Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van valaki itt, aki kiköltözöt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van valaki itt, aki kiköltözött külföldre kicsi gyerekével egy férfi miatt?

Figyelt kérdés
Mondjuk szeretik egymást, a nőnek van egy kicsi gyereke, de az apja nem járul hozzá a költözéshez. Mit lehet tenni?
2012. ápr. 4. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az édesapa nem engedi a gyermeke külföldre költözését,akkor nincs mit tenni.Nem lehet elhagyni az országot,legalábbis a gyereknek.

Nekem két ismerősöm is van akik kicsi gyerekkel külföldre akartak menni.Az egyik ismerősöm ki is ment gyerekkel,de az apa nem egyezett bele.Az osztrák rendőrség segítségével még unión belül is hazatoloncolták őket. A másik ismerősom volt férje nem egyezett bele,így a gyerek az apjával maradt Magyarországon,az anya Ausztráliába ment.(de ott már a fiú 15 éves lett,és most nemrég kiment az anyja után) Én is külföldön élek (Anglia) nekem szerencsém volt,mert a volt férjem beleegyezett,hogy a közös fiúnk itt éljen kint.

2012. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

te ezt mégis hogy képzeled? az a gyerek nem csak a tied. valószínű az apja is szereti, nem véletlenül nem járul hozzá. azért gondolom hogy szereti, mert nem írtál panaszáradatot róla.

nem csak belőled lett a gyerek, ugyanolyan fontos neki az apa mint az anya!!!

2012. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Nanamia ***** válasza:
Ez nálunk pont aktuális. Mivel ráadásul gyerektartási per is folyik nálunk, megkérdeztem az ügyvédemet. Ő azt mondta, hogy az apa beleegyezése mindenképp szükséges, abban az esetben, ha 1 évnél tovább tart a kint tartózkodás. Még a gyámhatóságon esetleg tudsz érdeklődni, hogy mit lehet tenni, ha nem egyezik bele.
2012. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nanamia ***** válasza:
2. hozzászólónak: azért ez se ennyiből áll. Ezt is ugyanúgy szabályozzák, a láthatást ettől még az anya ugyanúgy köteles biztosítsa, nem lehet úgymond "lelépni". Szóval senki nem veszi el a gyereket az apjától... :)
2012. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak annyit, hogy az apa 2 és fél évig nem érdekelte a gyerek, a gyerekelhelyezésen sem jelent meg. Nem akarom tőle örökre elszakítani, persze, hogy láthatná.
2012. ápr. 4. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha külföldre mennél gyerekkel akkor ha akarná sem tudná látogatni.Azt meg kizártnak tartom,hogy ha kint élnél megengedhetnéd magadnak,hogy 2 hetente hazarepülj a gyerekkel mert az apa hétvégén látni akarja.

Hiába nem látogatja 2 és fél éve,hiába nem jelent meg a gyermekelhelyezési pernél attól még ő az édesapja.A törvény meg rád is vonatkozik.Apa írásos beleegyezése kell,hogy külföldre vihesd a gyermekedet.

2012. ápr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 13:47 vagyok


Csak egy kérdés:

Beszéltél már erről az apával? Elmondtad neki,hogy van a gyereknek egy vissza nem térő lehetősége,hogy a jövője jobb legyen mint ami nektek volt(értem ez alatt,hogy külföldön tanulhat). Az is lehet,hogy az apa beleegyezik abba,hogy kimenjetek,hiszen amúgy sem érdekli a gyerek sorsa.Akkor elég ha írtok egy papírt,hogy beleegyezett,aláírja,és gyorsan 2 tanúval hitelesíted.

Lehet,hogy semmi kifogása nem lenne..Előbb az apával beszélj,ha nem tetted még meg.

Ha már túl vagytok a beszélgetésen,és ellenezte,akkor nincs mit tenni.14 éves koráig nem hagyhatja el az országot az apja beleegyezése nélkül.

2012. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 4. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!