Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet bármilyen anyagi követel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet bármilyen anyagi követelése a páromnak?

Figyelt kérdés

5 éve vettem egy lakás megtakarításból és hitelből. 4 éve a párom beköltözött, megszületett a lányunk. Most szakítottunk. Szerinte a lakásból járna neki 20%. A lányunk miatt megcsináltattuk a nyílászárókat, ezt ő fizette, felajánlottam hogy a felét visszafizetem. Ez nem elég neki.

A hitelt én fizettem végig, mert munkáltatói hitel és egyenesen a fizetésemből/GYED-emből vonják még utalás előtt. Minden rezsi az én számlámról ment, mert amikor megvettem a lakást még csak pár hónapja jártunk és ezen később nem láttam értelmét változtatni.

Úgy 2 éve jelentkezett be ide.


Jár neki valami?


2012. máj. 7. 15:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
A nyílászárócseréről is akkor jár neki pénz, ha a házasba való bejelentkezése után volt, nem előtte.
2012. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A nyílászáróval nincs bajom, azt kifizetem, nem akarom lenyúlni.


A lakásból ugye nem jár neki tulajdonrész?

2012. máj. 7. 17:11
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

Dehogy jár. Az a te különvagyonod.

A nyílászárókat kifizeted, oké. Az kérdés, hogy az általad visszafizetett hitel közös kiadásnak minősül, mivel közös pénzből fizetted vissza. (értem, hogy csak a tied volt a pénz, de mivel a házasság vagyonközösség, így a jövedelmek elvileg közösek). Mi a fenét akar a 20 %-kal? Eladni nem tudja, ott lakni nem fog... Próbáld meg, hogy csak az ajtó-ablak árát fizeted ki neki.

2012. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

Na de álljatok már meg egy szóra.

Onnantól kezdve, hogy ők vagyonközösséget alkottak, tehát a párja beköltözött, minden közös jogilag. Hiába a kérdező GYED-éből ment, ez a lóf*szt sem érdekli, hiszen vagyonközösségről beszélünk. Tehát a beköltözés pillanatától kifizetett összeg 50%-a jár neki jogilag.


Az más kérdés, hogy éppen nem etikus,hiszen te fizetted, de ettől még jogilag ez nem így működik.

2012. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Tehát az elmúlt négy év hitelének a felét ki kéne fizetnem neki?

7 hónapig volt munkanélküli, ebben az időszakban nem járult hozzá a közös költségekhez, ez levonható?


Sem házastársak, sem hivatalos élettársak nem voltunk.

2012. máj. 7. 17:50
 16/19 anonim ***** válasza:
79%

Elvileg igen.

Amennyiben tanúkkal tudja igazolni, hogy együtt éltetek.

Az, hogy munkanélküli senkit nem érdekel.

Ez az átka ezeknek a vagyonközösségeknek, hogy ha valami nem oké, most ha veszünk egy átlag esetet, háztartásbeli feleség, milliós keresetű férj. A feleség sosem csinál mondjuk semmit, de váláskor akkor is mindennek a fele megilleti, ami az együttélés pillanatától lett beszerezve.

2012. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
www.jogiforum.hu itt tedd fel a kérdésed, nagyon sok jogász szokott válaszolni, az a biztos, amit egy hozzáértő mond.
2012. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Onnantól kezdve, hogy ők vagyonközösséget alkottak, tehát a párja beköltözött, minden közös jogilag."

- beköltözéssel nem feltétlenül lesz vagyonközösség, ha élettársnak számítanak, akkor is csak bizonyos keretek között. Ez a lakás - még ha utólag össze is házasodtak volna! - vitathatatlanul különvagyon.

És ami a legfontosabb: ami lehet követelése, az KÖTELMI JOGI IGÉNY és nem DOLOGI JOGI. Magyarra lefordítva: megtérítési igénye lehet, mint ahogy korábban írtam (nyílászárók), de nem tulajdonjogi!!!! A kettő nem ugyanaz, kéretik nem összekeverni!

2012. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Igazad van, én írtam rosszul, nem a tulajdonjogra gondoltam, hanem a kifizetett hitelre, mint közös vagyonra. Nem tudom ezt másképp megfogalmazni. Szóval a kérdezőé a lakás ez stimmt, de ha ők tényleg élettársak voltak és így fizették a hitelt, annak a pénznek a fele tudtommal jogilag megilleti a kérdező párját, még akkor is, ha egy fillért nem adott bele.

Ezt az élettárs dolgot pedig gondolom majd az anyasággal fogja igazolni. Szóval a kérdező felteszem nem volt egyedülálló anyaként bejelentve, és a pasas ott lakott.

Javítsatok ki ha tévedek, mert mintha már hallottam volna ilyen esetet.

2012. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!