Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 és fél éve váltam el....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 és fél éve váltam el. Exnejem még mindig a nevemet viseli, kötelezhető, hogy cserélje ki az iratait?

Figyelt kérdés
Közös lakásunkon való per kapcsán derült ki,hogy még mindig a nevemet viseli,számon kértem,azzal magyarázta,hogy drága az igazolványok,papírok cseréje.Szeretném,ha nem viselné a nevemet,hiszen már jó ideje nem vagyunk házasok.
2012. jún. 1. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nagyon drága, ha vissza akarja kapni a régi nevét.

Én úgy tudom, hogy nem kötelezhető.

2012. jún. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhető. Ez a neve és ha ezt akarja akkor ez is marad. Nem kölcsönadtad neki. Házasságkötéskor van lehetősége, hogy ha akarja akkor felvegye a neved, váláskor meg szintén van lehetősége, hogy visszavegye a sajátját ha akarja.

Egyébként tényleg drága.

2012. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Exnejemmel gyermekünk nincs,most jegyeztem el barátnőmet,ősszel összeházasodunk.

Menyasszonyomnak is elmondtam,azt mondja őt nem zavarja,ha valóban ez az indok,hogy sokba kerülnek a papírok,viszont most költözünk vissza ugyanabba a nagyvárosba,ahol exnejemmel éltem,szüleim is ott élnek,kiderült,hogy nagyon sokan úgy tudják,hogy még mindig házasok vagyunk.Nem szeretném,ha menyasszonyomnak illetve leendő feleségemnek ebből kellemetlenségei származnának.Tehát nem tehetek semmit.Egyébként nem a teljes nevemet viseli,csak a vezetéknevemet.

2012. jún. 1. 11:45
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos tényleg rettenetesen drága az iratokat kicserélni. Megoldás lehet, hogy felajánlod neki, hogy állod a névváltás költségeit.
2012. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Felajánlottam,hogy kifizetem a papírokat,de elmismásolta a dolgot,csúnya válásunk volt,megpróbál mindenhol keresztbe tenni,tudom,hogy bosszantani akar,az még nem zavar,ha nekem betart,a menyasszonyomat szeretném megkímélni.
2012. jún. 1. 11:50
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha van felesleges 5-10-20-40 ropid, (fogalmam sincs mennyibe kerülnek az iratcserék, de tényleg nagyon drága) akkor kérd meg rá, hogy vegye vissza a nevét, Te fizeted. Mondjuk én alapba váláskor levetettem volna az exférjem nevét, nekem biztos nyűg lenne. Tök hülén hangzik, hogy xy-né vagy ha taliznék vkivel és nem Kovács vagyok hanem akármilyen Vivien kellemetlen, hogy te házas vagy kérdésre azt felelni, Áhh már elváltam... :-SSS
2012. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Nagyváros, mint írtad, lehettek névrokonok is...:)

Javaslom, új feleséged más formában vegye fel a neved mint az előző tette. Ismerősöknek úgyis bemutatod, idegenek véleménye nem számít. Előbb utóbb megszokják, ki a feleséged. Szerintem inkább az exnek lesz ciki ha már valakinek az, de amúgy senkinek semmi köze hozzá.

2012. jún. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem kötelezheted. Neki már az a neve, úgy ismerik, meg is szokhatta... nem csak a papírokon múlik.

Én is válófélben vagyok, és nem változtatnék nevet, akkor sem, ha a leendő exférjemnek ez nem tetszik...

2012. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem kötelezhető. Élete végéig ezt a nevet viselheti ha akarja.


Szerintem tök jogosan, van aki 30 év után válik, megszokja és nem is ismerik a régi nevét. Ha már egyszer adtál valamit, nem szép dolog visszakérni.


Szüleim és anyósomék is elváltak, évtizedek után, a válás sem mostanában volt, de anyukám és anyósom is a férjezett nevét használja a mai napig. Senki sem hiszi azt, hogy még házasok lennének.

2012. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a szüleim 34 éve váltak el. Anyukám még mindig a férjezett nevét használja.

Apukám újra megnősült. Az új feleségének is ugyanaz a férjezett neve.

Mondjuk különböző városban élnek, senkit sem zavart a dolog.

2012. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!