Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válás után leányom velem él...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zsolt48 kérdése:

A válás után leányom velem él a fiam az anyjával, utána 18. 000Ft-ot fizetek. A volt feleségem kérheti az összeg emelését?

Figyelt kérdés
Leányom, aki enyhén sérült rehabilitált, és négy órában dolgozik, jövedelme van, velem él, ,23 éves. A másik gyermekem 13 és az anyjával él, minden hónapban 18. 000 Ft-ot fizetek gyerektartást, a nettó bérem a 18. 000Ft kifizetése után,70. 000Ft. A volt feleségem kéri az összeg emelését, azzal az indokkal hogy a sérült lányommal közös háztartásban élünk, és a leányom jövedelemmel rendelkezik. Joga van erre? És a leányom jövedelmét beleszámítják ebbe?

2012. jan. 28. 14:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%
Egyik válaszoló írta, hogy 36 e ft-ból szépen el lenne havonta. Na igen, hol él? Az én férjem 25 e ft-ot fizet, aminek a 30szorosát megkeresi (!), csak feketén, annak nincs nyoma. Aminek pedig van, az nagyon kevés, úgy persze reális a 25 e ft. Másik felét én hozzáteszem, akkor már 50 e ft jut a gyerekre, az hogy én ápolom amikor beteg, én adom ki a plusz pénzt (ovikezdés, oltások, extra kívánságok, kirándulások, ovis programok stb.), én főzök rá, én foglalkozom vele nap mint nap, az már részletkérdés gondolom. Az nem úgy van, hogy az apuka csak belead!!! Lehet, hogy itt az anyuka is hibás, gyanítom, hogy igen, de sokszor az apukák azt hiszik, hogy felborítják a saját házasságukat, majd követelik a jogaikat, kötelezettségeiket elfelejtik, édesgetik a gyereket, a nő meg egyedül marad a sok költséggel, a neveléssel, próbál tisztességes embert faragni a gyermekéből. Elnézést, hogy elragadtattam magam, de felháborít, hogy vannak ilyen emberek. Egyébként pedig az anyuka szerintem sem kérheti a gyerektartás emelését arra hivatkozva, hogy a lányának is van keresete, szégyellje is magát!
2012. jan. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Elmondom hol élek, Pesten, a 35 ezer forintos ösztöndíjamból. És vígan megvagyok. Nem a levegőbe beszélek.
2012. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jaaaj, utolsó gondolom kollégiumban élsz, még úgyis szűkös. A kérdéshez: Mennyi a lányod keresete? Rokontartást nem kérhetsz az anyától cserébe?Bár szerintem biztosan nem kapja meg az emelést,a te fizetésed nem emelkedett.
2012. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A feleséged fizetett a lánya után?

Elvégre az ő gyereke is.

2012. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem kollégiumban élek, a saját lakásomban.
2012. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
35 ezer forintból lehetetlen ebben a városban fenntartani egy lakást. Egy 20 négyzetméteres garzont esetleg, bár arra sem mernék fogadásokat kötni, mert gondolom enni is, inni is szoktál :) (...és félre ne érts, nem kötekedésből írtam, egyszerűen tapasztalat, hogy tényleg lehetetlen)
2012. febr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!