Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megmenthetetlenül tönkre ment...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megmenthetetlenül tönkre ment a kapcsolatom a férjemmel. Miért ragaszkodom mégis hozzá, mit tegyek? 30 éve vele vagyok

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Megszokásból. De jobb lépni, ha annyira rossz. Hidd el a jelenleginél már csak jobb lehet.
2012. jan. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Többet éltél vele, mint nélküle. Természetes, hogy hiányzik. Ilyenkor az ember csak néz ki a fejéből még akkor is, ha tudja, hogy nem szabad folytatni. És nem rossz szándékkal mondom, de lehet, hogy még válás után évekkel is ezt fogod érezni. 30 év nagyon hosszú idő. Ha viszont úgy döntesz, hogy tényleg vége, akkor ne hagyd magad elbizonytalanítani abban, hogy jól döntöttél. Először nagyon üresek lesznek a napjaid, aztán, ahogy megy az idő lassan kialakul egy másik napirend, egy másik életritmus. Kitartás, túl leszel rajta, fogsz még tudni mosolyogni.
2012. jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Miért gondolod, hogy menthetetlen?
2012. jan. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem, hogy tudott tönkre menni 30 év után. Nézd,én bátran hozzá merek szólni a kérdésedhez, mert kb. egyidősek lehetünk és mögöttem is ott az együtt leélt 30 év. Helyrehozhatatlan kapcsolat nincs. Legfeljebb olyan kapcsolat van, amit nem akarunk helyrehozni. Végig kell járni az utat, ami idevezetett, megbeszélni a sérelmeket. A világnak az a párterapeutája nincs aki helyettetek megoldaná. Oldjátok meg! Vagytok hozzá ketten. Messze a kamaszkortól.
2012. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztosan jobb lenne nélküle, mint vele? Nem lehet, nem akarjátok helyrehozni? Nem cserélték ki időközben egyikőtöket sem. Ha mégis úgy látod, nincs tovább együtt, én először azt beszélném meg vele, hogy éljetek kicsit külön, hátha utána többre értékelitek a másikat, és helyrejönnek a dolgok.Vagy nem,akkor meg maradtok külön.
2012. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogyne ragaszkodnál...ez természetes.

Mióta érzed,hogy menthetetlen,és miért? Kifejtenéd?

Mi májusban leszünk 25 éves házasok, de még fiatalok vagyunk,nagyon fiatalon házasodtunk.Pár évvel ezelőtt nálunk is volt egy nagy hullámvölgy,de sikeresen túljutottunk rajta.....

2012. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valaki azt mondta, hogy "nincs helyrehozhatatlan kapcsolat". Már miért ne volna? Ez nem függ össze azzal, hogy mennyit éltetek együtt. Több dolog miatt is lehet helyrehozhatatlan, és a MIÉRT-re való válaszból lehet eldönteni, hogy valóban az-e vagy sem. Például: ha mindig is rossz volt, de végre beismerték a felek hogy nem megy, akkor helyrehozhatatlan. Ha valakinek a büszkesége nem engedi az előrelépést, akkor nem helyrehozhatatlan. Ha nem mondod el a konkrétumokat, elég nehéz választ adni a kérdésedre. Szerintem nem is lehet semmi értelmeset mondani.

Szerintem ülj le, és röviden írd meg nekünk, MIÉRT jutottál/jutottatok el ehhez a következtetéshez. Mi történt? És MIÉRT gondolod, hogy helyrehozhatatlan.

Ha ez megvan, tudok mondani értelmeset.

A párterápia egyébként jó ötlet. Sokan szégyellik... pedig hasznos. Ha anyagi okok miatt húzódoznátok, biztosan van helyi családsegítő a községben-kerületben, akihez fordulhattok. A párterápián egy férfi és egy női terapeuta segít nektek négyes beszélgetés keretében egyeszségre jutni. Akár arra, hogy próbáljátok meg együtt, akár pedig arra, hogy váljanak szét útjaitok békésen. Az is egy megoldás, bárhogy fáj. A társadalom sajnos nehezebb szerepet ad a te korodban magányossá váló nőknek... de ez van, vállalni kell. Én voltam pszichoterápiás bentlakásos kurzuson... volt ott a te korodbeli kapcsolatfüggő nő. Ő rettentő kapcsolatokban volt képes bentragadni csak azért, hogy ne maradjon egyedül. Volt, hogy megalázták, verték, lenyúlták a pénzét... a lakásában laktak... ő mégis maradt. Aztán a terápia után kirakta a pasiját és azóta nagyon boldog...

Hidd el, lehet egyedül is.

Egy másik betegtárs nálad idősebb volt, és a férje ennyi idő után egyszercsak pakolt és lelépett. Ő pedig összeroppant. Aztán kiderült, hogy a kapcsolat valójában mindvégig rossz volt, a pasi félrejárt... csak ő elhitette magával hogy neki otthon a helye az otthonkában, férjét várva, halálra dolgozva magát... miközben emberünk egyre kevesebbet volt otthon.

Nem vagy egyedül, hidd el. És sokan keresnek segítséget egy ilyen esemény után. Nem szégyen. Jobb, mint otthonmaradni, szenvedni, depresszióba esni... mert abból nehéz visszajönni. Nekem sikerült, de nem volt könnyű. Ne várd meg, míg bekövetkezik.

2012. febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!