Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes együtt maradni CSAK a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes együtt maradni CSAK a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt, házastársi kapcsolatban. Már jóideje nem olyan a kapcsolat, mint régen. A férjem nem iszik, szereti a gyerekeket, foglalkozik velük, ha kell, de engem semmibe vesz. Semmi szeretet, gyengédség nincs benne irántam, nem tudom hogy egy puszit mikor kaptam utoljára. Csók már évek óta nincs. A házasélet egyenlő a nullával, csak magára gondolt már jóideje, az, hogy nekem jó legyen, már nem izgatta igazán, ha valamit nem akartam, akkoris ugyanúgy erőltette. Emiatt én már nem is közeledtem felé, mert mindig az volt a vége, hogy csak magára gondoljon, és nekem fájt, amit akart. Hiába mondtam neki már többször, nem érdekli. Nincsenek nagy igényeim,de azt elvárom, hogy az ágyban ne csak magára gondoljon.

Nem ér hozzám, semmi mosoly, vagy bók, vagy bármi, amiből érezném, hogy tetszek neki, szeret, vagy bármi. Ha én közeledtem hozzá, akár csak egy ölelés, vagy simogatás, akkor elhúzódott pár pillanat után, nem is viszonozta.

Eljárok már dolgozni 5 év itthonlét után és olyan jó érzés, hogy más megnéz, bókol, vagy beszéd közben megérint.

Komolyan, olyan az egész kapcsolat, hogy csak a gyerekek miatt vagyunk együtt, kettőnk közt már semmi nincs. Hiába szeretem, valahogy mégsem működik már. Beszélni nem lehet vele, mert tagad, tiltakozik, stb...


2012. ápr. 14. 14:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Gyerek miatt együtt maradni semmi értelme. Ez ugyanúgy rossz a gyereknek is, ha látja, hogy nem akartok együtt maradni. Bár mivel nem írtad, hogy veszekedni is szoktatok, "csak" kihűlt a házasság, lehet nem kéne emiatt szétköltözni, mert ez sem jobb a gyerekeknek. Nem tudnátok elmenni csak ketten egy "randi" szerűségre? Hátha valami újra fellángol kettőtök között. És talán ott nyugodtabban is megtudnátok beszélni mi van, talán ő is elmondhatná, hogy miért lett ilyen, hiszen biztos van rá oka.
2012. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Semmi értelme, mert csak rosszabb lesz. Szépen meggyűlölitek egymást, a gyerek issza meg a levét.

VCáljatok amíg normálisan el tudtok válni.

2012. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem még egy próbát megér, csináljatok valami közöset a gyerekekkel együtt utána pedig csak ti ketten a férjeddel, ha ez így nem fog működni akkor célszerűbb lenne el válnotok normálisan. És persze költözzetek külön lakásba de közel egymáshoz a gyerekek miatt hogyy te is meg az apjuk is tudjon velük foglalkozni és normálisan fejlődjenek a gyerekeitek. Az együtt maradásnak nem lesz sok értelme mert csak rosszabb lesz. Láttam már ilyet sajnos és nagyon elfajult a helyzet. Én azt mondom hogy ameddig nyugodtan tudtok beszélni egymással akkor döntsetek el mindent, jobb lesz ez így.
2012. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Az az igazság, hogy ha egy kapcsolat nem működik a felek között gond van azt a gyerek megérzi. Hihetetlen radarjaik vannak, érzik a feszültséget csak még nem tudják megmagyarázni és helyre rakni magukban.

Viszont a lelkük közben sérül.

Én is elvált szülők gyereke vagyok és elmondhatom, hogy amikor apám elköltözött sokkal nyugodtabb lett a légkör és minden jobb lett. Anyukám gyerekkel is talált magának párt.

Attól, hogy gyereked van még jogod van boldognak lenni. Úgy néz ki a férjed azt hiszi, hogy a házasságában csak egy ember létezik mégpedig ő.

Ha nem képes téged emberszámba venni, ha nem figyel oda rád, ha semmibe vesz és még csak el sem ismeri, hogy baj van és nem lehet vele beszélgetni akkor kész tények elé kell állítani.

Meg kell mondani neki, attól, hogy ő nem veszi észre magát attól még a probléma létezik akár tetszik akár nem. Nem a semmiért akarsz vele beszélni. Úgyhogy vagy megbeszélitek vagy válás lesz mert neked is jogod van a boldogsághoz, a törődéshez. Ha van lehetőséged valahová menni és egyedül felnevelni a gyereket akkor menni kell mert lelkileg le fog amortizálódni még jobban. Ha erre nincs lehetőség akkor közöld vele /még ha nem is gondolod komolyan/ ha ő nem foglalkozik veled akkor ám legyen. Ne szeressen ha nem megy neki de te megtalálod magadnak azt aki szeret. Na ezt nem fogja elviselni a hiúsága.

Esetenként bevetheted az ősi trükköket. Csinos új külső, egy szál virággal hazamenni, néha szó nélkül elmenni otthonról kicsinosítva.

A párod egyértelműen önzőnek, és érzéketlennek tűnik, belekényelmesedett egy kapcsolatba, de ha veszni látja a kényelmét akkor azt nem fogja szó nélkül hagyni. Mindenesetre akárhogy döntesz állj a sarkadra mert ezt nem hagyhatod így, nem kell feláldoznod magad egy ilyen alak miatt. Egy gyerek miatt együtt maradni a legrosszabb döntés. Ez csak rosszabbodni fog és a gyerek issza meg a levét.

2012. ápr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy a gyerek miatt nem kellene együtt maradni, túléli, de azt örökre magába vési hogy az egész gyerekkorát végigordibálta 2 idióta akik képtelenek a normális kommunikációra. Hidd el, tudom....
2012. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a párod túl magabiztos abban hogy te mindig vagy neki. Ha kicsit féltékennyé tennéd, lehet ,hogy "ki lehet ugrasztani a nyulat a bokorból". kicsit éreztetni kellene vele, hogy kellesz te másnak is, és aggódjon kicsit ,hogy elveszíthet. Ha beválik akkor van még esélyetek hogy ezt a lapos kapcsit megmentsétek KETTŐTŐKÉRT, ha nincs érdemleges eredményed ,akkor felesleges együtt maradni. A gyerekekért meg pláne nincs értelme. Inkább váljatok el mint együtt maradni miattuk. Nem hülyék ,csak gyerekek, érezni fogják hogy nem stimmel valami köztetek. Le fog esni nekik, hogy te nem úgy viszonyultok egymáshoz ,mint más társaik szülei,ahol minden rendben van. Ez tapasztalat ... a saját szüleimmel ezt éreztem... :(
2012. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is pont a gyerek miatt nem kéne ezt erőltetni. Egyrészt feszültségben él, másrészt ezt a mintát mutatjátok neki, hogy ilyen egy párkapcsolat. Szerinted valaha képes lesz normálisan élni majd? Mindenképpen mínuszból indul, és ezt nem akarhatod neki.

Aztán az élet nagyon rövid ám, így akarod leélni az életed??? Nem hinném.. mindenkinek joga van a boldogsághoz, neked is, a párodnak is, és a gyereknek is.


Én is gyerekkel maradtam egyedül, nem bánom egy percig sem, sok dologtól óvom meg így. Van egy új párom, mindenki boldog.

2012. ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Pont ugyanilyen helyzetben vagyok én is,akár én is irhattam volna...Annyi a különbség,hogy nálunk már házasélet évek óta nincs.Most jutottam el odáig,hogy beadtam a válópert.17 éve vagyunk együtt....
2012. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Ja , sokan vannak így. Majd amkor elválsz és lessz új, és nem kapod a sok bókot akkor meg már szaladnál vissza a régihez.Minden csoda 3 napig tart. De lehet, hogy az aki neked bókol pont ebben van otthon ,mint te.

Rendbe kell tenni a dolgokat. Van családterápia,stb. Ráadásul a gyermekkeet is megviseli a válás . Jobb nem lessz csak rosszabb.

2012. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed azoknak a gyerekeknek a leírásait akiknek a szülei együtt maradtak, akkor látod, hogy ez viselte meg őket, nem a válás.

Amit te leírtál az nempárkapcsolat, semmi értelme folytatni. És a gyerekek érdekében is inkább válj.

2012. ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!