Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hangfelvétel bizonyíték?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hangfelvétel bizonyíték?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg folyik a válóper, vele együtt a gyermekelhelyezés. A mai napig minden simán ment, viszont a feleségem bizonyítékként csatolt egy hangfelvételt, amin én állítólag veszekedek vele. Azt tudni kell rólam, hogy békességtűrő ember vagyok, veszekedésre csak nagyon indokolt esetben került sor a házasságunk alatt. Ráadásul inkább ő volt az aki általában megemelte a hangját. Én is készíthettem volna millió ilyen felvételt, de mivel eddig úgy tudtam, hogy ez nem is használható fel ezért nem tettem, illetve ha volt is már régen töröltem. Rosszul tettem, mert ma a bírónő azt mondta, hogy bizonyíték ez is. Jaj de jó, most izgulhatok több mint egy hónapig, hogy mi is áll a felvételen. Ráadásul magyarázkodhatok, amit már kicsit kezdek unni. Szerintetek mit tegyek? Tényleg felhasználható a hangfelvétel? Ráadásul ahogy ismerem a feleségemet, ezt a veszekedést is kiprovokálta, mert ahhoz nagyon ért. Jelen esetben még direkt módon, mert tudta, hogy megy a felvétel. Így az ő hangja nem igen lesz rajta, illetve ahogy mások szokták mondani a rikácsolása. Ti mit tennétek a helyemben? Bár addig nehéz tanácsot adni, ameddig nem tudjuk mi áll a felvételen.
2012. márc. 19. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Őt is büntethetik azért, mert az engedélyed nélkül felvett!


Itt van erről szó, szerintem érdemes áttanulmányozni. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__13381..

2012. márc. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"...kiprovokálta, mert ahhoz nagyon ért. Jelen esetben még direkt módon, mert tudta, hogy megy a felvétel..."

Pont ezt kell majd elmondanod a bíróságon. A bíró is tisztában van ezzel. Azt mondta neked, hogy bizonyíték, mert ha bűnös vagy, hátha megijedsz, de nem fogja figyelembe venni. Olyan esetben is másként vesznek figyelembe egy hangfelvételt, mikor egy súlyos bűncselekményre lehet bizonyíték, meg ilyenkor is, mikor simán lehet az előzmény egy szándékos provokáció. Csak példaként jutott eszembe az az apuka akit még a tévében is mutattak, bekamerázta a szobát, mert sejtette, hogy a felesége nagyon durván veri a két év körüli picit aki állandóan tele volt súlyos sérülésekkel, de NEM fogadta el a bíróság a felvételt. Pedig ott aztán indokolt lett volna. Ha mégis bemutatják a tárgyaláson a felvételt, eszedbe fognak jutni az előzmények, simán elmondod mi történt a veszekedés előtt, ami ugye nem lett felvéve.

2012. márc. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy válóper és nem egy bűncselekmény tárgyalása, így ebben az esetben ahogy a bírónő is mondta felhasználható, de sokra nem egy vele, mert gondolom nem verted meg.

Veszekedés meg a legjobb családokban is előfordul.

2012. márc. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!



Bizonyíték lehet, de ennek is vannak formai oldalai.

Szószerint legépelve vagy leírva írásban is csatolni kell, és vagy közben vagy a végén el kell hangoznia benne, hogy rögzíted a dolgokat, amennyiben erre nem reagálja azt, hogy ő ez ellen tiltakozik, vagy nem egyezik bele, és folytatja a veszekedést a dolog tudatában, akkor az hallgatólagos belegyezésnek tekinthető.

2012. márc. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először is jelezd, hogy tudtod és hozzájárulásod nélkül történt. Másodszor kérdd, hogy a teljes felvételt csatolja be, a kiváltó okokkal együtt, mert ez csak egy kiragadott részlet, amiből pont a lényeg hiányzik. (Ezt akkor is tedd meg, ha teljesnek tűnik.) A teljes felvételből ugyanis kiderül, hogy előtte ő szándékosan provokált, hogy ezt felvehesse és te teljesen nyugodt voltál. Ennek megfelelően kérdd a bíróságot, hogy kötelezze a teljes, vágatlan anyag benyújtására, illetve kérd a megvágott felvétel figyelmen kívül hagyását.


Amúgy meg jól tetted, ha veszekedtél vele, ez még a normális házasságban is előfordul, nincs ezzel semmi gond.

2012. márc. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
legalább tudod kivel éltél, egy gerinctelen akármivel. normális ember ilyet nem tesz.
2012. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató hozzászólásokat. Megnyugodtam az alapján amit leírtatok. Csak azt nem értem, hogy neki meg van ügyvédje. Az ennyire nem ért ezekhez a dolgokhoz? Vagy ezzel is csak megijeszteni akartak? Lehet ők is érzik, hogy nagyon rosszul áll a szénájuk, ezért próbálkoznak mindennel. Hát igen ez az ügyvédre nézve is szégyen lenne, ha én nyernék, aki tök egyedül áll a tárgyalóteremben.
2012. márc. 20. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd nem foglalkozik ezzel. Tudja, hogy a bíróság 99%-ban nem hallgatja meg a felvételt, csak jobb esetben elolvassa annak leírt változazát. Az én nejemnek is volt ügyvégje, mégis csinált ezer baromságot a háta mögött, aztán a végén meg kirúgta, mert nem képviselte megfelelően az érdekeit. (Nem akart fizetni neki.)
2012. márc. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"...ha én nyernék..."

Erről ne álmodozz. Te csak egy férfi vagy, másodrendű polgár. Egy százalék az esélyed hogy nyerj. Válóperben iszonyat nőpártiság uralkodik, egy férfinek nagyon kicsi az esélye, hogy egy gyermekelhelyezési pert megnyerjen. Az anya szépen betanítja a gyerekeket, azok meg kiskutya módjára azt mondják majd, amit ő mond nekik. A pszichológusok szintén anyapárti csalók, regéket írhatnék, hogy mi disznóságok történnek. A nők meg kitalálnak mindent, hogy a férfi milyen egy agresszív állat (akkor is, ha csak az egész életben egyetlen halk nem hangzott el), és a bírógág rögtön sajnálja a szegény gyenge nőt.

2012. márc. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!