Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lassan 15 éve vagyunk házasok....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lassan 15 éve vagyunk házasok. Gyermekeink is vannak. Mint minden házasságban voltak és vannak gondjaink, eddig mindig sikerült megoldani őket. Most viszont a feleségem vállni akar, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Habár konkrétan még nem mondta ki, de folyamatosan utal arra, hogy én nem akarok már vele maradni. Amikor rákérdeztem miért mond ilyeneket akkor vagy úgy tett mint aki nem hallja a kérdést vagy azonnal támadásba lendül, hogy pont te mondod ezt. Szeretem a feleségem, minden embernek vannak hiányosságai, hibái nekem is. Az elmúlt 15 évben sokszor felhívta a figyelmem amikor nem álltam a helyzet magaslatán, és el is fogadom sok esetben igaza is volt. Az esetek többségében sikerült is változtatnom a viselkedésemen, hozzáálásomon. Mindig abból indultam ki, hogy csak jót akar, és abból igazán baj nem lehet, ha mondjuk többet átveszek az otthoni munkából, mivel mindketten dolgozunk, és a mai napig azzal egyezem, hogy a házastársaknak közösen kell végezni a házi munkát. Az itt olvasott kérdésekből és kommenteket olvasva arra jutottam, hogy az én viselkedésemmel nem is olyan sok a baj. A nők nagy része boldog lenne egy olyan férjjel aki annyi mindent elvégez otthon, nem dohányzik, nem iszik, nem kártyázik, nem nőzik. Nemrég azt mondtam a nejemnek, hogy szerintem ahhoz hogy minden rendben menjen közöttünk nem csak nekem kell változnom mert kettőn áll a vásár. A feleségem meg van győződve arról, hogy minden baj oka én vagyok és Ő semmiért sem felelős.
2011. nov. 18. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A "kettőn áll a vásár" a te esetedben úgy értendő, hogy ha a fejed tetejére állsz is, kisuviszkolod a lakást pincétől a padlásig, és aranyhegyeket hordasz haza, a nejed akkor is válni fog, ha válni akar. Egy férfi hiába akarja egybetartani a családot. Egyedül nem megy.
2011. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mélyebben kellene ismerni ahhoz a problémátokat, a kapcsolatotok dinamikáját, hogy véleményt lehessen mondani.


Ha a feleséged írna most be egy kérdést ("Elváljak -e?"), és azt olvasnánk, biztos egészen más lenne a dolog megítélése.


Ő konkrétan mi miatt elégedetlen veled? Te mennyire értesz ezekkel egyet?

Szerinted neki miben kellene változtatnia, fejlődnie?


Szerintem ne a GYK-s vélemények alapján juss véleményre, én pont mindig azt látom, mennyire kevés infó áll rendelkezésre 1-1 eset kapcsán, mivel itt nyilván nincs is lehetőség kisregényt írni, ezért nagyon nehéz megítélni, ki hogyan éli meg a mindennapjait, mennyire torzítottak/elfogultak a problémalátásai. Mindig ki van ragadva 1-1 mozzanat, és a válaszolók arra alapozva mondanak véleményt, sokszor sajnos ítéletet.

2011. nov. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Írhatnál pár konkrét problémát, mert így nagyon nehéz megítélni, a leírásból nem következtetek semmi súlyosra, de így konkrétumok nélkül nem tudok véleményt alkotni.
2011. nov. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogtok mind2-en egy papírt, és leírjátok, nektek mi a problémátok a társatok viselkedésében, miben szeretnétek, ha változna. Leültök külön külön, átgondoljátok amit a másik írt, aztán megbeszélitek(nem veszekedve), mi lenne a kompromisszum. Ha egyértelműen válni akar, nem akarja rendbehozni, akkor is érdemes részletesen áttekinteni, hogyan lesz tovább (ki hol fog lakni, gyerek(ek) kinél lesznek,hogy viselik, ki miből és hogyan fog megélni)
2011. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszolónak tökéletesen igaza van. Ebből, amit ide leírtál, nem látunk bele az életetekbe. Valami miatt sajnos arra az elhatározásra jutott a feleséged, hogy válni akar, annak ellenére, hogy Te sokat segítesz otthon elmondásod szerint. De valami mégsincs meg ebben a házasságban, ami neki probléma és nem boldog. Vele kellene ezt komolyan átbeszélni, mert ha csak utalgat és támad, abból sajnos nem tudsz meg semmit, amihez pedig jogod van. Azt én is meg tudom erősíteni, hogy kettőn áll a vásár, ha az egyik nem akarja megjavítani a házasságot, akkor a másik ha a feje tetejére is áll, nem ér el semmit. Én ugyanígy voltam az első házasságomban. Évekig küzdöttem, hiába. Amit most már nem bánok, mert a második férjem mellett teljesen más az életem és boldog vagyok. De akkor nyilván nem így gondoltam, amikor küzdöttem a házasságomért. De beláttam, hogy ha csak én akarom megmenteni, akkor nem lehet.
2011. nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Egy valamit mindenkinek meg kéne értenie: sok embernek eljön az életében az a pillanat, amikor elmúlik a szerelem, a szeretet, megszűnik a kémia megszűnik a hormonális rész a kapcsolatban, ami összehozta őket anno, a feje tetejére is állhat a másik fél, nem fog megváltozni az érzése, hogy már nem érzi jól magát a kapcsolatában.

Ezek csak kifogásoknak tűnnek, valójában szerintem ő se tudja mi a baj és sokan nem merik bevallani, ha bennük van a hiba, bennük változott meg valami.

2011. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!