Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén a házasság alatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén a házasság alatt felgyűlt tartozás is osztódik kétfelé?

Figyelt kérdés
Ha az egyik fél tanulmányai miatt tartozás maradt fenn, azt válás után ki fizeti?(nem diákhitel, nem hitel, csak tartozás)
2012. febr. 29. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Általában a tartozás is két felé megy,ha közös érdekből keletkezett a tartozás.(pl: lakásvásárlás,nászút stb)

Ha azért van tartozás mert az egyik fél tanulmánya miatt,akkor egyértelmű,hogy neki kéne kifizetnie,hiszen a válóper után ,csak ő fogja tudni a tanulmányi végzettségét kamatoztatni.

2012. febr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Végzettség nem lett belőle.
2012. febr. 29. 11:55
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudja valaki biztosra?
2012. febr. 29. 11:56
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
ha olyan tartozás amiről nincs papír, vagy csak kölcsönkértetek a szomszédtól akkor azt nem köteles fizetni senki, vagy csak az akit szorongatnak a nyakán...ha papírral van a tartozás és közös vagyontárgyat vettetek belőle akkor megy kétfelé, amúgy jól írta az első, plusz az se mind1 hogy a papíron milyen nevek vannak.
2012. febr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha az egyik fél nevén van mondjuk a diákhitel, akkor az nem osztódik kétfelé.
2012. febr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Na, jövő hónapban nem eszünk :(. Én tartozok az egyetemnek, pedig az apa is felelős a tartozásért, részben az ő lelépése miatt nem tudtam folytatni. Francba, ez még kellett nekem...
2012. febr. 29. 14:49
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Miért, mit lépett a voltod?Talán látta, hogy le se sz..d, és nem feccölt a semmibe pénzt, most meg nyakadon van.Miért nem lehetett el végezni?

Hogyan lehet tartozni egy egyetemnek. Volt lehetőséged gondolom befejezni , elvégezni. Ezt imádom, hogy mindig más a hibás. Te jártál oda , te irányítottad a dolgaid.Rajtad múlt. El kellene már egyeseknek gondolkodni, hogy ők a felelősek tetteikért.

2012. febr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha van olyan jófej, hogy belead, akkor belead, de nem kötelezheted, mivel egyetemre te jártál és nem ő. A megszerzett tudás a tiéd nem az övé, az, hogy nem lett belőle végzettséged, meg a te bajod. Ez az egész a te tartozásod, előre kellett volna gondolkodnod.
2012. febr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Amugy mennyire jutottál volna előbre az egyetemmel. Biztos sokra, főleg gyermek esetében. Nem mindegy a minimál bér, vagy jó fizetés, prémium. Az apa mit áldozott azért, hogy oda járj, gondolom sokat. Mert nem azt mondta, hogy tied a fakanál, s egyébb, agyermeknevelés, ha nem , hogy tanulj. Gondolom nem ok nélkül, látta benned a lényeget, azt aki vagy. Most ajnározol az anyagiakon, valószínű erlölcsi oldala is van.

Ne , hogy még az apa legyen azért is a hibás, hogy oda jársz.

Végezd el.

2012. febr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

első vagyok.Látom szépen le lettem pontozva,pedig nem sértegettem,nem kritizáltam senkit.

Csak elmondtam azt ami ilyenkor szokott lenni.

Ezt is le lehet pontozni,de akkor is elmondom:

Ha diákhitel a te neveden van,akkor az nem megy felesbe.A diákhitel teljes összege a te tartozásod marad.Ezt neked kell kifizetned.

2012. febr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!