Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet bármilyen anyagi követel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet bármilyen anyagi követelése a páromnak?

Figyelt kérdés

5 éve vettem egy lakás megtakarításból és hitelből. 4 éve a párom beköltözött, megszületett a lányunk. Most szakítottunk. Szerinte a lakásból járna neki 20%. A lányunk miatt megcsináltattuk a nyílászárókat, ezt ő fizette, felajánlottam hogy a felét visszafizetem. Ez nem elég neki.

A hitelt én fizettem végig, mert munkáltatói hitel és egyenesen a fizetésemből/GYED-emből vonják még utalás előtt. Minden rezsi az én számlámról ment, mert amikor megvettem a lakást még csak pár hónapja jártunk és ezen később nem láttam értelmét változtatni.

Úgy 2 éve jelentkezett be ide.


Jár neki valami?


2012. máj. 7. 15:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Házasok voltatok mikor a lakást vetted? Ha igen akkor közös vagyon, a hitel is közös.. Ha csak "párod volt" akkor tiéd a lakás tiéd a hitel. A nyílászárót pedig számlával igazolva tudja követelni, polgári peres úton.. Esetleg válóperben stb... Ez igazából csak a te lelkeden múlik fizetsz e vagy sem... ha nem akkor kétlem hogy bírósághoz fordulna..
2012. máj. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Ha az EGYÜTTÉLÉS alatt vásároltátok a lakást, és itt mindegy, hogy volt esküvő, vagy sem, akkor közös tulajdonnak számít, ugyanis vagyonközösség az összeköltözés napjától áll fenn.

Amennyiben már előbb megvetted a lakást, mint összeköltöztetek volna, úgy az a Te külön vagyonod.

Amit közösen fizettetek felújítást, annak valóban a fele jár vissza neki.


Vagyis jogos követelése nincs, illetve csak annak a pénznek a fele, amit közösen felújítás címén fizettetek.

Üdv.

2012. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
Mivel forditott helyzetben a nok nem 20 hanem 100%-ra szoktak igenyt tartani igy nyugodtan kifizetheted neki!
2012. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
Ha van róla számlája, akkor követelheti a befektetett pénzt.
2012. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem voltunk házasok.


Minden másban megegyeztünk: gyerektartás, láthatás, megtakarítás.


A nyílászárót sem igazán tudja bizonyítani, mert a számla az én nevemre szól, mert az én lakásomról volt ugye szó. De ez szerintem jár neki, hiszen nem fogja "élvezni" ennek az előnyeit (más kérdés, hogy tényleg a gyerek miatt csináltuk közös megegyezéssel).

2012. máj. 7. 15:41
 6/19 A kérdező kommentje:
Tehát: decemberben megismerkedtünk, februárban elkezdtünk randizgatni. Én már október óta nézegettem lakásokat, áprilisban találtam, májusban beköltöztem. Előtte volt egy kis felújítás, amit én fizettem. A bútorokat szintén. Ezután 1 évvel költözött be a párom.
2012. máj. 7. 15:43
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Semmi nem jár neki. A te hiteled, a te megtakarításod. Míg nálad lakott a járulékos költségeket is te fizetted a törlesztés mellett. A nyílászárókat megcsináltatta saját költségén tehát azt esetleg követelheti tőled polgári peres úton. Ezen kivűl nem jár neki semmi.
2012. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Akkor is ezt irnatok, ha egy ferfi tette volna fel a kerdest?
2012. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

Párod csak 2 éve vagy bejelentve oda. Ha bármi járna is neki, az azóta vett, költött dolgok után járna, de ez is megkérdőjelezhető.

Ha meg be sem lett volna jelentkezve, mehetne a sóhivatalba!

2012. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Annyi jár neki, amivel hozzájárult, tehát a nyílászáról. Persze időközben annak is volt értékcsökkenése, viszont inflálódott is a pénz...

Szóval: jelen esetben te fizetsz neki, amennyit gondolsz. Ha azzal nincs megelégedve, akkor elmehet bíróságra, és a fenti kérdéseket majd ott, akár szakértővel lehet tisztázni.

2012. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!