Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Magas keresetnél minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magas keresetnél minden esetben a %-os forma ajánlott?

Figyelt kérdés

Az átlaghoz képest magas keresettel rendelkezem. Amióta elindult feleségem és köztem a válóper, (kb. 1,5 éve) tisztességesen fizetek lányom és fiam után 60-60 ezer ft-ot. Elköltözésem utáni pár hónapban 120-120 ezer ft-ot utaltam feleségemnek. Ekkor még úgy nézett ki, hogy peren kívül sikerül megállapodni. Feleségem még több pénzt szeretett volna, így felfogadtam egy ügyvédet, és azóta tart a per. Bíróság ideiglenes intézkedésben ítélte meg a 2 X 60 ezer ft-ot.


A fizetésem 600.000 ft körül mozog. Ha átszámítjuk százalékba, akkor 10-10 %-ra jön ki amit most fizetek feleségemnek.


Kérdésem, hogy magas keresetnél is kötve van a bíróság a 20-20 %-ra?



2012. ápr. 3. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Igen, a mindenkori kereset 20%-át ítéli meg a bíróság.
2012. ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

nagyom magas fizetés estén, nem ítélik meg a 20 %-ot két gyereknél meg végkép nem a 40%-ot


Ilyen esetekben már nem gyerektartás lenne, hanem asszonytartás, volt mikor fizettél 240 ezer forintot a gyerekek után. Ez is már bőven sok



Ha külföldön dolgozol és ott keresel 600 ezer forintot, de majd még ebből megállapítanak 40 % gyerektartást , akkor lehet, hogy te is elgondolkodnál, hogy minek dolgozz odakint mint egy állat, ha az asszony viszi a pénzt. Persze nem tudom, hogy hol dolgozol vagy miként élsz.

2012. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Magyarországon dolgozom. Az ügyvédem is ezzel érvelt, hogy van állítólag egy jogszabály ami kimondja, hogy magas keresetnél, nem a %-os forma az ajánlott.

Hozzá teszem maga a bíróság hozta meg ideiglenesen azt, hogy 60-60 ezer ft-ot fizessek. Bíróság sem %-ot mondott, hanem összeget. Sőt feleségem megfellebbezte ezt az összeget, de a 2.fokú bíróság is helyben hagyta az első fok döntését.

2012. ápr. 3. 10:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

még a 60-60 ezerre azt mondanám, hogy oké, jó a kereseted, de ennél többet ne fizess a volt feleségednek, ezen felül gondolom fogod a két gyereket támogatni valahogyan.


És mégis miért akar ő még több pénzt?Ő nem akar dolgozni menni?

2012. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tisztességes pénzt fizetsz a gyerekek után, az exed szégyellhetné magát :(
2012. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Természetesen ezen felül támogatom gyermekeimet, számlát nyitottam a részükre.


Igen magam is úgy vélem, hogy talán nem hiába ítélte meg ideiglenesen a bíróság ezt az összeget. Úgy vélem ha jogosnak találta volna a bíróság a 40 %-ot akkor megítélte volna ezt. De nem tette. A 2.fokú bíróság sem ítélte meg, hanem helyben hagyta az első fogú végzést.

2012. ápr. 3. 11:22
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem extrém összeg, ha válás előtt ezek szerint vagy 800000-ből élt a család, így is anyagilag nagy zuhanás volt nekik. A 60000 ft viszont reális, normális életkörülményeket biztosít. Viszont ha ennyire jól állsz, gondolj a jövőjükre is (start számla, vagy később lakáskassza), mert ha anyjuk vmi minimálbéres álláson van, vagy munbkanélküli (mert 2 gyerekkel sem lehet könnyű állást kapni, 3-mal tapasztalom, hogy lehetetlen), félretenni így sem fog tudni nekik.
2012. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, már elküldtem, igen, így teljesen renben van.
2012. ápr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 20% nem fix, van egy tól-ig százalék a törvény szerint, csak ez a bevett gyakorlat.

Azzal kell érvelni, hogy ez az összeg meghaladja a gyermek szükségleteit, a gyerektartás pedig nem arra való, hogy az ex abból fedezze a luxusát.

2012. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!