Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyetemista gyerek után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemista gyerek után fizetek gyerektartást. Most évet akar halasztani a gyerek (elsős). Ilyenkor kell e fizetni a díjat?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor az egyetem folytatásakor a fizetés is folytatódik? Hány éves koráig kell fizetni a tartásdíj összegét, ha többször eljátsza az évhalasztás ötletét?
2009. jún. 6. 09:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
63%

15:50 - Oké, neked fiaid vannak, de egy nő is menjen maltert keverni meg betont lapátolni? Na, mindegy, csak megjegyeztem.


Látom, én is alaposan le lettem pontozva, de kívánom, hogy senki ne élje át azt, hogy nőként hátrányosan különböztetik meg munkavállaláskor.

2009. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
65%
21.24. ! Én is egyetemet végeztem ,és tanulás mellett pincérkedtem. Senkitől sem vártam el, hogy eltartson. És! Nő vagyok.
2009. jún. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
37%

Látom itt sokan a munka hősei egyetem mellett. Azért kiváncsi vagyok, ha nem vesznek fel kollégiumba, és 220mkre laksz, és az albérlet 40.000Ft, az utázás 25.000Ft, az ottani költségek legyenek mondjuk 5.000ft/hét=20.000-25.000Ft-és akkor nem élt nagy lábon az ember!! Akkor mégis egyetem mellett milyen az a munka, amivel megkeres az ember 85.000forintot havonta? Persze mellette még tanul is, nem vágják ki a munka miatt stb...

Nyilván lehet koleszbe menni, de engem pl nem vettek fel annak ellenére h 220kmre lakom a sulitól, és egyedül nevel anyukám!! Várom az okos ötleteket a munkára!! Igenis kell a szülők támogatása az egyetemhez! Mihelyt végzek, meghálálom nekik, addig azonban rájuk vagyok szorulva, és sztem amíg tanul az ember addig el elfogadható! De hangsúlyozom, ha van olyan meló, ami az órák mellett max napi 2-3-4 óra munkával/diákmunkával!!/ 85.000Ft-t eredményez, szívesen hallom!

2009. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
61%

Az előtted lévő hozzászóló is adott egy tippet, ezen kívül ösztöndíj is van , albérleti szobát pedig 20000 ft-ért is lehet kapni. /az én fiam egyetemista és albérletben lakik /

De a kérdés évhalasztásról szólt és nem szorgalmi időszakról.

Azt hiszem az elvárható , ha valaki halaszt akkor legalább a zsebpénzét keresse meg.

2009. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
52%

Ösztöndíjat munka mellett? :D:D Ahová én járok, 4.24es átlagra 17.600ft-t kaptam. Igen, ez az ország legnevesebb egyeteme, annak is a jogi kara! Ellenben a 4.24-ért vért kell izzadni, és meló mellett nem hiszem, hogy sikerül megütni a 3.51-et amiért oan 7.000 ft járhat, abból pedig nem sokra megy az ember egy hónapban Bpn. Szóval nem kell az ösztöndíjat ajánlgatni:D

Pincérkedni jog mellett? Azért egyetem és egyetem között is van különbség, csak ezt sokan elfelejtik. Mindenesetre le a kalappal azelőtt aki a jog mellett dolgozik, ösztöndíjat kap, albérletet fizet, havi 25-öt költ utazásra és még magát is eltartja!! Amúgy meg megnéztem csomó albérletet, csak tudod lány létemre nem a város szélére akarok költözni, és maga a bérleti díj nekem is "csak" 25.000 viszont hozzájön a rezsi... De az én apukám is ilyen okos mint itt sokan, biztos jól megértenétek egymást :)

2009. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. A gyerekem szeretem és támogatom. Nem örülök, hogy halaszt,inkább tanulna. A pénzt nem Ő kapja, hanem anyukája és nem biztos, hogy mire is fordítja,mert a gyerek ettől még zsebpénzt is kap tőlem.

Azért látom a téma felborzolta akedélyeket és ez már megérte. A további hozzászólásokat is megköszönöm.

Nagy Péter

2009. jún. 7. 16:58
 27/30 anonim ***** válasza:
57%
Kedves Péter! Ezt szinte minden elvált, gyerektartást fizető apa így érzi, hogy a "pénzt nem a gyereke, hanem az anyja kapja", de nem értem, miért gondoljátok így, hogy ez baj még akkro is, ha nem közvetlenül a gyerekre költi. Az az összeg, amit adsz, kiszámoltad már, hogy mire elég? Vedd figyelembe a rezsit, kaját, ruhát, tisztálkodási szereket, utazási, iskolai költségeket, de számold bele azokat a nem mindennapi kiadásokat is, ami egy-egy komolyabb háztartási eszköz pótlásához, javíttatásához kell, hiszen hamarabb megy tönkre minden, ha többen használják. (Lehet, csak nálunk van így, de itt folyton meg kell javíttatnom valamit, hol zárat, hol WC-t, hol mosógépet, hol ezt, hol azt, mert a fiúk már csak ilyenek, nem nagyon vigyáznak semmire. A festésünk 2 éves, de olyan, mintha legalább 10 lenne, mert mindent összekennek, összefogdosnak.) Elvétve ismerek olyan apát, aki annyi gyerektartást fizet, hogy ezekre a dolgokra is teljen belőle, pedig hát ezeket is ki kell fizetni.
2009. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes viták alakultak itt ki. Konkrétan a kérdésere nem tudok válaszolni, csak annyit füznék hozzá, hogy tényleg nem minden egyetem mellett lehet dolgozni, ráadásul sokan vannak úgy (pl én is), hogy tanulni akarnak, nem lébecolni. Ezt munkával eggyütt nagyon nehéz, és sajnos igenis a tanulás rovására megy!(főleg ha reggeltől estig óráid vannak)Úgyhogy tényleg ne adjuk már itt a munka hőse egyetemistákat!

Én is akartam egy évet halasztani, hogy pénzt keressek, de nekem szüleim nem engedték, merthogy akkor megszűnik nekik a családi pótlék utánam, az meg nem éri meg nekik. Heten vagyunk testvérek abból már kettő őnellátó ezáltal ők is kevesebb pénzt kapnak utánunk.

Én már úgy vagyok vele, hogy nekem megéri az alacsonyabb életszínvonal, koliszoba stb, csak azért hogy tanulhassak.

A kérdezőnek: Nem látok bele, de valószínüleg jelen esetben többet ér a tartásdíjnál, ha segíted szóban és tanácsokkal a fiad és biztasd, hogy tanuljon! Sok szerencsét!

2009. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
68%
A magyar törvényben leírt és alkalmazott jog idézetéből kiemelt szöveget is lepontozta valaki. Miért? Csupán azért mert kivételesen az apai jogot sorolja, amivel törvényesen élhet az apa. Amúgy pedig a kérdező megnyilvánulásából is az derül ki, hogy támogatja és szereti gyermekét. Akkor most mi a gond?
2009. jún. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
83%
Kíváncsi lennék, a 17.20-as válasszal mi a problémája a lepontozóknak. Érdekelne a konkrét véleményük.
2009. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!