Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tudat alatt érhet egy csecsemő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudat alatt érhet egy csecsemőt lelki trauma, ha a szülők elválnak?

Figyelt kérdés
A baba ilyenkor még nyilván nem fogja fel mi történik körülötte, de talán tudat alatt mégis? Ami mondjuk később kerül felszínre (15-16-17..évesen is) Mondjuk zárkózottabb lesz, stb...
2011. dec. 10. 23:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem okozhat.

Leginkább valóban a későbbiekben gond, hogy nincs ott az egyik szülő. Egy gyereket két szülőnek kell felnevelnie, tőlük kapja a mintát.

Nagyon sok tanulmány foglalkozik azzal, hogy egyes betegségek, és minden egyéb mennyivel gyakoribb az elvált szülők gyerekeinél.

Aki teljes családban élt, az azonnal felismeri az elvált gyereket. Én is kiszúrom bármikor, hogy őt csak egy szülő nevelte.

2011. dec. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Miből szúrod ki?

Felnőttnél is látod?

2011. dec. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés, valahogy látszik.

Igazából tipikusan azoknál, ahol tényleg csak egy szülő van, a másik minta hiányzik.

Ismerek olyat is, akik a válás ellenére együtt nevelik a gyereket, békében, na náluk nem olyan egyszerű észrevenni.

Viszont ezeknek az elkallódott tiniknek a 99%-a elvált szülők gyereke.

2011. dec. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Igaz, látszik!

Amikor elkezdtem dolgozni, volt egy kezdő tréning pszichológusokkal.

Részt vettünk, csináltuk stb...

Utána négyszemközt volt beszélgetés, és nekem az egyik pszichológus elmondta, hogy milyen értelmes vagyok, milyen igyekvő meg intelligens bla, bla, ÉS látja, hogy valami nagyon nem oké az eredeti családomban, és van valami sérülésem.

Nem is volt szó erről!

Meg sem említettük a családunkat, mégis látta rajtam.

Leesett az állam, de igaz volt, úgyhogy kénytelen voltam elfogadni az elemzését.

Látta, úgyhogy szerintem is látszik.

Mondjuk én amúgy is félénk vagyok, hogy ezért-e, vagy sem, azt nem tudom.

6-os válaszoló voltam.

2011. dec. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
maga a válás nem okozhat traumát, viszont ha a csecsemővel nem törődnek rendesen, nem alakul ki a kötődés az anya felé az bizony későbbiekben komoly problémákat szülhet... ( 2 éves kor alatt az anya a meghatározó személy )
2011. dec. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem úgy fogja fel, mint egy 6év fölötti gyermek pl. De mivel minden lényre hatással van a környezete, így ő is érzékelni fog valamit a dologból. Rajtad és az apukán múlik, hogy hogyan jön ki ebből a helyzetből. Jobb, ha a szülők egy idő után szövetségesek lesznek a gyerek érdekében, még akkor is, ha ők nem alkotnak egy párt, de a gyerek érezze, hogy VAN apa és VAN anya, aki ugyan úgy mellette van.

Ha úgy jön le neki a válás, hogy szomorúság és kudarcok tükröződnek belőle, tragédia, elhagyatottság, akkor lehet belőle lelki gondja. Ha egy kicsit könnyedebben veszi körül a légkör, és lassan majd megérti miért nem él apa vele, akkor nagy baja nem lehet. De ez család és alkatfüggő.

23N

2011. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha sikerül normálisan elválni az apától, és az apukának is olyan a hozzáállása, akkor engedd, hogy minél több időt töltsön ő is a babával, hogy részt vegyen az életében. Nem kell betartani a 2 hetente hétvégét. Hozzátok ki a lehető legjobbat ebből a rossz helyzetből. És akkor a kicsi sem sérül annyira.
2011. dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A válás nem, viszont nem lesz teljesen egészséges lelkületű, ha nem teljes családban él. Sajnálom a kisbabát.
2011. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Tudatosan nem fogja fel, mi történik vele, de a szülők érzései , a rossz hangulat átragad rá is és megmaradnak ezek az érzések tudat alatt élete végéig.Igen, sok év múlva is okozhat ez problémát.

A kisbaba csak kicsi, de nem hülye.

2011. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem maga a válás,hanem később az anya hangulata,kevés ideje rá,jövő-menő apajelöltek,hiányzó családi élmények(nyaralás pl.), apakép. Nekem zavartabbnak,szomorúbbnak,bizonytalanabbnak tűnnek az egyszülős családból jövő emberek.
2011. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!