Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elköltöztem, hogy legyek erős?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elköltöztem, hogy legyek erős?

Figyelt kérdés

többször írtam itt,és meg is tettem a lépést elhagytam a párom aki lelki terrorban tartott,bántotta gyerekeimet stb..

hogy legyek erős?Könyörög hivogat,igérget,de én nem hiszek az ilyen hirtelen változásban.Nagyon fáj és nehéz,de hogyan értessem meg vele,hogy nem gondolom meg magam?

Ő 23 éves,én 30,neki még nem volt csalódása vagyis érzelmileg fel kell nőnie,ideges típus meg kell tanulnia kezelni indulatait.Ezért sem akarok visszamenni,hisz engem is már vállba ütött,nem várom meg amíg felpofoz.Fel kell nőnie,nekem rendezni kell válásom utáni adósságom(neki ez sok volt,nehezen fogadta el a multam,neki nincs gyereke nekem 2)vagyis majd pár év múlva,amikor ő is felnő én adósság nélkül leszek,akkor talán folytatódhat.De hiába szeretem,el kell engednem őt.kérlek adjatok hasznos tippeket,mert ő is szeret és szenved.gyerekeket nem nevelhetem ilyen agresszióban :(


2012. jan. 10. 18:23
1 2
 1/16 bánomisén ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy miért költöztél el tőle. És tudd, hogy ha visszamennél hozzá, minden ugyanúgy folytatódna tovább minden ígéret ellenére. Vannak nők, sajnos, akik erről (rém)regényeket tudnának neked mesélni. Tarts ki és ha már meghoztad a döntésedet, ami szerinted jó is, akkor ne fordulj vissza. Lehet, hogy még rosszabb lenne, mint azelőtt.
2012. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Soha ne higgy semmit erőszakos férfinak, aki a költözés után megpróbál visszaédesgetni. Csak még nagyobb terrorba csöppennél vissza, mint amilyenben voltál. Jól döntöttél! Légy erős, gondolj a céljaidra!
2012. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ne vedd fel a telefont. Csak megunja...
2012. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az erőszak nem kor kérdése. Én 22 vagyok, de sosem bántanék egy nőt sem.
2012. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez nem érzelmi felnövés kérdése, ha valaki agresszív egy nővel, az az is marad. A gyerekeidre gondolj, nekik is kárt csinálnál, milyen lelkiviláguk lesz, ha ebben nőnek fel.
2012. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

"Nagyon fáj és nehéz,de hogyan értessem meg vele,hogy nem gondolom meg magam?"


Sehogy. Ne hívd vissza, ne beszélj vele. Majd rájön hogy ez a hajó már elment.


"majd pár év múlva,amikor ő is felnő én adósság nélkül leszek,akkor talán folytatódhat"


Akkor mégis meggondolod magad? Hogy is van ez? Ja már értem, te nem is gondoltad komolyan hogy elhagyod, csak így akarsz ráijeszteni hátha megváltozik és akkor majd minden mehet tovább úgy ahogy azelőtt. Bakker, ő se szeret téged hisz a pótmamája vagy ("érzelmileg fel kell nőnie") de te se őt mert te meg meg akarod változtatni! Ezzel a ráijesztéssel akarnád őt megnevelni jó pótmamához illően. És ezzel a neveléssel meg magadnak akarsz tetszelegni hogy milyen törődő és jószívű ember vagy, pedig inkább vak ha valaha is visszafogadod őt.


Vagy tényleg ÖRÖKRE megszakítasz vele minden kapcsolatot vagy egy darabig játssza neked a szentet, te meg visszafogadod és látni fogja hogy "hoppá, végül mégis visszafogadott, s.gget csinált a szájából, hát akkor szabad a pálya azt csinálok amit akarok, úgyis el tudom majd érni megint hogy visszafogadjon". És kezdődik a terror elölről.


Nem zártad ezt még le, én ezt látom. Ha lezártad volna, most nem tetted volna fel a kérdést, gyakorlatilag meghalt volna a szemedben pedig nem így van. Most is visszakívánkozol, "szereted" őt (miközben ahogy írtam inkább magadat próbálnád rajta keresztül szeretni, így függsz tőle lelkileg) és persze "ő is szeret és szenved" (egy lófüttyöt szeret, szenvedni tényleg szenved mert már nincs kit megverni, micsoda szeretet...).

Lehet hogy neki fel kell nőnie de ugyanúgy neked is! Önértékelési problémáid vannak, ezért érzed úgy hogy tetszelegned kell a megmentő szerepében, mert máshogy nem tudnál büszke lenni magadra. Javaslom beszélgess el egy pszichológussal erről.

2012. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sírt,hogy szeret de ami a legdurvább nem.engem nem hatott meg.lelki terror abból állt,hogy :ellenőrizte telefonom,ha és akkor vágott vállba amikor nem tudtam elszámolni neki.gyereekmhez nincs türelme,hazugnak nevezte,ha nem voltam otthon fenekükre ütött tök apró dolgok miatt.

Ő értelmes okos,nem iszik stb,de nem tudja visszafogni magát ordít és féltem már tőle és nem voltam önmagam elötte.első félévben semmit nem láttam ebből amióta hozzá költöztünk akkor jött elő.

és ő nem akar segítséget elfogadni.

olyanokat mondott:nélkülem könnyebb lenne,elege van és még ő lepödött meg mert szó nélkül elmentem.mondogattam neki,de nem hitte el,kinevetett,azt mondta ugysem megyek el.Igaz nincs melóm most de van hol laknom és inkább a kevesebb kaját stb-t választom mint a jomódot de tele félelemmel,ideggel.

2012. jan. 10. 18:55
 8/16 anonim ***** válasza:

Igazából akkor tépi fel a sebeket ha beszélsz vele, nem hagy felejteni.

Ne beszélj vele.

3000 Ft egy új sim kártya (ha a munkád engedi) válts számot, add meg azoknak az embereknek az új számod akinek akarod csak az exednek ne.

2012. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Készülj fel hogy valószínűleg sokáig fog próbálkozni. Én 7 hónapja szakítottam az exemmel és még Karácsony után is hívogatott és írogatott, pedig már rég fel sem veszem a telefont.
2012. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Úgy légy erős, hogy jusson eszedbe, hogy megütötte a gyereked, én sem ütöm, pedig én szültem, akkor nehogy már egy vadidegen, mert éppen idegbajos megüsse..mi van ha nem tud leállni egy seggre ütés után?? Láttunk már ilyet sajnos..ez lebegjen a szemed előtt...amúgy nem kor kérdése, attól mert 30 lesz ugyanilyen erőszakos marad.
2012. jan. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!