Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire lehet bízni a bíróság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehet bízni a bíróság "jóindulatában"? Foglalkoznak az apuka megélhetésével, vagy csak az anyuka követelése számít?

Figyelt kérdés

Férjem volt felesége követeli a 20%-ot a fix összeg helyett,amit eddig fizettünk,megjegyzem az is elég szép összeg.Ráadásul a férjem munkahelye általi utalást erőlteti.Férjem bevitte a munkahelyére a szükséges papírokat,majd közölték vele,hogy ezt a bíróságon kell intézni.Oda milyen papírokat kell bevinnünk?

És ha már ott leszünk,megpróbálkozhatunk azzal,hogy kérjük a bíróságot,hogy továbbra is a fix összeget kapja az ex,hivatkozva arra,hogy a különbözet hiányát igencsak megérezzük?Alig marad pénzünk egész hónapra...

Tartásdíj csökkentését szerintem hiába kérnénk,mert az ő házasságukból született egy gyermek,és a mi házasságunkból született egy gyermek még mindig csak kettő,tehát ha a férjem fizetésének max. 50%-a vonható,akkor azzal semmire sem mennénk.

Viszont ez így nagyon nem jó,hogy az ex otthon ül,kapja a nagy pénzeket,mi pedig fillérre kiszámolunk mindent,hogy kitartsunk....

Van valamicske esélyünk a bíróság jóindulatára?Vagy nem érdekli őket,hogy apuka családja éhen hal?


2011. jan. 12. 10:42
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz nagy szerencse kellene,hogy az apának legyen valamilyen esélye! A Bíróságok CSAK az anya érdekeit és kívánságát veszik figyelembe!

Sajnos, az iesmrőseim példájából ez a tapasztalatom.

2011. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságra a keresetigazolást kell bevinni, és sajna nem fogja őket érdekelni, hogy ti, hogyan éltek meg, mert a törvény szerint a férjed fizetése 20 százalékára igényt tarthat,ugyan is azt nézik, hogy a nő egyedül maradt a gyerekkel aki még így is kevesebbet kap mintha két szülő tartaná el azt a gyereket, és ha van esetleg hiteletek amit fizetnetek kell azt sem veszik figyelembe.És igen, kérheti a munkahelyi levonást is, én is úgy kértem mert így biztos voltam benne, hogy azt kapja a gyerekem ami jár neki.Nehéz ez én megértelek ,mi havi húsz ezer forintot kapunk már hét éve, pedig a fizetése emelkedik, de valahogy kijátszák, igaz néha volt, hogy 22-őt küldtek, de ez hidd el baromira kevés, persze gondolom nálatok nem ennyiről lenne szó.
2011. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
73%

Nem igaz amit az első válaszoló mond. Természetesen elő lehet ezt így adni a bíróságnak, hogy jelentős megélhetési nehézséget jelentene számotokra a fix összeg fizetése, a bíróság ismeri a méltányosság fogalmát. Persze kérne valamiféle bizonyítékot, kiszámolná az egy főre jutót meg ilyenek, de véleményem szerint ha valóban így áll a helyzet akkor nem fog engedni az anya követelésének.

Bár én még csak harmadéves joghallgató vagyok, szóval annyira mélyen nem látok bele a dolgokba, de eddigi tapasztalataim alapján szerintem így lenne.

2011. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Nem,valóban nem ennyiről van szó.

És akkor sem foglalkoznának érdemben a kérésünkkel,ha az anyuka nem egyedül neveli a gyereket?Tudom,hogy a párjának semmi anyagi kötelezettsége nincs a gyerkőc felé,de nem lehet,hogy ez is számítana valamit?

Milyen világ ez,ahol a tohonya anyuka,akinek esze ágában sincs elmenni dolgozni,éli világát,és röhög a markában,miközben apuka vért izzad,hogy hónapról hónapra megélhessen?

2011. jan. 12. 10:57
 5/37 anonim ***** válasza:
90%
Én csak azt nem értem, hogy most vagy nagyon jól keres a párod, vagy anyuka tud 20-ből kijönni! Mert a leírásod alapján, ha ő olyan sokat kap, akkor a párodnak is nagyon jól kellene keresni, akkor viszont nem értem,hogy hogy nem éltek meg. Viszont, ha a párod keveset keres, akkor annak a 20%-ból nem hiszem, hogy anyuka munka nélkül olyan vígan élne!
2011. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
A harmadéves joghallgatótól kérdezném,hogy ha esetleg méltányossági alapon kérnénk hogy a kevesebb összeget kelljen fizetni,akkor azt pereskedés követné,vagy simán peren kívül is el lehetne intézni?
2011. jan. 12. 11:00
 7/37 A kérdező kommentje:
Relatív jól keres a férjem,és én is kapom a gyedet,de havonta 160ezer csak a hitel.Jön még mellé a rezsi,és tudod,a fiunkat is el kell tartani valamiből.....
2011. jan. 12. 11:18
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Ebből nem derül ki, hogy a nő beadta-e a tartásdíj változtatása iránti kérelmét a bíróságra. Mert az, hogy a férjednek ezzel nyafog, senkit nem érdekel. Ha baja van, menjen a bíróságra. Ha nem egy, akkor nyafogjon és nem kell vele foglalkozni. A munkáltatót sem érdekli nyilván hogy a férjed beviszi hozzá a válási papírokat, ő mit kezdjen ezzel. Ha a bíróság ír neki hivatalból, hogy hány százalékot, mikor és hova utaljon, akkor majd lép, de addig nem fog. Természetesen ha a férjed önszántából akar fizetni, akkor a megkapott fizetésének a 20 százalékát átutalhatja a nőnek. De akkor meg nem értem mi a gond.


Amennyit a bíróság megállapított annyit kell fizetni. Ha gondja van, menjen a bíróságra.

2011. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

A gond az,hogy az ex bement a bíróságra,hogy férjem nem fizeti a gyerektartást(pedig minden hónapban megkapta a fix összeget),minek következtében jött a végrehajtó levele.Bizonyítottuk,hogy igenis fizetve van a tartásdíj.Aztán mikor megkérdezte férjem az exét,hogy mégis minek ment be a bíróságra,azt mondta azért,mert rendszertelenül kapja a pénzt (érti ez alatt,hogy sosem ugyanazon a napon,hanem hol előbb,hol később-nem vicc,tényleg ezért!)

Végrehajtó javasolta,hogy még mielőtt az ex kéri visszamenőleg is a fix és a 20% közötti különbözetet,inkább intézkedjen a férjem.

Ezért akarta a munkáltatónál elintézni az utalást.De ha már úgyis be kell mennünk a bíróságra,gondoltuk megpróbálunk intézni valamit,hogy mégis elég legyen a fix összeget fizetni.

2011. jan. 12. 11:28
 10/37 anonim ***** válasza:
90%
Nem jó hír, de a bíróságot nem érdekli, hogy mennyi a törlesztésetek, mert a férjed tudta, hogy van egy gyereke aki után fizetnie kell, azt fogják mondani, vett volna fel annyi hitelt, amennyit bír is fizetni.
2011. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!