "kiszedtem" belőle pedig nem így volt. Úgy érzem ez egy jó ürügy volt neki hogy halogassa tovább a dolgot.

Persze igazgatok van ha azt mondjátok hogy inkább papír nélkül legyünk boldogok mint papírral boldogtalanok. Ezt én is így gondolom. Ő tudja is hogy én házasságpárti vagyok ( a szüleim házassága nekem példaértékű és ők is erre neveltek engem, mondanom sem kell hogy eleinte ellenezték a kapcsolatunkat az ő múltja miatt). Néha azt gondolom csak bolondít hogy majd egyszer eljön az a nap is amikor összeházasodunk. De igaz az is hogy itt a babánk akit mindennél jobban szeretünk viszont azért bennem mint nőben van egyfajta bizonytalanság. Biztosabbnak érezném ha a felesége lennék, sőt már mondtam neki hogy ha a vagyonát félti írjunk házassági szerződét. Félre ne értsetek nem ráakaszkodni akarok és nem mindennapos ez a téma nálunk. Az utolsó ilyen házassággal kapcsolatos beszélgetésünk kb. egy éve volt én azóta hagytam pihenni a témát, de a fejemben azért párszor megfordul még ha nem is mondom neki.

2009. máj. 6. 10:56
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kérdést volt időm elolvasni a válaszokat és a kommented nem,és arra reagálok.

Nagyon megértelek.Kérdezd meg tőle,ha a papír nem jelent semmit,akkor miért nem lehet hivatalossá tenni a családotokat?Hiszen lehet ez akár csak 1 óra és semmi nagy felhajtás.Ha neki úgyis mindegy van papír vagy nincs,akkor miért ne lehetne ha számodra fontos?

Én azt mondom,(és ezzel nem akarlak elkeseríteni,csak így látom)ha valaki független nemtől véglegesnek gondolja a kapcsolatát a szeretett személlyel,akkor igen is azt akarja,hogy hivatalosan is összetartozzanak,egy családot alkossanak.

Szerintem ülj le vele komolyan elbeszélgetni.

Ez nagyon ostoba kifogás,hogy már megégette magát.Mindenkinek volt az életében ex.volt csalódás,de nem is Őt Őket kellene most elvennie,hanem téged,akit gondolom állítása szerint szeret.

Nagyon méltatlan és megalázó a jelen kapcsolatot az exekhez hasonlítgatni,hiszen azért van veled,mert tőlük különbnek tart téged nem?

Beszéljetek egymással őszintén csak ezt lehet tanácsolni.

Ha meg neki valóban mindegy a papír,mert szerinte semmin nem változtat akkor miért nem lehetne?

2009. máj. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy elvált férfiak még nem válaszoltak, mert igazán őket vártad, ezért nőként nem is akartam eddig írni.

"Néha azt gondolom csak bolondít,hogy majd eljön egyszer az a nap, hogy összeházasodunk." - Ezt nem értem egészen. Akkor próbálja magában elrendezni, csak még nem tart ott? Akkor én azt a házassági szerződést mégiscsak szóba hoznám, mert ezzel tényleg semmi vesztenivalója! Olyan megoldást javasolnék keresni, ami mindkettőtöknek jó, mert ez a helyzet neki megfelel, Te meg csak tűrsz, vársz, és neked nem felel meg, szerintem ne hagyd annyiban. Mert akkor csak gyűlik benned a rossz érzés, ami egyszer kiönt...

Nincsenek különösebb jogi ismereteim, mint az előttem szólóknak, de én is úgy gondolom, a házasság nemcsak érzelnileg, anyagilag is biztonságosabb, mint egy élettársi kapcsolat.

29 éves koromig nekem nem igazán volt tartós kapcsolatom, és meg sem fordult a fejemben, hogy férjhez megyek valaha is. Aztán megismertem Őt, és sok minden átértékelődött bennem. Olyan helyen építkezett a párom "legénykorában", ami nekem nem igazán nagy perspektíva, röviden: ha közösen építkezünk, akkor olyan helyre, ami munkahely és egyéb szempontból nekem is ugyanolyan jó. (Ehhez csak pénz kell, amiért viszont itt lakva mit tudnék tenni? Nem megyek bele az esetembe, hogy a meglévő eladása miért nem egyszerű.) Gondolkodtam, hogy így felvállajak-e egy hosszútávú kapcsolatot, de 29 évig nem találtam olyant, akinek a személyisége ennyire "passzolt", szóval így belementem. Viszont már az első évben láttam, hogy a lakóhely-feltételek nem egyenrangúak. Mi lesz, ha gyerekünk van, és vele bármi történik? Utcára kerülÜNK, mert a gyerekünk csak majd nagykorúan kapja meg a részét? (Ez a gyerekemmel szemben is felelősség!!) És ha ez lakóhely szempontjából jó is lenne, akkor mi van, ha akkor történik valami, míg gyesen vagy? Hogyan lehet úgy családot, akár több gyereket tervezni? Szóval én azt mondom: amíg te is ugyanúgy dolgozol, ugyanúgy lehetőségetek van mindkettőtöknek, amíg gyerek nem jön szóba, addig oké az élettársi kapcsolat, azután függőséget jelent szerintem.

A "történik valami" nemcsak balesetet jelenthet, hanem ne adj Isten válást valami előre nem látható okból. A nő, aki a gyerekeket nevelte, pl 3 gyereknél 9 év gyesig nem dolgozott, házasságnál neki is jár valami a közösen gyűjtött vagyonból (azt hiszem a fele), élettársi kapcsolatnál úgy tudom, semmi, vagy nehéz igazolni. Vagy ha nem válás, a rokonságtól függ, hogy ki mennyire akarja megkaparintani a neki jogosan járó részt, ill. Te mennyit tudsz bizonyítani, nem tudom pontosan, de szerintem bonyodalmasabb, míg házasság esetén tiszta sor.


Az érzelmi részét is megértem, bár nekem az érzeli része mást jelent - kevésbé fontos, ki mit szól, de egyszerűbb, ha nem kell magyarázkodni bizonyos helyzetekben. Az érzelmi része amúgy áthidalható szerintem egy különlegesebb gyűrűvel vagy más módon, amit csak Ti tudtok ketten. Pl egy egzotikus országban nyaraláskor akár jegygyűrű helyett más közös tárgy megvétele is jelezheti számotokra az összetartozást, amiről mások nem is tudnak. Vagy pl templomi esküvő 2 tanuval (akár távol a világtól, külföldön) önkormányzati nélkül, Isten színe előtti összetartozás...stb.

2009. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En pont forditva vagyok ezzel , bar nam valtam meg , sot igazibol meg meg sem kertek a kezemet , de nem is akarom! Valahogyan talan meg a szabadasgomat feltem es azt , hogy szbadon mehessek magyarazat nelkul ! 26 eves vagyok es engem a parom szeretne elvenni , allitolag o nem kerte meg meg mas kezet , viszont nagyon sokan hozza akartak mar menni . Bocsi ez eltert kicsit a kerdesedtol, csak azert irtam, hogy en azert nem szeretnek hozzamenni , mert nem erzem ugy, hogy kene . A Papir neki megnyugvas lenne , valahogyan ugy , ahogyan neked . Ezzel nem azt akarom mondani , hogy nem szeret a parod es "menekulni" akar . Csak talan keresi a megfelelo alkalmat !

Kozos gyerek mellett viszont elegge itt lenne az ideje, hogy hazasok legyetek ! Valoban beszelned kene vele errol es ez a "kisemmizem" ha a felesege leszek , total hulyeseg ! Ha ot megnyugtatja , meg irhatjatok a kozos baba nevere is az ingatlant ! De a szerzodes is rendben , bar nam hiszem , hogy neki ez annyira fontos lenne , bar a sok csalodas utan ki tudja ! Mast nem tudsz csinalni , mint beszelni vele errol . Talan rajon, hogy ha eddig o is akarta , kar meg tobbet varni vele . Ha meg nem ,akkor azt is tudjatok tisztazni. De meg mielott magadat emeszted ezzel , vele kene megbeszelned , de nem ugy kifakadva , mint annak idejen !

Remelem siekrul valahogyan dontenetek !

2009. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!