Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csinaljak? Adjak meg egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinaljak? Adjak meg egy eselyt vagy valas inkabb?

Figyelt kérdés

Van egy ket es fel eves gyonyoru kislanyunk. Amikor a kislanyunk megszuletett mind a ketten sokat valtoztunk. Ez alapvetoen a kulturalis kulonbozosegbol adodik, o nem magyar. Ok ugy gondoljak (o kulturajuk), h a gyereknek kell maximalisan alkalmazkodni a szulok eletvitelehez, es a szulo elje ugyanugy az eletet. En otthon azt tanultam a szuleimtol, h ok alkalmazkodtak maximalisan hozzank gyerekekhez. Pl nem vittek tarsasagba, etterembe 1-2 hetes csecsemokent, nem mentunk hosszu napra el, mikor kicsik voltunk h a delutani alvas ne maradjon ki, sok-sok olelest es szeretetet kaptam, mikor nyugos voltam, sosem hagytak sirni, es meg ehhez hasonlok. en ezt a modelt kovetem, mert hiszek abban, ha mar kicsi korban erzed, h anya mindig ott van mikor szuksegem van ra, sokkal nyiltabb es oszintebb a kapcsolat. Igy a ferjem azt vallja h elkenyesztetem a kislanyunkat es sosem lesz onallo.

Hazassag elott eltunk egyutt es akkor nem volt ilyen, akkor romantikus volt, leste h mit szeretnek, neztunk filmet egyutt. Most ezek nincsenek, es helyette idoszakosan vannak duh kitoresei. Megfigyeltem ezek akkor jelentkeznek mikor a suli szunet hamarosan kezdodik. Itt negyedevekre van osztva a suli, es minden negyedev utan kisebb hosszabb szunetek vannak. En elhiszem h faradt, de meg kell tanulnia kontrolalni magat. Ilyen idoszakaban pl ha nem ertek egyet valamiben es ez fokent a gyerekneveles, mert en nem kenyszeritek semmit sem eroszakosan a kislanyomra, akkor olyan duhkitorese jelentkezik, h csapkod, ordibal, karumkodik, es ezt a kislanyom elott, aki sokszor annyira megijed h eles uvoltesbe kezd. Amint irtam nem egyszer fordult elo mar. Ez igy volt a hetvegen is, mikor mar a kislanyom faradt volt, ilyenkor kicsit nyugosebb, es semmi sem jo neki, es kenyszeriteni akarta mar pedig ezt kell felvennie, mikro modntam hagyja viszem furodni. Nem o csak eroszakoskodott persze a kislanyom meg uvoltott, mikor bementem a szobaba h most mar eleg, akkor leuvoltotte a fejemet h azonnal menjek ki, es megfogta a kislanyomat es elsetalt h ne hogy mar megoleljem. mivel en mentem utana ki akart zarni a szobabol, de nem tudott de erovel tuszkolta h ne tudja bemenni, mikozben a kislanyom ordiott, majd a szemem elott az agyra rakta es arebb lokte, h na most mar befejezed a hisztit. persze szegeny csak hisztizett tovabb. akkor fogtam felkaptam megoleltem es kivittem a szobabol, o meg karumkodott hangosan es elkezdte dobalni a ruhait.

Azota nem beszelunk. O van megsertve. Mivel ugy erzi en nem kovetem az o utasitasait es nevelesi praktikait. En meg ugy velem ez nem neveles hanem eroszak.

Viszont nekem ez igy nem jo. Mellesleg, onzo, trehany, ugy erzem en vagyok a hazi csicska. Mikor mondom neki, akkor kozli neki ez nem elvarasa. O egy mocskos lakasban nott fel, nem is viszem a kislanyunkat a szuleihez, mert a disznool is tisztabb es szagosabb. Viszont en egy tiszta lakasban nottem fel, es van igenyem a tisztasagra. Mivel nekem igenyem van ra ugy gondolja akkor csinaljam en. Viszont ez nem fair. Nem vagyok HTB, tehat nekem nem az a dolgom h csuszatoljak. Ledolgozom en is a napi 8-10-12 oramat, stresszes munkahelyen.

Anyagilag szerencsere nem fuggok tole. Tobbet keresek. a haz az enyem, en vettem. Amugy is itt mindent a nonek itelnek valas eseten. Van egy telkunk, amire epiteni akartunk volna, de azert nem tettuk, mert en huztam az idot mert minden egyes kirohanasanal elgodnolkodtam, valoban ezt akarom. azt el lehet adni fele-fele, mert kozos szerzemeny, a hazam meg az enyem es koltozhet.

Eddig azert turtem es bocsanatkeres utan elgondolkdoatm megis egyutt mert a kislanyomat nem akartam megfosztani az apjatol. Mindemellett imadja, es mikro normalis pillanata van akkor rendes vele. Mar beszeltem neki errol a kirohanasairol h kezeltesse, mert a kapcsolatot tonkreteszi. Eleg hosszu turesi kuszobom, de nem fogom elviselni h minden szunet elott ez van. es nem fogok behodolni sem h ne legyen. Es ugy magamban megjegyeztem, ha a kislanyom nem lenne a masodik ilyen kirohanasanal, kipakoltam volna a cuccat es postaztam volna haza.

olvastam ennek utana, es vannak ilyen tanfolyamok meg pszichologikussal lehet errol beszelni, es javasoltam h menjen el, mert ezt nem lehet csinalni a vegletekig es ha bepoccenek es hoztam egy dontest akkor mar nalam nincs visszaut nem gondolom meg magam. De nem hiszi el h gondjai vannak.

Ti mit lepnetek?

Ja nincs masik ferfi a lathataron nem ezert lepnek. Bar bevallom hianyzik nagyon egy olyan ferfi az eletembol, aki gondoskodik rolam, aki szeret, aki nezi minden gondolatomat, akivel le lehetne ulni tv-t nezni, vagy egy filmet, vagy csinalni vmit kozosen.


2012. márc. 27. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én otthagynám. Minden feltétel adott az újrakezdéshez a kislányoddal.
2012. márc. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyors ütemben otthagynám,fontosabb a nyugodt élet.
2012. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
válnék. nem is akar változtatni. akkor talán mindkettőtöknek jobb, ha egyedül él, tőletek külön és akkor az a lakás lehet olyan rendetlen és elhanyagolt, amilyet csak el bír viselni és a kislányodnak sem kell ilyen megrázó jelenetek részesének lennie. mindkettőtöknek nyugodtabb lenne nélküle...és nem hiszem, h sokáig egyedül maradnál...
2012. márc. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én férjemnek is voltak stresszes időszakai, türelemmel végigvártuk a kislányunkkal. Aztán betelt a pohár. Válaszút elé állítottam, vagy kezelteti magát, vagy elválok tőle.

Járunk kezelésekre mind2en (!) azóta rendben vagyunk. Nekem elsődleges szempont volt w házasságom megmentése, úgy éreztem még van mit. A te soraidból azt veszem ki, hogy már döntöttél.

Igazán az a fontos, hogy közös legyen az értékrend és a jövőkép, ami sajnos nálatok nincs meg. Így mi felé haladtok? A különbségek mindig ki fognak ütközni :(

2012. márc. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Snapette ***** válasza:

A kérdés igazából az: szerinted megváltozhat a férjed?

Én őszintén nem hiszem, de ez az én véleményem, és pusztán arra alapozom, hogy az ember az otthoni mintát nem felejti el, és kétféleképpen működhet: megfelel neki, vagy nem. Viccesen hangzik, de igaz, tehát valaki vagy követi az otthoni mintát, vagy gyökeresen ellentéte, mint ahogy alki szülőknek vagy alki gyereke lesz, vagy mélységesen antialki. Ritka az, aki normálisan tud az alkoholhoz viszonyulni ezek után. A férjed mintjája úgy néz ki, hogy tetszett neki, másolja, ismétli a mintát, de neked nem tetszik. Gondolod, hogy me tudod változtatni, hogy megváltoztatja érted, értetek? Ez a kérdés, mert ha a válasz nem, akkor válni kell, éspedig hamar, mert a lányod egyre nagyobb, és egyre több mindent felfog, megért.

2012. márc. 28. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg inkább próbáljatok meg kompromisszumot kötni. Abban igaza van a férjednek, hogy nem szabad mindig a gyereknek igazat adni, és erőn felül megadni mindent, mert elkényeztetett lesz, ami nem jó. Abban viszont neked van igazad, hogy azt sem lehet elvárni, hogy egy két és fél éves gyerek alkalmazkodjon hozzátok.

Gondolom az is zavarja a férjedet, hogy nincsen tekintélye tulajdonképpen, sem a családban, sem anyagilag. Gondold csak végig, soha nem hagyod, hogy kicsit próbálja nevelgetni a gyereket, mert szerinted az ő módszere rossz. Többet keresel, tiéd a ház, ki van neked szolgáltatva. Ezt nehéz elviselni a férfiúi hiúságnak.

De persze nem védem, mindez nem ok arra, hogy ő is egy dacos 5 évesként viselkedjen otthon. Próbálj meg vele beszélni, hogy ÉRTETEK menjen el kezeltetni magát, és ahogy itt valamelyik válaszoló írta, menj el vele te is. De csak akkor, ha még meg akarok menteni a kapcsolatotokat. Bár nekem a soraidból nem úgy tűnik.

2012. márc. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az h megvaltozhat, jo kerdes. Egy egy kirohanas utan valtozik, de visszater onmagahoz, aztan jon a suli szunet elotti ido, es kiborul a bili. A mintat nem masolja, mert tisztaban vele, h nem egy idealis csaladi kornyezetben nott fel. Tisztaban van vele, h a szulei baromi koszosak, es igenytelenek, hisz emiatt sokat csufoltak az iskolaban, es ez mely nyomokat hagyott benne. 4en vannak testverek, o az egyetlen aki tanult kozuluk es normalis palyara lepett, 2 teso elkallodott, a 3ik meg eldegel vhogy, egy nagyon tehetseges lany de nem tudja hasznalni a tehetseget. Azt tudom h onbizalom hinayos, es sokszor biztatom, jo tanar, a diakok rajonganak erte, sot sok szulo kervenyezi h o legyen a tanar, jo hire van a suliban es az igazgato is kedveli. Jo hiru maganiskolaban tanit egy nagyon jo kornyeken. A fizetese rendkivul nott, ahhoz kepest ahol volt, mikor megismerkedtunk, de a palya sajatossaga h a tanarokat nem igazan fizetik meg. En mas palyat valastzottam, de becserelnem az extra penzt egy kis szabadidoert. O meghulyulne az en poziciomban mert joval stresszessebb csak en megtanultam az evek folyaman kezelni. sosem hangoztattam h enyem a haz. De vettunk egy telket kozosen annak remenyeben h epitkezunk ra. Csak a baj h egy-egy ilyen kirohanas utan megingok, es elgodnolkodom megeri e kockaztatni a csaladi hazat egy utopiaert. Masreszt nekem az itteni hazak nem tetszenek, tehat egyedileg szeretnem terveztetni, de nincs idom h leuljek es vegiggondoljam tiszta aggyal h mi is lenne az elkepzelesem. Mar sokszor mondtam ha segit es mennel tobbet besegit annal tobb idom marad. ez egy ideig mukodik majd at megy a sz@rok mindenbe bele modba. Szuleivel joban vagyok bar be kell vallanom eleg furcsak de a legynek sem artananak, egy vegtelenul kedves emberek. Itt a kultura nem epul higeniara de o nem akart egy idevalosi lanyt pontosan emiatt.

Nem adtam fel a hazassagom, mert ha lehet szeretnem meggyogyitani a kislanyom miatt is, csak nem tudom h van e ertelme. Ahogy irtam senki sincs lathataron, h mashoz huzna a szivem.

2012. márc. 28. 08:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia,próbáld menteni,hátha menthető a házasságod.Viszont a gyereknevelésbe neked is visszakéne venni kicsit,próbáljatok egy mindkettőtök számára megfelelő elvet találni,mert az valóban nem jó,hogy ő mond valamit,hogy vegye fel a gyerek azt a ruhát és te meg megcáfolod őt,hogy nem kell felvennie.Így a kislány azt érzékeli,hogy az apja egy senki.És igen,mástól is hallom,hogy a gyerek nem akar ezt meg azt felvenni,hát nem azért,de nehogy már.Az én lányaim ilyet nem csinálnak,és itt nem mentség,hogy fáradt a gyerek.Nem lehet,hogy te meg tényleg túlon túl engedékeny vagy?Ne gondold,hogy én minta szülő vagyok,hiszen szülőnek lenni a legnagyobb kihívás,de úgy gondolom,hogy egy kapcsolat két emberen múlik és mindkét fél hibás,nem csak az egyik.Próbáld kicsit az ő szemével látni a világot,próbáld megérteni őt,vagy beszélgessetek,hogy mi az igazi problémája,tudom nehéz,mert az én párom se egyszerű,de a mi kapcsolatunk azután lett sokkal jobb,hogy rájöttem a saját hibáimra is,mert abból is volt bőven.
2012. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 intrepid ***** válasza:
Szerintem engedd el. Ez neki is csak kínszenvedés lehet. Ő nem egy ilyen nőt vett feleségül.
2012. júl. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is azonnal otthagynám, ha nem akar változtatni, menjen vissza a szüleihez -.- Ez tényleg nem jó így, ne hagyd, hogy rángasson, mint egy rongybabát! Állj ki magadért, és add be a válópert. Kislányodnak és neked is így lesz jó.

Kitartást neked!

2012. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!