Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 21 hetes terhes vagyok az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

21 hetes terhes vagyok az élettársam itt hagyott egy hónapja, és most ugy néz ki hogy az apaságit sem akarja alá irni. Ha megszületik a baba mit tudok tenni hogy a nevére kerüljön? Ő is szerette volna a picit. Akkor.

Figyelt kérdés
De ez nem így működik hogy egyszer kell egyszer nem,vállalnia kell mert az ő babája is.A láthatás tényleg úgy van hogy 3 éves koráig nem viheti el az apa?Már ha valahogy a nevére lehet iratni.A dns teszt hogy működik?Azt én fizetem ki?És ha nem egyezik bele az apa a dns-be??Kérlek segitsetek.Köszönöm
2009. jún. 17. 19:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul, ha a gyerek a Te neveden lesz, is jár a gyerektartás. Nem a név határozza meg.
2009. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző vok: Illetve kötelezheti rá a Bíróság.
2009. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ja igen bocs értem mit mondasz.Végül is az is elég ha elismertetik vele és a nevemen marad.Mert szülés után ugyis az én nevem kapja mert nem fogja az apa aláirni az apaságit.Habár azt mondja h alá irja,de akkor nem mondaná hogy ráér még.Akkor neki nem mindegy hogy mikor???
2009. jún. 17. 21:32
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Jogász válasza:


1. Apaság megállapítása iránt kell majd pert indítani - Gyámhivatalhoz kell menni érdeklődni.


2. A bírói gyakorlat szerint 3 éves kor alatt valóban az van, hogy az apa nem viheti el a gyereket, sok-sok gyakorlati okból: elsősorban a gyermek napirendje, a megszokott környezete, érzelmi egyensúlya, vagy a pelenkázás-fürdetés, hasonlók gyakorlata és rendje miatt, hogy ezekből ne zökkenjen ide és oda.


3. A DNS-vizsgálatot orvosszakértői iroda végzi. Per esetén a gyerek a felperes, a vizsgálat költségét ezért az alperes (a lelépett apuka) szokta előlegezni. Maga a vizsgálat eredménye akkor is csak 1 az értékelendő bizonyítékok közül. Ha nem egyezik bele, nem megy el, stb, akkor lehet az egyéb bizonyítékok alapján (tanúk, okiratok) is dönteni.


4. A nevére íratás az egy külön dolog, eljárás, ha tiltakozna a névviselés ellen.


Jó lenne, ha a Gyámhivatalt már most fölkeresnéd és érdeklődnél. Vagy a lakóhelyed szerinti bírósági panasznapon is érdeklődhetsz. És az Igazságügyi Hivatalnál is. Ilyen a megyeszékhelyeken szokott lenni, de nem muszáj utazgatni: írhatsz is nekik.


De mindenképpen lépj, és már most!


Remélem, segíthettem.

2009. jún. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvileg akkor is jár a GYES, hogy a te neveden van a pici, akkor ne erőltesd a névfelvételt. Miért akarod, hogy egy olyan nevét viselje a gyereked, aki őt nem is akarja. Attól még nem lesz apa, hogy az ő vezetéknevét kapja a gyerek. Az én barátnőm 18 éves kora után, felvette az anyukája nevét, mert apja születésekor elhagyta őket, és utána is szart a fejére. Ő meg azt mondta, hogy egy ilyen emberhez mégcsak annyi köze sem legyen, amennyi a neve. Tehát gondolt át. Ha ő nem akar apa lenni, akkor te se erőltesd. Meg fogod te tudni oldani a gyerekeket nélküle is. Sok sikert és boldogságot Nektek az életben.
2009. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: A GYES-nek mi köze van ahhoz, hogy ki az apa, vagy egyáltalán van-e? Ilyen soha nem is volt, és nincs is értelme.
2009. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jobb lenne a gyereknek ha ilyen apáról nem is tudna.Nagyon sok lelki tehertől szabadulna meg.Sajnos van rá példa a családomba,és tudom,hogy a gyereknek milyen nehéz feldolgoznia,hogy ismeri az apját,az meg nem foglalkozik vele.Ez semennyi pénzt nem ér meg....Látni a kis bánatos szemeit,ha apa szóba kerül.
2009. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A párommal mi is közösen akartuk a babát. Minden nagyon szép és jó volt terhesség előtt, alatt, születés után is 10 napig. Aztán valahogy megkettyent a drágám, mert azt mondta, hogy pár órára hazamegy a szüleihez segiteni. A lányom 16 hónapos és ezalatt az idő alatt 4-szer látta.

A születésnapján bukkant fel, hogy ne haragudjak rá, szeretné újra kezdeni! Azt, amit be sem fejeztünk, vagy nem értettem teljesen, hogy mit kérdez, ezért elhajtottam a francba, de a lányát természetesen láthatná, ha akarná.

2009. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!