Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mire számíthatok a bíróság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire számíthatok a bíróság részéről?

Figyelt kérdés

Férjemmel tavaly megromlott a kapcsolatunk, úgy döntöttünk, közös megegyezéssel elválunk.


Mivel gyerekünk, közös tulajdonunk nincs, ezért úgy gondoltuk mindketten, hogy sima ügy lesz.


Márc. elején be is adtam a keresetlevelet (amire felragasztottam a 30.000 Ft-nyi illetékbélyeget), csatoltam a házassági anyakönyvi kivonat másolatát, illetve egy nyilatkozatot, hogy a lakásra, amit a férjem azóta önállóan vásárolt, semmilyen szinten nem tartok igényt.


A gondok ott kezdődtek, hogy én nem tudtam, hogy a keresetlevelet 3 példányban is be kell nyújtani, erre a bíróság márc. közepén fizetett egy tértivevényes levélben. Kérték, hogy küldjem el még 2 példányban 15 napon belül. Ez meg is történt, azt hittem, minden OK lesz.


Erre a mai nap kézhez kaptam azonban még egy tértivevényes levelet, hogy 8 napon belül rójam le a hiányzó 30.000 Ft illetéket bélyeg fomájában, illetve küldjem el az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot és igazoljam, hogy az utolsó közös lakásunk abban a városban volt, ahol én jelenleg is lakom (a férjem azóta Bp-re költözött).


Ma sajnos már nem tudtam telefonálni a bíróságra, mert 6-kor értem haza, akkor kaptam meg a levelet.


A kérdéseim:

- Hogyan igazolom, hogy az utolső közös lakhelyünk ebben a városban volt? A ház, ahol laktunk, a szüleimé.

- Biztosan oda kell nekik adnom a házasssági anyakönyvi kivonat EREDETIJÉT? Nem lesz nekem arra szükségem már soha?

- Komolyan ki kell fizetnem újra a 30.000 Ft-os illetéket?


Természetesen minden papírt eltettem, ami az eddigi levelezésekből keletkezett, feladóvevényeket, a 2 bíróság által küldött levelet és a bizonylatot is, hogy vásároltam 30.000 Ft-nyi illetékbélyeget. Bár azt nem tudom, hogyan fogom bizonyítani, hogy fel is ragasztottam...


Hétfőn betelefonálok és ha szükséges, szerdán be is megyek személyesen. Csak azért tettem fel itt a kérdést, hogy hátha tud valaki valami okosat mondani, javasolni.


Köszönöm, ha végig olvastad!



2012. ápr. 20. 18:53
 1/6 A kérdező kommentje:

"a bíróság márc. közepén fizetett egy tértivevényes levélben"


Elírtam, bocsánat.

Tehát: a bíróság márc. közepén _figyelmeztetett_ egy tértivevényes levélben

2012. ápr. 20. 18:58
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgulj, de mindenképp menj be, és kerestesd elő azt, amit először küldtél be. Azon rajta lesz a bélyeg. De ne tágíts, igenis keressék elő!
2012. ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A házasságira már nem lesz szükséged,minek az neked már:)A másik 30ezret ki ne fizesd.keressék elő.Hány bőrt akarnak még lenyuvasztani rólad.
2012. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A házassági anyakönyvi kivonat eredetijét kell csatolni, ezt a tárgyaláson visszakapod.
2012. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.


Azt még mindig nem tudom, hogyan igazolom, hogy itt laktunk utoljára közösen. Meg igazából azt sem nagyon értem, hogy mit számít a dolog.


Meg azt sem tudom, miért nem említettek ilyesmit az első levelükben. De hétfőn - szerdán mindent tisztába teszek.

2012. ápr. 20. 19:51
 6/6 anonim ***** válasza:

"Azt még mindig nem tudom, hogyan igazolom, hogy itt laktunk utoljára közösen. Meg igazából azt sem nagyon értem, hogy mit számít a dolog. "


Igazolni a lakcimbejelentéssel tudod - ha ott laktatok, akkor be is kellet lennetek jelentve oda.


Ez meg azért kell, mert az a biróság illetések, ahol utoljára éltetek együtt.

2012. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!