Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miert valnak el az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert valnak el az emberek egymastol? Miert maradnak tovabb egy eleten keresztul az idosebb hazasparok a parjukkal?

Figyelt kérdés

Abban a korban vagyok amikor szeretnek sajat csaladot alapitani.

Korulottem mindenki elvalt a csaladunkban,. nincs egy normalis minta sem elottem.

A parommal 1 eve vagyunk egyutt es tervezzuk a csaladot egyutt , de felek.

Ez normalis.

En nem kaarok elvallni.Miert nem oldjak meg az emberek azt h ne kelljen elvallniuk, mi romlik meg?


2009. máj. 30. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én fordítva látom a dolgot. Sokan nem gondolják meg eléggé, hogy kihez mennek hozzá.

Nem gondolják végig, hogy oké, hogy ő a nagy szerelem, de vajon fog-e törődni a családjával? szereti-e a gyerekeket? hogyan oldja meg a problémákat?

Régen nem volt elég a nagy szerelem, reálisan végig is gondolták a dolgokat, végiggondolta a család is, akik kívülállóként jobban meg tudták ítélni a másik személyiségét.

Most ez háttérbe szorult, nem szólnak bele, maradt a "nagy szerelem". Ami sajnos sokszor nem elég.

2009. máj. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Bizony, jó lesz, ha felkészülsz lelkileg, hogyan kell a konfliktushelyzeteket megoldani. Mert lesz belőle bőven.

Pl. 1. mikor összeházasodtok, előjöhetnek a hagyományos modellek:férfi parancsol, feleség szótfogad. 2. Ha valami balul üt ki, egyik hibáztatja a másikat. 3. Egyik, vagy mindkét fél csapdahelyzetben érezheti magát, nert a házasság örökre szól nincs menekvés. 4. A házasság nagyon beszűkítheti az életteret, állandó korlátokat jelenthet valamelyik félnek.

És ott a félelem, mi lesz, ha beleszeretek valaki másba, ellenállhatatlanul. Mi lesz, ha nem tudom ellátni a családot? Meg aztán a házassággal nemcsak egy társat szerzel, hanem belépsz az egész családba, új rokonok, anyós, stb, viselkedni kell, és megfelelni bizonyos elvárásoknak. És az egész egy új életforma: "Drágám, mostantól ez az otthonunk, töröld meg a lábad, mielőtt belépsz". Szóval ilyenek.

2009. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Tudod, néha jobb lenne a válás, és mégse teszik meg, ilyenek a szüleim is, nem váltak el, és pocsék volt így felnőni. Régebben se volt jobb, csak akkor a válás nem volt "divat", illetve ilyen könnyen elérhető, mint most (sok család kárára, és gyerekek kárára), én szüleim rossz mintája nyomán egyedül az igazival vagyok hajlandó családot alapítani, akit már megtaláltam, de nem maradhattunk együtt, és nem voltam képes mással kapcsolatot létesíteni, haza várom, a szüleim se egymást szeretik legjobban, de ők mégse voltak türelmesek, és ez nagy hiba volt, évek óta mennek a veszekedések, elválni nem válnak, apám anyut anyagilag zsarolja. Ha az emberek szeretnék igazán egymást, és a gyerekeiket úgy szeretnék, ahogy őket megalkotta a Jóisten, és nem várnának el lehetetlen dolgokat, ami mellett semmi más nem jó (apám lenézi a nőket, én meg nem tudok farkat növeszteni), akkor nem lennének ilyen bajok, hogy válás. Régen se a szeretet tartott össze minden családot, hanem az anyagi érdekek, és ha válás nem is volt, de megoldották a "kilépést" szeretőkkel. Nem véletlenül volt híres a Rákóczi tér az utcalányokról.
2009. máj. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van. A házasságok egy jó részéről már a megkötése előtt meg lehet mondani, hogy válással fog végződni. Ugyanis a házassághoz megfelelő jellembeli tulajdonságok kellenek, és ha ez vmelyik félnél nem adott, mindegy mekkora érzelmek vannak, a vége válás vagy rossz házasság.

Ezek a tulajdonságok kb ezek: teljes őszinteségre való hajlandóság a párommal, feltétlen szexuális hűség (agyban is), hajlandóság a problémák megbeszélésére, a feladatok lelkiismeretes felvállalása, képesség az anyagiak kézbentartására, ki a hibás? kérdés kerülése.

Ha ezek valakinél rendben vannak, az bárkinek jó házastársa lesz. Persze elengedhetetlen az erős szexuális vonzalom is, de ez nem alkalmas arra, hogy összetartsa a kapcsolatot. Sokan pedig csak ezt az utolsó feltételt képesek meglátni.

2009. máj. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
akik fiatalon vagy hirtelen házasodnak, azok gyakran elválnak, akik megtalálták az igazit, akivel közös hullámhosszon vannak és kiélték magukat, azok hűek és kitartóak.
2009. máj. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a kiélés dolgot sose értettem. Miért kell valakinek sok mindenen és sok mindenkin túl lennie ahhoz, hogy hűséges legyen? Sokkal jobb, ha együtt éljük ki magunkat, hűen egymáshoz. Sztem aki "kiélte magát", annak nagyobb kísértés kikacsingatni a kapcsolatból, mert többször kilépett már. Nekünk eszünkbe sem jutna mással kezdeni, mert egymásnak elsők vagyunk és egyetlenek. Persze annak idején jól megnéztem, ki iránt engedem meg magamnak a lángolást, nehogy pofáraesés legyen a vége. A házastársak jelleme a lényeg plusza nagy induló érzelmek. Utána csak karban kell tartani.
2009. máj. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem azért maradnak együtt az idősebb párok mert nekik már van annyi élettapasztalatuk, hogy tudják, a házasság nem csak szerelem. És hogy a lángoló szerelem idővel alábbhagy. Ha pusztán szerelemre épül egy házasság, az max. 5 éven belül válással végződik.
2009. máj. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az idősebb generációnál többek között azért több a hosszú házasság, mert őket még úgy nevelték, hogy "azt a virágot szagolod, amit leszakítottál" ők még komolyan gondolták, hogy a családi egységet jóban-rosszban meg kell tartani. Más erkölcsi normáik voltak és teljesen más szempontok alapján választottak maguknak társat, mint a mai generáció. Sokkal fontosabb volt számukra, hogy a leendő házastársuk "jó ember", megfelelő társ, jó szülő, szorgalmas, rendes, megbízható legyen, "jó családból származó", vagy vagyonos legyen, stb, stb. A régi, tartós házasságok közül a legtöbb egy mai fiatal számára (ha belülről is láthatná), elfogadhatatlan lenne és menekülne belőle. Szerintem a tartós és valóban jól működő házasság régen is és most is nagyon ritka. A különbség az idősebb és a mai generáció között leginkább ott van, hogy régen a rossz házasságokat ritkábban bontották fel.
2009. máj. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akik csak egyszerűen rosszul választanak.Azt hiszik a fergeteges jó szex mögött valódi érzelmek vannak,sokan becsapják magukat.És igen,nagyjából egy hullámhosszon kell lenni a tartós kapcsolathoz,a fontos dolgokról hasonlóan kell gondolkozni.Teljesen senki nem tud megváltozni senki kedvéért,ez csak ideig-óráig tarthat.Sok kérdést olvastam már itt,ahol a párok között nagy szakadékok voltak de nem akarták látni hitték,hogy működhet úgy is.Pl a pénz dolgában,ha egyik szórja ész nélkül, a másik spórolós annak nem lehet jó vége hosszú távon,előbb utóbb olyan problémák lesznek amiket nem lehet megoldani,és nem hinném,hogy a külön kassza normális megoldás lenne egy házasságban családban.

De a legnagyobb bajt én abban látom,hogy szinte semmi felelősség nincsen mások iránt sokakban.Sem a párjuk sem a gyerekeik iránt,sokakat csak a hatalmas egójuk érdekel,hogy nekik jó legyen.Egy társas kapcsolat, a család igenis elkötelezettség felelősség.Felelősek vagyunk az életünkért a boldogságunkért a családunkért egymásért a gyerekeinkért az Ő boldogulásukért.És sokan nem tesznek semmit a kapcsolatukért csak a másiktól várják ezt.Aztán ha becsődöl a házasság akkor csak a másikat hibáztatják okolják magukba nem hajlandóak nézni.

A nem megfelelő kommunikácoó vagy annak hiánya is nagyon sok problémát okoz,ami sokszor szakításhoz vezet.

Sokaknak a jóban-rosszban csak addig felel meg amíg minden idilli a rózsaszín ködön át látnak.Aztán mikor az elillan,gyülekeznek a felhők akkor már nem találják a megoldást,de nem is nagyon keresik mert egyszerűbb odébb állni,a saját önző érdekeiket nézni a nemrég még szeretett házastárs esetleg gyerek már teher,le lehet őket cserélni.Vagy közbejön egy harmadik,akivel úgy gondolják jobb lehet.De ezt nagyon sokan meg is bánják rövid időn belül,mert saját magát viszi az ember minden kapcsolatba,és azok a problémák amiket okozott csak nem ismerte el ismét felmerülhetnek mással is.

Nem mondom ahol kialudt a szeretet nagyon rossz lett a kapcsolat akkor külön kell válni,de ezt sokan nem gondolják meg rendesen.Kicsit több kitartás felelősség kellene az emberekbe,és jobban meggondolni kivel kötik össze az életüket,mindenféle szempontot figyelembe kellene venni már az elején,és minden felmerülő problémát csírájában kezelni kell,nem a szőnyeg alá söpörni a szemetet,mert ott is szemét marad ha felhalmozódik hasraesünk benne.

2009. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Régen el kellett tűrnie a nőnek, hogy azzal a férfival éli le az életét akivel a szülei összehozták, akinek gyerekeket szült, aki a pénzt hazahozza a családnak. Ma a női egyenjogúság egyre nagyobb térnyerése következtében a nők is dolgoznak, keresnek, karriert építenek, tehát megengedhetik maguknak, hogy tovább keressék a saját boldogságukat, ha az első házasságukban nem találták meg valamilyen okból. Ugyanezen emberek 50 évvel ezelőtt kénytelenek lettek volna tovább tűrni, vagy élni a férjük mellett "társas magány"ban. Itt is láthatsz olyan kérdéseket, ahol pusztán az anyagiak miatt képtelen egy nő elhagyni az abuzív férjét.
2009. máj. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!