Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Adjam be a gyermekelhelyezésse...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adjam be a gyermekelhelyezéssel kapcsolatban a keresetet, vagy tűrjek, mert az élettársammal mindennaposak a veszekedések, és kiszámíthatatlan a viselkedése?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy párommal mi állandóan, szinte mindennap veszekszünk. Kiabál velem mindenféle apróság miatt, belém köt ahol lehet, sokszor sírok, pedig nem kéne főleg nem a gyerekek előtt, és most már úgy érzem, hogy a nagyobbik fiamat (5 éves) próbálja különböző cselekkel ellenem hangolni. Azt mondja nekem a nagyobbik, amit az élettársamtól hall. A nagyfiam nem az ő édes gyermeke előző házasságomból született, és sajnos ebből is rengeteg vitám van az élettársammal. Sokszor bántja (szavakkal) a fiamat, amit persze ő nem ért, hiszen még kicsi, és ez nekem nagyon fáj. Például a két gyerek nem fürödhet együtt, mert a nagyobbik fiam nem tőle van, nem jöhet oda az ágyunkba ez miatt, vagy ha oda jön mégis cseréljem le az élettársam egyneműjét. A két testvér szeretik egymást, de úgy érzem, hogy ő szakadékot akar közéjük állítani, és ez nekem nagyon fáj. És nem szoktam hagyni, ezért is rengeteget veszekszünk. A másik amiért vitázunk, hogy butának, ostobának, dagadtnak (85kilo vagyok és nem alacsony, most egyéves a kisfiam) tart, szégyell társaságba vinni, mert leégetem, persze ez nem igaz, mert tudok viselkedni, de neki valahogy ciki vagyok. Egyre jobban egy senkinek érzem magam, de nőnek már abszolút nem. Teljesen elhidegültünk egymástól, nem tudok vele semmit megbeszélni, mert kiabál velem, félve kérek tőle alapvető dolgokat, pl. a lakással, vagy a számlákkal kapcsolatban, minden az én nyakamba szakadt. Alig van itthon, ha nem dolgozik akkor általában az első az, hogy átmegy az anyjához, hazajön veszekedés, aztán elviharzik és újból vagy az anyjához megy vagy valamelyik haverjához. Én meg ott maradok egyedül a lakásban a gyerekekkel és a problémáimmal. Pár terápiára sem hajlandó velem elmenni, mert azt mondja nincs értelme, velem nem lehet együtt élni, pedig én vagyok az aki többet engedek, és sok mindent megteszek neki. Nem tudom mitévő legyek, már nagyon elvagyok keseredve, mondtam neki párszor, hogy a gyerek és a lakás miatt beadom a keresetet, bírósághoz fogok fordulni, mert nem akar elmenni (mert arra jó vagyok, hogy főzzek, mossak, takarítsak rá, de szeretetet és odafigyelést nem kapok), de kiröhög. És félek, hogy utána, ha beadom a keresetet még rosszabb lesz a helyzet. Egy válást átéltem, sajnos az is nagyon borzasztó volt, most már egy másikat nem tudom, hogy viselnék el lelkileg, nagyon nehéz a gyerekek miatt is. Szerintem nem szeret, boldogtalan velem, ezt már mondta nekem párszor, de mégsem akar elmenni. Kiszámíthatatlan a viselkedése. Egyszer őrjöng, másszor meg mintha nem történt volna semmi. Félek tőle. Adjam be a keresetet vagy van valami más esély a kapcsolatunk helyre hozására? Aki tudna nekem valamilyen ötletet adni vagy segítséget, azt szívesen fogadom!
2009. máj. 30. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

cseréld le az ágyneműt, mert a fiad belefeküdt?


Te jó ég! Már rég otthagytam volna! Amikor megismert tudta, hogy van gyereked, akkor most már ilyeneket nem kellene tennie.


Lépj minél előbb.

Ha nem lépsz, akkor szerinted mit fog erről a fiad később, ha nagyobb lesz gondolni?

Lelki beteg lesz az a gyerek! Ne tedd ezt vele.

2009. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Tudom, hogy mit kéne tennem, csak félek tőle. Lelkileg terrorizál. Ez az eset este történt, a fiam ebből nem érzékelt semmit, csak engem idegesített fel vele, és másnap a fiammal úgy csinált mintha nem történt volna semmi, mintha ő lenne a legjobb nevelő apa a világon, és a fiam ragaszkodik hozzá, de lehet hogy csak félelemből?
2009. máj. 30. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már megbocsáss, de az élettársad egy igazi görény. Menekülj minél előbb, míg be nem kattan és nem bántja a fiadat! A válás az egyetlen megoldás, ezen párterápia nem segít.
2009. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is lépj minnél előbb. A gyerekek (főleg a nagyobbik fiad) érdekében. Megkérdezhetem hány éves vagy?
2009. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lelki terror?Ismerős. Elhiteti, hogy te vagy rossz, te vagy a hibás és te el is hiszed. Ostobának tart? Azt is elhiszed magadról. Minden rosszat, amit mond. Pedig nem te vagy a hibás és ezek közül semmi nem igaz.(nem hinném, hogy ostoba vagy és buta) És az, hogy felszedtél pár kilót...Hát most szültél, akkor meg mit akar?Ha meg előtte is ilyen alakod volt, akkor így kellett volna elfogadnia!

Magadra nehéz ilyenkor gondolni, mert önbecsülésed 0, én úgy vettem ki.Csak néküle tudnád összeszedni magad!Viszont gondolj a gyerekeidre!Nem ilyen gyerekkort akarsz nekik, ugye? Jobb egyedül, mint egy ilyen emberrel!És most az jön le neked, hogy ezt könnyű mondani!Én ismerem a helyzetet és nagyon nehezen léptem, de megtettem!Tedd meg te is!

2009. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nincs lehetőséged a szüleidhez menni? Ha van akkor azt javaslom fogd kézen a gyerekeket és menjetek! A lelki terrortól ne félj, ha eddig kibírtad, eztán is ki fogod bírni arra az időre amég lezajlik a kivizsgálás, erős vagy, hidd el nekem :) Rajtatok a párterápia nem segít, ennek a férfinek szerintem sok problémája van, az önértékeléstől kezdve a magatartászavarig. Nem lesz semmi baj, nyugodj meg!
2009. máj. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes bátorítást, és teljesen igazatok van, annyira jól esnek ezek a mondatok, és az a baj, hogy ezzel a gonddal nem vagyok egyedül. Egyébként 29 éves vagyok, és tényleg már semmi önbecsülésem, elkezdtem a főiskolát, de mindig a gyerekek születése miatt halasztottam, aztán a lelki problémák miatt nem tudtam rá koncentrálni normálisan, szóval tényleg nehéz. Főleg akkor, amikor például most is összeveszünk és utána jön és kedveskedik és én nem mondom neki,hogy menjen a francba, talán azért mert félek tőle? Én nem tudom a problémákat nem észre venni és minden mocskos szava fáj és a fejemben kering és sokszor úgy érzem megőrülök!Nem tudok olyan lenni, mint ő nem tudom megalázni, bunkó lenni a másikkal még ha még fordítva ez így van.

De lépnem kell, sajnos csak kereset útján tudom ezt megtenni, mert más különben nem megy el a lakásból. És az nem egy-két hét sajnos, addig meg mi lesz? Én hagyjam ott a lakást két gyerekkel? Durva lenne, mert annyit küzködtem, hogy végre ne albérletben lakjunk. És végre legyen állandóság az életünkben.

2009. máj. 31. 17:25
 8/8 anonim válasza:
nállunk is hasonló a helyzet a veszekedés szempontjából,csak nállunk 8hónapos a lány,de mikor veszekszünk,elötte történik sajnos.nem szeretném hogy így nőjjön fel,sokszor mondtam,menjünk szét,hogy ne így neveljük fel a lányt.nem akarja a lányomat,oda adni,ha szét megyünk..ezért is érdekelne ez a gyermekelhelyezéssel kapcsolatos kereset,hogyan működik??
2009. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!