Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjem itt hagy két pici...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem itt hagy két pici gyerekkel, lakáshitellel. A gyerektartásban meg tudunk egyezni, de a hitelt egyedül nem tudom fizetni. Kérhetem, hogy fizesse meg a lakáshitel felét, ha papíron Ő adóstársam? Ezt hol kell, vagy hol rögzítik?

Figyelt kérdés

2012. márc. 22. 20:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, ez egy lakáslízing, de lényegében ua. A lakást kettőnk jövedelméből kaptuk meg, felesbe van a szerződésen is. Én vagyok a főlízingelő ő meg az adóstárs. Mindenképpen el akar menni. A bíróságon elvileg csak a gyerektartásról rendelkeznek, vagy kérhetem, hogy írják le a fizetési kötelezettségeit a lakásból? Egyedül nem tudom fizetni a duplájára emelkedett lízingdíjat (svájci frank), de ő meg a lízing felét nem tudja állni, csak kb. 75 százalékát. Van olyan törvény, hogy esetleg ő nem lakik ott és mondhatja azt, hogy nem fizet???
2012. márc. 23. 18:27
 12/18 anonim ***** válasza:

Én erre nem tudok válaszolni, de nagyon remélem, hogy van igazság, mert hogy nézne az ki, csak mert neki mehetnékje van, ott hagy titeket a kakiban???

Ha megvan a válasz, akkor írja be ide valaki, mert nagyon kíváncsi vagyok rá.

2012. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Fú, figyelj, vagyonjogi ügyvédhez vagy pénzügyi szakemberhez kéne forduljál (talán a banknál is tudnak válaszolni, én ott próbálnám először),mert ezek pénzügyi fogalmak, hogy pontosan mit takar az adóstárs, tehát hogy egyenrangú-e a terhek viselésében, mint Te, ezt itt csak akkor tudod meg biztosra, ha valaki szakmabeli téved ide.
2012. márc. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Felkeresek majd egy ügyvédet, remélem tud ilyen témában is segíteni. Ha van valami, úgyis megírom, gondolom van sorstársam is, hátha tudok segíteni ezzel másoknak. Bár inkább most először rajtam/rajtunk kéne. Annyira nehéz....de kibírom valahogy, erőt adnak a picinyeim!
2012. márc. 26. 21:15
 15/18 anonim ***** válasza:
az testvérem példáját tudom csak felhozni. Ők most váltak el a gyerek 6 éves. A volt férje mondta a bíróságon hogy mivel nagyon magas a svájci frank nem tudja fizetni a hitel felét és a gyerektartást is mert akkor nem tudna megélni. Ő nem fizet gyerektartást,de lemondott a gyerek javára a lakásból járó részéről és fizeti a hitel 75%-át. Ez tesómnak is jó.
2012. márc. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én a helyedben levágatnám a tökét. Az ilyen egy trágyarakás, nem ember.

Ha ő fizeti a hitel felét, akkor a lakás fele is az övé lesz, szerintem. Az biztos jó neked?

2012. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nagyon regen lett kiirva a kerdes, esetleg lehet tudni, h mi tortent?
2014. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kiköltözött a lakásból és megállapodtunk hogy a banki szerződés szerint - mint ahogy ketten vettük fel a lizing díjat is - fizeti a lakáslízing mindenkori 50%-át és plussz a gyerektartást. Ameddig tudja fizetni addig nincs is gond. de sajnos a végén közös tulajdonba kerül a lakás...és mivel egyikőnknek sincs pénze a másikat kifizetni így max. ő lemondhat a gyerekek javára..de gondolom esze ágába sincs majd.
2015. jan. 3. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!