Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 és fél éve váltam el....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 és fél éve váltam el. Exnejem még mindig a nevemet viseli, kötelezhető, hogy cserélje ki az iratait?

Figyelt kérdés
Közös lakásunkon való per kapcsán derült ki,hogy még mindig a nevemet viseli,számon kértem,azzal magyarázta,hogy drága az igazolványok,papírok cseréje.Szeretném,ha nem viselné a nevemet,hiszen már jó ideje nem vagyunk házasok.
2012. jún. 1. 11:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan borzalmasan drága.Én 3 éve vettem vissza a nevemet.A lakcímkártya 1500 ft volt.A személyi talán 1000.Sokáig az adókártyám és a TB kártyám még a régi nevemen futott.De ebből nem volt probléma.Az anyakönyvi hivatalban kellett fizetni még talán 5000 ezer volt az illetékbélyeg.Inkább az utánajárás a macerás.
2012. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a cipőben járok. Ki is fizetném neki az iratcserét, csak venné le a nevemet mert szégyent hoz rám.

De ő már csak bosszúból is megtartja.

Sajnos nem lehet kényszeríteni, viszont úgy tudom, hogy hivatalosan akkor viszont kérvényezhető, ha jogerősen elítélik valamilyen ellenem végrehajtott bűncselekménnyel.

2012. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Biztosan csak a harcos feminista beszél belőlem, de elég durvának tartom követelni az extől a névcserét válás után annak fényében, hogy sok nő azért változtat nevet az esküvő után, mert az újdonsült férjnek rosszul esne, ha nem tenné. És nem változtatnék, nem elsősorban a pénz miatt, hanem azért, mert a név egyben "brand" is, főleg, ha olyan beosztásban dolgozom, hogy sok papíron szerepel az aláírásom, vagy vállalkozom például, és így ismernek.

Az új asszonyhoz nincs közöm, ha nem tetszik, hogy egyforma nevünk van, akkor viselje másként, hogy ne legyünk összekeverhetőek.

Egyébként pedig kismillió velem egyforma nevű nő rohangál az országban, azokat sem kérhetem, hogy váltsanak nevet...

2012. jún. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha harcos feminista lennél, akkor eleve csak röhögnél azokon, akik kizárólag azért változtatnak nevet, mert "jaj, a férjem megsértődne" :D


üdv,

másik feminista

2012. jún. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!