Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vannak-e perköltségek, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak-e perköltségek, ha a békéltető nem jött be az Uramnak? Ki fizeti azt? Még több tárgyalás, tanuk. Nem szeretnék ügyvédet, Meg sem beszélte velem a közöst, csak úgy beadta, hátha megijedek, Nem így történt de azért költeni nem akarok rá.

Figyelt kérdés
2008. márc. 28. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked megfelel a közös megegyezés, akkor nem kell sem ügyvéd, sem tanu, sem perköltség. Azt a férjednek kellett kifizetni, amikor beadta a válókeresetet. Ha meg tudtok egyezni, akkor nem kell többet költeni rá. Ha az első tárgyalás után nincs vita, és továbbra is fenntartjátok, hogy el akartok válni, akkor már csak egy utolsó tárgyalás van és kész vége, akkor kimondják a válást.

Én már majdnem egy éve váltam el, és a második tárgyalás kb. 3 percig tartott. Mi elfeleztük a költségeket. Egyébként 12.000,- Ft. illetékbélyegben, amikor beadják a keresetet. Tehát nekem 6.000 ft-ba került, és mivel mindenben megállapodtunk, nem volt ügyvéd sem és tanuk sem voltak.

Üdv.

2008. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Sajna a békéltető már megvolt, de Ő semmit nem akar adni nekem. 6 évig éltünk együtt, utánna 2 év házasság, ahol már tényleg közösen vásároltunk az Ő házára és a gyerekeire fordítottunk mindent. Nekem papíron több volt a fizum, a valóságban neki volt több. eddig még a személyes dolgaim is nála vannak, a közösből semmi nem jutott az én meglévő lakásomra. Anyagilag nem tudunk megegyezni. Elmondta, hogy Ő is szeret, de el kell válnunk, adni nem akar semmit. Nem sokat szeretnék cca 500000-et, ehhez, félek, hogy még az ügyvéd is többe kerülne. Nem érzem jogosnak, hogy a 8 évi munkámért, a családja ellátásáért én ne kapjak semmit. De annyira összetartóak: 4 fia van, hogy úgyis mindent ellenem fognak tenni. Most attól kezdek félni, hoy a végén, én mint alperes fogok fizetni-perköltség- hiába monak a szavai már a békéltetőn egymásnak ellent.

2008. márc. 30. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!