Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 7 éve elváltunk volt vagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7 éve elváltunk volt vagyon megosztás is. A volt férjem gyerektartással tartozik de azzal fenyeget hogy újra kéri a vagyon megosztást ha nem mondok le a gyerektartásról visszamenőleg. Van- e 7 évre visszamenőleg vagyon megosztás?

Figyelt kérdés

2012. márc. 6. 10:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%

Na várj.

Elváltatok.Ha akkor -bizonyíthatólag akkor- volt egy lottónyereményed,vagy "rádszakadt a Nemzeti Bank"(ezt persze képletesen értem,tehát volt egy hatalmas,mesés vagyonod,amit a bíróság elől eltitkoltál) és erre ő rájött most,és bizonyítani is tudja,hogy nem azóta szerezted,akkor ezt bebuktad,osztoznod kell vele rajta most is,hacsak nem telt le valamilyen elévülési idő...


Ha azóta,illetve azután szerezted ezt a mesés vagyont,

mióta,illetve miután kimondták a válást,akkor viszont ehhez a vagyonodhoz semmi köze jogilag,max. adhatsz neki,ha megszánod,szánalomból vagy sajnálatból,de kötelezni nem kötelezhet.

2012. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%

Gyerektartást pedig 18 éves koráig fizetnie kell,illetve hát ildomos addig,amíg a gyerek tanul... :)


Apukám pl. úgy járt,hogy mivel engem többször műtöttek egy gyerekkori baleset következtében történt agysérülés miatt ,20 éves koromban is vonták tőle a gyerektartást,de anyu miután felnőtt lettem,mindig visszaadta neki a kezébe a kapott pénzt...tehát a valóságban anyu nem kapott semmit...apu meg visszakapta ezt a pénzt...igaz anyu ekkor már nem is várta el...de most újra bíróságra vinni a dolgot a leállításért nem érné meg,mert annyi lenne a perköltség,amit egyikünk se tudna most kigazdálkodni,se én,se anyu,apu meg pláne nem.

2012. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Ha bíróság jogerős ítélettel megosztotta a vagyont, akkor azzal ő már semmit sem tehet. Ez az egyik.


A másik meg, hogy a gyerektartás ettől amúgy is teljesen független.

Nyugodtan kérd a max. 6 havi elmaradt részt, és a jövőre nézve a többit - fordult bírósághoz.


A gyámhivatal indokolt esetben addig is megelőlegezhet valamennyit belőle, ha kéred. Ebben a kérdésben a helyileg illetékes gyámhatóságot keresd meg, amennyiben rászorulónak érzed magatokat.

2012. márc. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Ezt a vagyon megosztást arra kérné amit már egyszer megosztottunk 7 éve. Mert békülés után nálam maradt minden mivel visszaköltözött hozzám aztán lelépett és mindent nekem hagyott. és a gyerektartás fejébe akarja ezt vissza.
2012. márc. 6. 11:15
 5/35 anonim ***** válasza:
50%
Ez jó kis sztori. A tied lett ( maradt) minden, és még kéred is a gyerektartást visszamenőlegesen. Nyúzd le róla még a bőrt is.
2012. márc. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

A gyerektartást 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni.


Ha hivatalos volt a vagyonmegosztás, akkor nem sokat tehet így utólag.

2012. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
A sztori ahogy fogalmazod nem is ilyen egyszerű de sajnos kevés a hely mindent alaposan leírni. Az a lényeg hogy mindez 7 éve volt. Ő ellene van eljárás és ő tartozik nekem és van olyan vastag bőr a képén hogy fenyeget engem és zsarol ha nem működök együtt. De a fő kérdés hogy amit már egyszer lezártunk lehet e újra nyitni ráadásul 7 év után. Ha perelni kell az tuti a gatyót is leperelem róla.
2012. márc. 6. 11:41
 8/35 anonim ***** válasza:

De arra még mindig nem válaszoltál, hogy van-e jogerős bírósági ítélet a vagyonmegosztásról.

Csak mert ezen múlik minden.

2012. márc. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kérdező,az ide írt válaszok hossza nincs limitálva,csak a kérdésé,tehát ha akarod,név nélkül, mindent le tudsz írni...válaszba.Akár oldalakat is,aztán aki akarja,az veszi a fáradságot,és elolvassa az általad (név,adatok nélkül) írottakat,aki nem akarja,az meg nem.Ennyi.Panaszkodni nem fog szerintem senki.Szóval írj le mindent,név,településnév és ilyen és ehhez hasonló adatok nélkül - pont azért,hogy ne lehessen a személyedet beazonosítani(tehát a saját érdekedben),de bőségesen írj le mindent...hely van bőven... a mező jobb alsó sarkában,ha megfigyeltedm,van egy kis pontokból álló háromszög,azzal lehet növelni a szövegbeviteli mezőt,de egy-egy sort mindig automatice ad a rendszer.De ezzel a görgetősáv méretét a végtelenségig lehet növelni,tehát elvben akár -név, személyi adatok nélkül- akár 10 oldalt is írhatsz a helyzetetekről,s aki akarja,és érdekli,vagy akar tippet adni erre a helyzetre,az el fogja úgyis olvasni,aki meg nem,az meg nem,és továbblép.
2012. márc. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
78%

Elváltatok vagyonmegosztás meg volt, majd újra összejöttetek ő oda pakolt hozzád mindenét, majd megint szétmentetek és ő otthagyta.

Akkor szépen add neki vissza a saját dolgait, mert az az övé, ezt akár évekkel később is kérheti,a bíróság neki fogja ítélni a saját tárgyait vagy ki kel fizetned.

Párom volt barátnője is két év múlva jelentkezett, hogy fizessük ki a bútorokat, mi azt mondtuk visszaadjuk így ő bíróságra vitte, de mivel a bútoroknak semmi bajuk nem volt és használaton kívül is voltak így azt kellett elvinnie és hoppon maradt mert neki pénz kellett volna.


De a ti esetetekbe 7 évig ott voltak a tárgyak gondolom használtátok is, biztos, hogy le vannak strapálva, így tuti, hogy ki kell fizetned

2012. márc. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!