Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van egy 6 éves gyermekünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy 6 éves gyermekünk, folyton kiborulok attól, ha elviszi 2 hetente átmossa az agyát, üzenget, hogy a gyerek nem akar hazajönni stb. Pedig a 2hetenkénti hétvégén kívűl nem érdeklődik a gyerek után. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2 éve,hogy elváltunk,megcsalt,rosszul éltünk
2011. nov. 6. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Magyarázd el neki, hogy a gyerek sérül ezzel, nem te.

Ha nem érti meg, hát... akkor szerintem nem nagyon tudsz mit tenni, anyjával beszélni esetleg, hogy hasson rá?! Más nem jut eszembe.

Attól függetlenül, hogy átmossa a gyerek agyát, joga van ahhoz, hogy 2 hetente lássa. Egy ilyen indokkal senki nem fogja ezt a jogot megvonni tőle..

2011. nov. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsővel értek egyet!

Azt próbáld megértetni vele, hogy ezzel nem téged szivat,hanem a gyereket.Egy 6éves gyereknek van komoly érzései, észrevételei és gondolatai vannak,csak ezeket zavarja össze.

2011. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy pláne, ha kisfiúról van szó. Sajnos a hétvégi apukák hamar elképráztatják őket abban egy egy-két napban, amíg náluk van és amit te nem tudsz esetleg megadni neki folyamatosan a hónap legnagyobb részében, mikor veled van. Magam is tanúja vagok egy ilyen esetnek. Én azt tanácsoltam a hozzám forduló anyukának, hogy a kisfiával minden nap beszélgessen erről és hasonló dolgokról tíz percet. Közben ne mosogasson, ne rakodjon, hanem csukódjon be egy szobába, üljenek szemben egymással és csak kettőjükről szóljon az a napi tíz perc.
2011. nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a beszélgetések megvannak,vasárnap estétől miután meg hozza folyamatosan.Keddre már minden rendben.Harmónikusan élünk a következő páros hétvégéig,majd minden kezdődik előrlől.Nem áll szóba velem,csak sms-t ír kizárólag.Talán ez valóban így megy egészen addig míg a gyerek úgy gondolja,hogy elmegy?Még szeret oda járni de én látom és tudom nincsenek jó hatással rá ezek a napok.Úgy érzem tehetetlen vagyok.Tényleg az vagyok?
2011. nov. 6. 12:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj egy kicsit a volt párod fejével. 14 napból 2-t tölthet a gyerekével. A 2 napban szeretne neki mindent megadni, amit a másik 12-ben nem tehet. Te nem így tennéd?

Ennek az a következménye, hogy nálad van egy megszokott menetrend, feladatok, játék, napi rutin stb. Nála vszínű 2 nap játék. Te gyerekként ezt hogyan élnéd meg?

Nálunk nem kéthetenkénti 2 nap van, hanem apa leviszi őket hétköznap is egyszer és hétvégén is (ott alvással, de nem mindkét napra). Így amikor nála vannak, akkor ott is részt kell vállalniuk a kötelező feladatokból és amellett játékra is futja. Így elkerülhető az, hogy két hét után csak játék egész hétvégén. Rendszeresen részt vesznek ott is és itthon is mindkettőnk családjának életében. Talán nem mindig kellene ehhez a kéthetente hétvégéhez ragaszkodni, mert az úgy tényleg eltorzíthatja a kis világukat.

2011. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rosszul bánik a gyerekkel? Nem.

Én némi indulatot érzek belőled a volt férjed felé, de ezt nem a gyereken keresztül kéne levezetni.

Semmit nem tehetsz.

És még valami: a gyerekek nagyon érzékenyek, megérzi a feszültséget közted és az exed között, akkor is, ha az ellenkezőjét kommunikálod felé.

Én első körben a volt férjjel beszélnék, és a gyerek érdekében normális kapcsolatot alakítanék ki vele. Ha a gyerek érzi, hogy nem rivalizáltok, ő is másképpen fog viszonyulni.

2012. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!