Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elköltöztem a férjemtől és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elköltöztem a férjemtől és már 1,5 éve egyedül nevelem a kislányom, de még nem váltunk el, kérhetek-e családipótlék emelést?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
ha külön kecóba laktok, akkor igen. Bár az a pár száz forint nem valami sok.
2009. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

IGEN!

Az a lényeg, hogy más lakcímen éljetek, mint az exférjed.

A különélés is ugyanolyan, mintha elváltatok volna (én 2 éve élek külön, nem váltunk el, más a lakcímünk, én kapom egyedülálló anyaként a családipótlékot).

2009. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

És az számit,hogy anyukámmal lakom?Érdekli őket,hogy ki és hányan vannak bejelentve,mert a gyermek étkeztetési kedvezményt sem kaptam meg,ez miatt.

2009. aug. 31. 16:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyedülálló anya vagy, még három hónapra visszamenőleg is kérd. Add meg a pontos dátumot, mióta nem laksz a férjeddel.

Hogy nincs önálló lakásod, az nem itt nem számít.

Esetleg a gázár-támogatásnál.

2009. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitségeteket!!!!!!!!!!
2009. aug. 31. 17:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Kb. 1000 Ft-tal több az egyedülállók családi pótléka. Én sem kapok támogatást, pedig csak a gyerekemmel élek együtt. De 3000 Ft-tal meghaladja a min. összeget. Így jártam, pedig jóval kevesebb a bevételem, mint egy kétkeresős családnak....

Csak azt tudnám, hogy a kissebbségiek hogy játszák meg ezeket a dolgokat?!

2009. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnállak téged is!Nekem csak 1200 ft-tal volt több,de,ha csak 1 ft-tal tér el,már nem kapod meg a támogatást.Köszönöm neked is a választ!!!!!!
2009. szept. 1. 16:10
 8/9 anonim válasza:
Csak nyilatkozni kell az Államkincstár felé, mióta neveled egyedül a gyermeked, más nem szükséges hozzá. Akár azonos címen is lakhattok.
2009. szept. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszike!!!!!!!!
2009. szept. 10. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!