Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kulfodon dolgozo apuka vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kulfodon dolgozo apuka vagyok es meg hazas. Masfel eve fizetek kozel 100. 000 forintot az anyukanak ugy hogy meg el sem valtunk. A valopert most szeretnem beadni. A birosag a kinti fizetesem x szazalekat fogja megitelni vagy hogy mukodik ez?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
azt hiszem ilyen esetben a kinti keresetedet fogjak megitelni. De, ha tovabbiakban sem sajnalod a havi majd 100.000 ft-ot, akkor szerintem ebben egyezzetek meg, mert ennyiböl ki kell jönnie azoknak a dolgoknak, amiket szüksegszerüen a gyerekre költ, söt... szoval szerintem ö is ugy jarna a legjobban... en biztos nem mennek bele egy ilyen huza-vonaba, nökent, hanem a lehetö a legkorrektebben probalnek elvalni, es, ha öszinte akarok lenni, akkor 100 ezer ft körüli összeg eleg korrekt. Ha nagyon penzehes, akkor meg "bajban" lehetsz, mert ugye az alapvetö felallas az, hogy a gyeek eddigi eletkörülmenyei a lehetö legminimalisabban valtozzanak...
2009. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
A hivatalosan bejelentett fizetésednek 20%-át szokás megítélni. Minél előbb rendezd ezt, mert lehet, hogy jóval kevesebbet kell majd fizetned. Azért 1 gyerekre még külföldi munkahellyel is túlzás a 100 ezer (persze az csak jó, hogy telik ennyi és a gyerek jól jár vele, hogy ilyen körülmények közt nevelkedhet).
2009. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Témához érdemben hozzászólni nem tudok, csak azért írok mert kikívánkozik belőlem: példás hogy magadtól fizetsz mikor nem is kötelezhet rá senki, ráadásul ilyen komoly összeget, szóval le a kalappal!
2009. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
én is külföldön élek,ha külön mennék az apukätol(nem vagyunk häzasok)én is a kicsi utän kapnék töle 100.000ft körülit.(ha magyraorszägra költöznék vissza.ha külön megyünk és ha itt maradok akkor meg kicsit többet.de én ugy tudom ha häzas voltäl..éS elvàlsz,nemcsak a gyereknek kell itt fizetned,hanem asszonytartäst is!tudom hülyeség,de ennek nézz utäna,mert lehet csak azokra vonatkozik aki itteni ällampolgär a pasi,és ugy vàlik el.elvileg annyi évig kell asszonytartäst fizetni a gyerektartäs mellett amennyi ideig voltatok häzasok.van egy isemrösöm egy pasi(német),elvält a feleségéTöl aki szintén német.van egy kisfiuk mär 7 éves,a pasi azota fizet asszony és gyerektartäst.asszonytartäst asszem mär csak 1-2 évig kell..igy csori pasi,jol keres(ne) de kb majdnem mindent ät kell utalnia a volt asszonynak és a gyereknek.jo nem?:S
2009. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

én is azt mondom, hogy le a kalappal, egyetlen szót ne szóljon a feleséged, akármilyen okból is történt a házasság megromlása! Ha csak a felét megtenné minden elvált apuka, már nem lenne semmi gond:-)

Amúgy megmondom őszintén, hogy irigylésre méltó a volt nejed. azért a 100ezres havi juttatást én túlzónak érzem. itthon legtöbb esetben egy gyerekre max 20-30 ezer forintot fizetgetnek az elvált szülők egymásnak. Persze ez megállapodás és fizetés kérdése. Én gyakorló szülőként tudom mondani, hogy /persze kortól függően/ havi 50ezer forintból bármekkora gyerek nevelése kijön. Így te bőven támogatod a családodat. Próbáljatok bíróság nélkül megegyezni egymással, hogy mindkettőtöknek jó legyen. Ha viszont az anyukának az a lényeg, hogy minél több pénzt lásson tőled, akkor inkább a bíróság, mert akkor nagy a valószínűsége, hogy a nagy részét nem a gyereketekre költi, hanem magára. Te ismered, neked kell ezt látni!

2009. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pontos infot adnak neked itt: euvonal.hu kerdezd meg toluk, keszseggel valaszolnak!

De ha pl. Angliaban elsz akkor kint is elindithatod a gyerektartas megallapitasat.

Meg el sem kell hozza valnod, es birosagra sem kell menned.

A child support agency-vel vedd fel a kapcsolatot, es ok kiszamoljak pontosan hogy mennyit kell fizetned az anyanak.

A mult evi adobevallasodat kerik, es abbol szamitjak ki az osszeget. Amit megallapitanak az egy evre szol, es evente ujbol szamitjak ki!

Esetleg menjel el egy ingyenes jogi tanacsadasra, es akkor megtudhatod hogy mennyit is kellene fizetned. A Citizens adveice bureau-ba menjel ezek az ingyenes jogi tanacsadok.

Lehet hogy kint pl. 70000 Ft-ra hozzak ki amit fizetned kell, nem tudom.

De ha elmesz egy ugyvedhez akkor o is megmondja neked hogy mennyit kellene fizetned, hogyan szamitjak ki kint.

Viszont ha Magyaro. kered az osszeg megallapitasat akkor a fizetesed 20%-a lesz amit fizetned kell.

Melyik orszagban vagy?

2009. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugy állapitasd meg ,hogy ha véletlenül hazajössz akkor is tudd fizetni.nem biztos,hogy életed végéig ott fogsz dolgozni és annyiért.
2009. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha esetleg csökken a fizetese, akkor lehet kerni, hogy csökkentsek, mert az alapvetö cel nem az, hogy az apa ne tudjon megelni, hanem, hogy a gyereknek is legyen miböl...
2009. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!