Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megmenthetetlenül tönkre ment...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megmenthetetlenül tönkre ment a kapcsolatom a férjemmel. Miért ragaszkodom mégis hozzá és félek lépni? Megszokás volna?

Figyelt kérdés

Igen, tudom hogy "ne minket kérdezz hanem magadat".

Az érdekel, hogy éreztetek már ilyet? Van egy kétéves gyerekünk, lehet azért ragaszkodom. Hosszú ideje csak élünk egymás mellett mint a szomszédok, semmi de semmi értelme az együttélésnek. Változni sem fog a dolog, már nem is akarjuk. Mégsem tudok még elszakadni. Ez csak idő kérdése és el tudok távolodni, vagy csak a megszokás, mert a rossz is hiányzik egy idő után?

Nem értem magam, mi tart vissza, miért nem vagyok képes összepakolni és lépni. Mindnekinek jobb lenne így. Megcsalás, bizalmatlanság, csúnya beszéd, közös dolgok, közös programok hiánya, totális elhidegülés, hónapok óta egy puszi sincs köztünk, csak a hivatalos beszéd, az is a kislányunk miatt.


2012. jan. 25. 15:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%

Talán mert érzed, hogy ha nagyon akarnátok akkor talán rendbe tudnátok hozni a dolgokat....


Ha így van akkor járjatok el kettesbe valahova, beszélgessetek sokat, csókolózzatok... stb

2012. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
még nem voltam ilyen helyzetben, de azért át tudom érezni. szerintem is vége van, és el is váltok majd előbb-utóbb, de egénenként változik, h ki mikor jut el odáig, h kimondja: vége. neked ehhez hosszabb időre van szükséged. azért ne húzd évekig, mert addig amíg ezt le nem zárod, nincs esélyed a boldogságra se a férjeddel, se mással. ne ragadj túl sokáig egy halott kapcsolatban
2012. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem is tudom mit éreznék, ha egyáltalán hozzám akarna érni. Tudod lehet azért is van ez nálam, mert azt érzem, hogy ő az, aki már nem lát nőnek, csak anyának. Annyit bántott, hogy már nem tudnék szerelmesen a szemébe nézni soha. Átadni neki a testem meg a lelkem, hát nem tudom.......... elképzelhetetlen számomra jelenleg.
2012. jan. 25. 15:41
 4/22 anonim ***** válasza:
53%

Néhány idézet Csernustól... mind igaz...:



A kudarctól való félelem mögött ott húzódik egy lépcsőfok, ez pedig a gyávaság. Mert aki gyáva, az fél is mindentől.


Hiszen mindenki csak olyan életet élhet, amilyet csinált magának. Tehát mind emocionális, mind racionális szempontból azt kapja vissza, amit beletett az életbe.



A boldogság az, tudják, amikor sugárzik az emberről az érzés: hogy jól van. A boldogság üt. De ez a hosszú folyamat, amíg a titokból, az elhallgatásból őszinteség lesz, és lassan szembenézek mindazzal, ami fáj. Ez aztán hatással lesz az egész életemre, és akkor eljön az az időszak, amikor nem csak látszatember leszek, hanem hiszek majd önmagamban, tehát lesz önbizalmam. Vagyis a boldogságukat kockáztatják mindazok, akik az elhallgatást választják.


Belevágni valamibe úgy, hogy nem tudom, mi lesz belőle? Igen! Képzeljék el: ez az a pillanat, amikor szabadon tudnak dönteni. És ezzel köszönt önökre a függetlenség napja. Amikor szabadon eldöntik, hogy lépnek. Ez mindig csak egy lépéssel kezdődik, soha nem többel. Abban a pillanatban ugyanis megérzik, hogy önök képesek bármire. Bármire. És amikor ezt megérzik, akkor el fognak kezdeni mosolyogni.


Mi az elpocsékolt idő? Ha tudom, és nem teszem. Ha felismerem, hogy valamivel ártok magamnak, mégsem változtatok. Ha már öt éve rájöttem arra, hogy gyáva vagyok kimutatni az érzéseimet, de nem teszek mást, csak marcangolom önmagam, hogy mi lett volna, ha ezt vagy azt meg mertem volna tenni.


Egészséges egyén soha nem lesz olyasvalakiből, aki nem vállalja az elfojtott érzéseinek megélését, és az ezekből fakadó változtatásokat. Átélni és kimondani. Elfogadni és változtatni. Soha senki nem lesz kiegyensúlyozott és boldog, ha ezt nem képes megtenni. Csak vergődni fog a félelmei csapdájában, haláláig.


Akik végigmenekülik és végigrettegik az életüket, mert nem akarják megoldani a problémákat, azok vissza fogják ezt kapni, még súlyosabban. Senki nem fogja megúszni. Mindannyian megkapjuk. Akkor nem jobb kimondani, még ha fáj is? És addig megváltoztatni, amíg a gondolkodás szikrája bennünk van? Mert lehet megkeseredve élni. Kétségtelen.


Miért olyan nagy baj, hogy esetleg fájni fog a változás? Szerintem nem baj. Amikor az ismeretlenbe ugrom bele, akkor nem tudom, hogy ami következik, az jó lesz-e vagy rossz, egyet azonban biztosan tudok: hogy mind a jóval, mind a fájdalommal hajlandó leszek szembenézni. Akár pozitív, akár negatív élményben lesz részem, mind a kettővel elboldogulok, mert önmagamban elfogadtam a jót és a rosszat is. A sikereket és a kudarcokat is fel tudom dolgozni, meg tudom oldani, sem az örömtől, sem a fájdalomtól nem félek. A legfontosabb, hogy amikor beleugrom az ismeretlenbe, érezzem, hogy merek élni - mert az élet szép!



Ha változtatni akarsz az életeden, akkor százezer lépés fájdalmával kell megküzdened. Elindulsz, egy lépés fájdalom. Továbblépsz, még egy lépés fájdalom, de ebben az egy lépésben hogyan lenne benne a százezer lépés fájdalma? A gyáva ember ettől az egy lépés fájdalmától fél. És racionális hazugságokkal próbálja megmagyarázni, hogy miért is nem teszi meg. Mert aki fél, az elkezd kifogásokat gyártani, hogy megmagyarázza a saját szegényes lelki bizonyítványát. Ahelyett, hogy szembenéznénk azzal, mit tettünk magunkkal, elkezdjük sajnálni magunkat. Ami jajveszékelésbe fordul, majd marjuk magunkat, hogy lehettünk ilyen hülyék. De még mindig nem változtatunk.


Az együttélés alapja gyakran nem a kölcsönös szerelem és tisztelet, hanem a félelem a egyedülléttől, a társfüggőség - pedig boldog csak a szabad ember lehet.

2012. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ha sokáig maradsz vele,abból csak a baj lesz.Gondolj a gyerekre.Rosszabb lenne neki egy olyan légkörben felnőni,ahol állandóan csak a veszekedés van,meg a nyomasztó hangulat,ha idősebb lesz,már kedve se lesz otthon lenni.Én is ilyen családban nőttem fel,anno összetettem volna a kezemet azért,hogy a szüleim elváljanak.Az ilyen kapcsolatokat sosem támogatom,ahol úgy maradnak együtt,hogy utálják egymást.Mert semmi értelme.
2012. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nincs vita, mert én benyelem... de felemészt, és amúgy sem vagyok az a "befogomaszám" típus... átmenetileg birom, de nem akarok megváltozni és megalkuvó lenni egy olyan kapcsolatért, amiből semmilyen téren nem tudok profitálni.
2012. jan. 25. 19:58
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Talán félsz, hogy nem lesz másik :( van ilyen!
2012. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk ugyanez a helyzet!!!

Azzal a különbséggel hogy mi még érezzük hogy menni fog ez de már nagyon sok sérelem ért engem is és őt is!

Azért nem megyünk külön és békülünk ki újra meg újra mert anyagilag így könnyebb.

Meg hát a kisfiúnk aki 2 éves,neki is jobb 2 szülővel...

2012. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Szerintem minél elöbb lépni kell. Ha ennyire nulla a kapcsolat, nincs miért kitartani. Így sosem leszel már boldog, de ha tovább lépsz, találsz majd egy olyan embert, aki szeret, és te is őt..A megszokás az, ami ott tart, és szerintem ez a legrosszabb. Ismerek ilyen embereket sajnos, nem boldogok, de nem is lépnek a megszokás miatt. Te ne ess ebbe a hibába.
2012. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:04


igen, jobb 2 szülővel, 2 egymással is rendezett érzelmekkel teli normális szülővel. Én ilyen gyerek voltam, mármint olyan akinek olyan szülei voltak mint ti, és hidd el, csak ti hiszitek hogy jobb így.

2012. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!