Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kulfoldon élünk, a felesegem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kulfoldon élünk, a felesegem valni akar, hogy működik a dolog?

Figyelt kérdés
Mindketten magyar állampolgárok vagyunk,van kettő gyerek,közös vagyon.a felesegem hallani sem akar arról,hogy nem nála lesznek a gyerekek elhelyezve.ha így volna,mi alapján határozzák meg a tartasdijat?nem mintha nem adnám az összes pénzem a gyerekeknek,de ha külön költözünk,az itteni koltsegek(lakbér,rezsi,autó,kaja stb....) miatt nem tudnék annyit adni nekik,amennyit akarnék,mert ugye nekem is élnem kell valamiből.a felesegem fizetése talán az alberletukre lenne eleg,azt mondja,a többit fizessem én.fizetnem én,ha tudnám.....de további együttélésrol meg hallani sem akar.mit tegyek? Ha vissza költözöm Magyarországra,meg annyit sem tudnék segíteni nekik,mint innen.viszont ilyen feltételekkel nincs értelme tovább itt maradnom.

2012. márc. 30. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, ahol összeházasodtatok, szerintem ugyanaz az intézmény bontja fel. Ha megvan a közös elhatározás a válásra, akkor az csak egy adminisztrációs feladat. Van, ahol az anyakönyvi hivatalban elég elintézni (önkormányzat), van, ahol kell (polgári) bíróság előtti megjelenés is, ahol kimondják a válást.

A gyermekelhelyezés és vagyonmegosztás ezek után következő külön peres eljárások.

2012. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"mi alapján határozzák meg a tartasdijat?"

Magyarországon a fizetésed 20%-át kell fizetned gyerekenként, de max. 50%-ot (tehát ha 6 gyereked van, akkor is csak 50%-os kell nekik kifizetni).

2012. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom,de nekem Magyarországon nincs semmi fizetésem,vagy bevételi forrasom.
2012. márc. 30. 19:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, éppen most intéztem válást, külföldön. Hollandia, mindketten magyarok vagyunk, nincs gyerek, közös megegyezés volt.


Két lehetőségünk volt:


1. Mivel regisztrált állandó lakosok vagyunk, ezért az itteni bíróság is felbontotta volna. Ehhez ügyvéd kell. Kb. 1000 euró költség.


2. OTTHON. Ezt választottuk, az egyik félnek kell csak jelen lenni a tárgyaláson. Megkerestünk egy ügyvédet, mindent intézett, mailben és telefonon kommunikáltunk. Kb. 4 hét alatt lezajlott minden. Gyerekkel két tárgyalásotok lesz azt hiszem, nekünk csak egy volt.

2012. márc. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi tortent elvaltatok?
2012. szept. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hogy zajlott le a valasotok?
2012. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!