Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyetemista gyerek után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemista gyerek után fizetek gyerektartást. Most évet akar halasztani a gyerek (elsős). Ilyenkor kell e fizetni a díjat?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor az egyetem folytatásakor a fizetés is folytatódik? Hány éves koráig kell fizetni a tartásdíj összegét, ha többször eljátsza az évhalasztás ötletét?
2009. jún. 6. 09:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%

"Ez egyébként egy érdekes kérdés, mert ugye egy szülö 18 felett simán kirakhatja a gyermekét, hogy fiam menj dolgozz, nem adok neked egy fillért sem, söt van aki nem is etetnek tovább."


ez egy tévhit. ha a gyereket felveszik egyetemre, akkor kérheti a bíróságtól a tartást. és jó eséllyel meg is itélik neki. az egy másik kérdés, hogy az emberek nem ismerik a jogot.

2009. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

23 leszek, főiskolás. Utánam még fizet az apukám.

Egyébként én úgy tudom, hogy ilyen esetben 23 éves korig jár a tartásdíj!

2009. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
86%

Az én apám válás után eltűnt így gyerektartást nem fizetett. 16 éves korom óta dolgozok folyamatosan, nem haltam bele, sőt! Sokat tanulhattam a munkáim során is. Lehet, hogy szarul esik, hogy szegény egyetemistákat nem támogatják a szülei, de akármilyen válság is van aki dolgozni akar az biztosan talál munkát. Sok helyen kifejezetten tanuló egyetemistákat keresnek a munkákra nem is rossz pénzért. Én is elvégeztem és dolgoztam is mellette. De arra kíváncsi lennék, hogy a magát eddig eltartató szerencsétlen ifjak majd 20 év múltán mikor apunak, anyunak kell a gyerek támogatása mennyire fogják húzni a szájukat.


32/n

2009. jún. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
63%

11:30 - Te már bőven túl vagy a sulin, rendes munkád van, és jó esetben nem kell félteni a munkahelyedet. Én évek óta dolgozom suli mellett (végzős vagyok), de nem tudnám olyan fizetésből fenntartani magam, amiket eddig kaptam, ahol meg többet ígértek, az fekete munka volt és nem is fizettek rendesen, mint kiderült, visszaélnek a rászorulók helyzetével ma a munkáltatók, akinek már van egy papírja, azt nem tudják ugyanúgy kihasználni, mint azt, akinek még nincs papírja, és protekciója sincs. Én most kerültem munkanélkülire, mert a cég csőd szélére került, és nem tudták, hogy tudnak-e a továbbiakban fizetni. És amiket találtam, ahova behívtak (sokkal több helyre küldtem önéletrajzot), az kizárólag jutalékos, vállalkozói igazolványos, és-vagy éppenséggel fekete. Ennyi a választék, ha nincs protekció... Ja, és hozzátenném, hogy én azt hittem, hogy bejelentett az eddigi munkáltatóm, szerződésem volt, és lehet, hogy mégse...

Én nem rakatok a fenekem alá semmit a szüleimmel, a ruhát és az ételt megveszik, a lakás rezsijét meg nélkülem is fizetni kéne, mert az övék. Ami ezen felül kell, azt saját pénzből veszem meg. De hozzáteszem, ha támogatni kell, csak anyut fogom, mert ő törődést is adott, apám meg sokat bántott (anyut is), mind lelki mind fizikai értelemben, anyu megérdemli, apám nem.

2009. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

A második-harmadik hozzászóló válaszolt tökéletesen!


Egyébként önmagában is gyt.díjat megszüntető ok - legalábbis alappal lehet erre a bíróságon hivatkozni -, ha a gyermek a tanulmányait nem folytatólagosan végzi, mégpedig a saját hibájából.

A nagykorú gyermek esetén ugyanis más a helyzet, mint a kiskorúnál: őt már nem kell az eltartónak a saját létfenntartása veszélyeztetése ellenére is eltartania, a nagykorú gyermek belátási képessége nagyobb, sőt, elvileg korlátlan és saját munkájával maga is hozzájárulhat a tartáshoz.


Ha egy évet halaszt és "pihen", azt nem kell a szülőnek finanszíroznia, keressen akkor munkát magának arra az egy évre, bármilyet, végül is, nagykorú és cselekvőképes ember, képes ezeket belátni.

2009. jún. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
91%

Mikor nem kell tartásdíjat fizetni a nagykorú gyermek számára?


Nem kötelezhető azonban a szülő a nagykorú gyermek által korábban megszerzett szakképesítéssel azonos, vagy annál alacsonyabb szintű végzettséget nyújtó tanulmányok anyagi fedezetének biztosítására (BH 2001/20. ), és pl. a gyermek heti 6 órás elfoglaltságot jelentő - szakképzettséget nem biztosító - külföldi nyelvtanfolyamát sem köteles támogatni (BH 2001/70. ).


Nem köteles továbbá a szülő tartani (támogatni) a szükséges tanulmányait folytató munkaképes, nagykorú gyermeket akkor sem, ha


1. a gyermek továbbtanulásra alkalmatlan (vagyis, ha a tanulmányait szellemi vagy testi adottságainál fogva tartósan nem képes eredményesen folytatni, vagy ha a továbbtanulás ideje neki felróható okból tartósan elhúzódik),

2. a gyermek a tartásra kötelezettel (vagy vele együtt élő közeli hozzátartozójával) szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít, amelyre tekintettel a társadalmi felfogás szerint a tartásra nem méltó (érdemtelenné válik) ,

3. ezáltal a szülő saját szükséges tartását, vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.

2009. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Az exférjem, amint a fiunk passzív féléves lett (halasztást kért), azonnal kérelmezte a bíróságon, hogy szűnjön meg a gyerektartás és meg is szűnt. (én egyébként se akartam kérni, arra erőltettem a fiunkat, hogy menjen dolgozni, de ez nem olyan könnyű manapság, hiszen még nincs szakmája és alig van munka még a jól képzetteknek is). A bírónő sajnálkozva széttárta a karját, hogy a fiunknak nincs állandó munkahelye, diákmunkákat, meg fekete munkákat tud csak találni, hiszen a diák státusza megmaradt és kijelentette, tudja, hogy mindig annak a szülőnek nagyobb a terhe, ahol a gyerek (fiatal felnőtt) ott lakik. Ez van...

Ez kizárólag a gyerektartást fizető szülő jóindulatán múlik, hogy fizet, vagy nem évhalasztáskor, viszont az első diploma megszerzéséig elméletileg kérhető a tartás újra.

2009. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
52%

Látom, nagyon lelettem pontozva, nos annak aki lepontozott azt kívánom, hogy soha ne legyen egyedülálló szülő, meg elvált szülő gyereke és véletlenül se tudja meg, hogy milyen dolog ezt átélni...mert utána nem tud majd lepontozni!!!!


Az egyetemista....

2009. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
86%
Nekem két egyetemista fiam van . Évhalasztás esetén egyiknek se jutna eszébe tőlem pénzt kérni. Minden nyáron megkeresik maguknak a szükséges pénzt. Ugyanígy tennének évhalasztáskor is. Bármilyen munkát elvállalnak csak hogy segítsenek. Szerintem senkinek sem esik le a karikagyűrű az ujjáról ha megtanulja hogyan kell maltert keverni és betont lapátolni. A tanulás is a munka egyfajta formája. Ha valaki nem tud valamiért ott teljesíteni, más munkát kell végeznie addig amíg késznek nem érzi magát újra a tanulásra.
2009. jún. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
48%

A kerdezo nem irta, de lehet hogy csak 10ezret fizetett gyerektartaskent mindig is. Ezen talan nem kellene fennakadni, nem? 10ezret megsporolni a gyerekemen minden honapban ez nem mas, mint szegyen!

Sok apanak az elso, hogy megvegye a havi cigarettajat es a soret-borat, de az, hogy a gyereke mit eszik vagy van-e normalis cipoje, es jut-e gyumolcs a gyereke asztalara az mar nem szamit! Azt oldja meg az anyja, ugye?

2009. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!