Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek mire számíthatok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mire számíthatok? Hogy fogják a gyerekek lereagálni "okos" szüleik csatározását?

Figyelt kérdés

Röviden.

5 éve váltunk. Apuka sose vitte a gyerekeket fele szünetre, sőt 2x1 hét volt a max minden nyáron a normál láthatással együtt. A szüneteken kívüli időben a kéthetente hétvégét ott töltötték.

Ezzel így nincs is semmi gond, még akkor sem, ha több ilyen hétvégi láthatást lemondott, és nem akarta pótolni.


Az eredeti lakóhelyünktől 250 km-re költöztünk egy évvel ezelőtt. Annak érdekében, hogy senkinek se legyen túlzottan megterhelő, felajánlottam, hogy havonta egyszer én viszem őket, hogy ne kelljen neki ezt a távolságot kéthetente vállalnia.

Kijelentette, hogy ő ide nem fog jönni /be is tartotta, sose látogatta meg a fiait/. Tudomásul vettem, nem cirkuszoltam, hoztam vittem a gyerekeket.

Egy út 20 ezer forint.

Mivel fizet tartásdíjat, /850 Ft/nap/gyerek ami valljuk be a menzára és a reggelire elég/ úgy gondoltam, hogy még ezen se akadok ki, teszem a dolgom továbbra is a fiaim érdekében.

Azonban már ez sem elég neki. Most kijelentette, hogy ha mennek hozzá a fiúk nyáron, akkor nem fizet tartásdíjat. Ez nekem azt jelentené, hogy két utam lenne le-föl, ami kb 40 000, + 50 000 amit nem fizetne ki.

Úgy gondoltam, hogy mivel nem száll be a beiskolázásba, még egy zoknit se vesz nekik soha, nem költ rájuk a tartásdíjon kívül egy fillért se, ezt már nem nyelem be, mert soha nem lesz vége.


Kijelentettem tehát, hogy ezentúl nem teszek szivességet. Kizárólag a törvény által kimondottakhoz tartom magam, miszerint a gyerekeket akkor látja ha eljön értük stb.


No most itt tartunk. A fiúk dühösek, mert szegény apa /aki folyton sír hogy nincs pénze. Hozzáteszem most volt horgászversenyen, ahol csak a nevezés 30 000 volt, vett új mosógépet stb/ már sose fognak találkozni vele.

Volt hasonló helyzetbe közületek valaki? Egy 12, és 14 éves gyerek hogy éli meg azt, ha az apjuk ezentúl se nyitja majd rájuk az ajtót és mi se megyünk le?

Megtehetem én ez? /nem törvény szerint/


2012. máj. 15. 08:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős gyerekeknek ha értelmesen elmagyarázod a dolgokat akkor meg kéne érteniük. Azért már elég nagyok h felfogják h ha az apjuk látni akarná őket akkor nem horgászversenyre dobná ki a pénzt hanem arra az utra h elmenjen értük
2012. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Már elég nagyok a fiúk, hogy megértsék, hogy mi történik. Mondd meg az apának, hogyha öreg, és beteg lesz ne is számítson semmi jóra a gyerekeitől. Mondjuk, ha te költöztél el, neked kell biztosítanod a láthatás költségeit, de ő viszont azt nem teheti meg, hogy arra az időre nem fizet gyerektartást.
2012. máj. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ha perel megitelik neki, hogy te fizesd az o es agyerekek utazasat, hiszen a torveny ugy szol, hogy aki koltozik, az fizet. az a szerencsed, hogy ugy latszik eddig nem tudta. de a birosagon majd felvilagositjak.
2012. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igazatok van abban, hogy elég nagyok már a gyerekek ahhoz, hogy megértsék. A kisebbik fiam elfogadja, érti, a nagyobb viszont rózsaszín ködbe látja az apját és annál jobban ragaszkodik hozzá, minél nagyobbat rúg bele.


A gyámügy szerint a láthatás költségét nem nekem kellene állnom annak ellenére, hogy én költöztem el. Elvileg csak azt kell biztosítanom, hogy a gyerekek otthon legyenek, és a találkozó létrejöhessen. Vagy ez tényleg másként lenne?

2012. máj. 15. 08:48
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is neked kell állni az utazás költségeit. Egy ügyvédet is megkérdezhetsz.

A megoldás, ha félreteszed a dacodat (neked is vannak valszeg hobbijaod, a mosógép meg majdhogynem elemi szükséglet) és megpróbálod egy kicsit az ő szemszögéből is nézni a dolgokat. Válás után fogtad magad és a beleegyezése nélkül elköltöztél az ország másik végébe, és amellett, hogy fizeti a tartásdíjat, most mégegyszerannyit kellene fizetnie, ha látni akarja a fiait. Én sem lennék kompromisszumkész ez esetben. (Pedig nő vagyok) Teljesen ellehetetlenül anyagilag.

Nem tudom azt sem, ogyan váltatok, de lehet, hogy a felgyülemlett sérelmeiteket valahogy le kellene rendeznetek efymás között, esetleg te kezdeményezhetnél vele egy bezélgetést, hátha segít.

A gyerekek meg joggal vannak berágva rád, mert a csökönyös butaságotok miatt az egész kamaszkoruk apa nélkül telik el, amit nagyrészt a te számládra fognak írni. (Te költöztél, te nem akarod őket az apjukhoz engedni, stb.)

Nehéz ügy, neked kell okosnak lenned. Szerintem az is vagy, nem véletlenül foglalkoztat a dolog. Sok sikert és bölcs döntést!

2012. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

5

te valamit nagyon félreérthettél. Ő elhordja a gyerekeket a saját költségén. Nem is zavarta ez mindaddig míg az apa azt nem mondta h amíg nálla vannak a gyerekek, nem fizet tartásdíjat. Gondolom nincs olyan anyagi körülmények közt a hölgy sem h nélkülőzzön 90 ezer forintot. Az apa meg ha tud horgászversenyre kiadni 30 ezret akkor sztem v az utat v a tartásdíjat ki tudná fizetni. Saját magát lehetetleníti el a gyermekeitől. Talán jobb is lenne a gyerekeknek nélküle, mert nem igazán erölteti meg magát a fiaiért, meg aztán nagyon jó példával áll eléjük így

2012. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vagy vidd el őket hosszabb időre az apjukhoz, de anyagi támogatás nélkül, hadd kezdjen el rajtuk spórolni, és nem te leszel a gonosz.
2012. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ebbe a helyzetbe tényleg nincs igazán jó megoldás, és valóban okosnak kéne lenni, de nem igen megy.


Az alapvető kérdésre van valakinek ötlete esetleg, vagy volt valamelyikőtök hasonló helyzetben gyerekkorában?

Hogy éli ezt meg egy gyerek? Mit érez, mit gondol?


Tényleg nem szeretnék mást, mint azt, hogy ne tudjon cirkuszi majmot csinálni belőlem. A végtelenségig én se hagyhatom magam.

/Amúgy az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy számomra sokkal megterhelőbbek az utak anyagilag, mint ahogy az fordított esetbe lenne. Tehát ha az út költségét visszatartaná a tartásdíjból, sokkal jobban járnék, hiszen 40 évesen nyugdíjaztatta magát, így nyugdíjasként egyedül fél áron utazhatna vonattal, ami valljuk be nem annyi mint autóval.

Ott ahol lakom 3000 Ft-ért van kiadó szoba panzióban, így neki csak jönnie kellene. kb 6 000 lenne az út oda - vissza + szállás ahol van konyha tehát otthonról is tudna hozni kaját ha arra se akar költeni. Szívesen kifizetném neki ezt a 9 ezret, ám amikor mondtam hogy ez is megoldás erre se volt más a válasza, csak az hogy nem hajlandó utazni. No de nem is ez a lényeg./


Mivel nem megyek bele ebbe a feltételébe, nagy esély van rá, hogy több hónapig, vagy fél évig egy évig nem fognak találkozni a gyerekekkel. Vagy tovább. Egy kicsit azért reménykedek még, hogy egyszer hiányozni fognak neki a fiai.

Nagyon félek ettől a lépéstől, de nem igen tudom milyen megoldást tudnék még kitalálni.

2012. máj. 15. 15:36
 9/15 anonim ***** válasza:
A nagyfiad is meg fogja érteni ha már egy ideje nem látta az apját h az nem is igazán kiváncsi rá, mert akkor mindent megtenne h láthassa. Maximum az okozhat egy kis törést bennük h rájönnek h nem kiváncsi rájuk az apjuk.
2012. máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a férjeda láthatást, hétvégét magánál képzeli el? Ez is egy oka lehet a csökönyösségének. A gyerekek szemszögéből meg: nekik az anyagiak nem számítanak, ők csak élni akarják az életüket, apástól anyástól. Ha már nem élhetnek mindkét szülőjükkel együtt, legalább a kapcsolattartás problémái ne rajtuk csattanjanak.

Még mindig amondó vagyok,hogy az egyedüli jó megoldás a volt férjeddel leülni, és beszélni. Őszintén, nyitottan, szemrehányások nélkül. Ha nemmegy, kkor a gyerekeknek is tudsz mgarázattal szolgálni, miért történik mindez.

2012. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!