Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjem három gyerek után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem három gyerek után fizetett 50% tartásdíjat, mert én neveltem őket. Azonban az egyik gyerek visszament az apjához. Mennyit kell most fizetnie az exemnek a két gyerekre, és mennyit nekem az egy gyerekre? Az Ő nettója 140000, az enyém minimálbér.

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 10:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%

A tartásdíj megállapításokat a felek jövedelmi helyzetét vizsgálni fogják. Az apa a normatíva alapján 20% tartásra lesz kötelezve gyermekenként.

Azonban azt figyelembe kell venni, hogy összegszerűségében nem számolható az egyik oldalon két a másik oldalon pedig egy gyermek, ugyanis az életvitelszerűen lakó gyermekek tartásáról elsősorban természetben kell gondoskodnia a tartó félnek.

Vagyis egy-egy gyermek tartásáról a felek saját maguk gondoskodnak, és a harmadik gyerekre fog az apa tartásdíjat fizetni. Ez pedig a fizetésének a 20%-a lesz, ez az elmondottak alapján 28.000 Ft.

Ennyit fog a bíróság megítélni. Ha az apa ENNÉL TÖBBET hajlandó adni, egyezséget kell vele kötni, mert akkor jobban jársz.


A bíróság nem fogja megállapítani úgy, ahogy fentebb leírták, hogy gyermekenként elszámoltat.

2009. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Jaja, és a szép ebben,hogy ezt fel is ajánlottam neki, de ezt is kevesli.Azon lovagol, hogy miért fizessen ő gyerekenként 20 5 ot, ha én a jövedelmem után nem annyit fizetek.
2009. máj. 27. 11:22
 13/20 A kérdező kommentje:
Akkor számolhatok ezek szerint úgy, hogy egy gyerekre kapok 28000? a másik ra meg semmit, ami eddig két gyerekre 47 volt? Tehát így a két gyerekem rosszabbul járt?
2009. máj. 27. 11:32
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
Ez így nem jogos! Add bíróságra a dolgot, mert neked nem ugyanannyit kell fizetned egy gyerek után, mint neki gyerekenként, mert százalék alapján a te fizetésedből jóval kevesebbre jön ez ki. Akkor neked a minimálbér 20%-át kellene fizetned a gyerek után. Miért hagyod, hogy kisemmizzen? Neked minimálbérből jóval nehezebb eltartanod magad, mint neki 140 ezerből. Vérszívó!
2009. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Szóval ha neki egy gyermeket,és nekem is egy gyermeket el kell tartanunk, és ő csak egy gyerek után fizetne, akkor hogy van az, hogy más 2 gyerek után 40% ot fizet?

Nem értem.

2009. máj. 27. 12:14
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj bíróságra,ez nem ilyen egyszerű dolog.Ha a bíró hoz döntést,abba nincs legalább vita a férjed részéről.
2009. máj. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%

Add bíróságra.Egy ennyire ostoba jellemtelen emberrel nem érdemes vitatkozni.Nagyon fontosak lehetnek neki a gyerekei,hogy mindenük meglegyen.Majd a bíróság el fogja dönteni hogy fizessen ezután.Az biztos,hogy nem úgy ahogy Ő elgondolja.Ez a pasi szerintem nem bírja elviselni,hogy elváltál tőle,és ezért folyamodik mindenféle szánalmas módszerhez,hogy keresztbe tehessen neked.Még a gyerekei sem fontosak neki,csak a kicsinyes ostoba bosszúja.

Ne is állj vele szóba menj a bíróságra.

2009. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
55%
De gáz lehet, ha valaki 5 gyerek után válik el, akkor az apa a fizu 100%-át odaadja és ha 1 hónap múlva még életben van, akkor jöhet az apeh, mert biztos sikkaszt valamit. :)
2009. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz elmenni birosagra, akkor menjel el egy ugyvedhez, es megmondja o neked nagyon gyorsan a valaszt! Mar ki is szamolja neked amikor elmesz.

Aztan ha az sem tetszik neki amit az ugyved kiszamol, es azt fizeted a parodnak, akkor ne te, hanem o adja be a papirokat a birosagra.

2009. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%

Ha két gyerketek lenne és egy itt, egy ott, akkor senki sem fizetne a másiknak a gyererektartást.

Így sztem neked nem kell fizetni, ő meg egy gyerekre, a 3-ra fizessen neked!

2009. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!