Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Itt szeretnénk hagyni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt szeretnénk hagyni a nevelőapám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, édesanyámmal és a testvéremmel ,illetve a nevelőapámmal élek együtt. Az utóbbi időben(amúgy is de most főleg) megutáltuk őt és szeretnénk elköltözni tőle. Kérdésem, hogy ez mikkel jár, milyen jogi, anyagi vonzata van ennek? Anyám és ő házasok. 2-jük fizetésével normálisan élünk egy családi házban(a nevelőapám nevén van), de ha elmegyünk akkor félek, hogy nem tudunk megélni 3-an egy albérletben egy fizetésből, ráadásul mi még a testvéremmel tanulunk. Jövőre már tudok én is teljes munkát vállalni.Valaki tudna segíteni kihez fordulhatok információért, és ez mikkel jár pontosan? Köszönöm előre is!

2012. jún. 11. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem várj ki még pár évet, ha rendezettek az anyagi körülmények akkor okés, amíg tanulsz maradj a biztosban, onnan meg tiéd a világ:D
2012. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a testvéreid közül valamelyik a nevelőapád vérszerinti gyermeke, azután lehet tartásdíjat igényelni.
2012. jún. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem dolgozol, csak akkor költözzetek, ha már végképp tarthatatlanná válik a helyzet. Albérletben egy keresetből nem tudtok megélni. Ha mégis a költözés mellett döntötök, nézz utána, hogy akkor anyukád, mint egyedülálló anya kaphat-e utánatok - vagy ha te már dolgozni fogsz - akkor csak a testvéred után megemelt családi pótlékot. Korábban volt ilyen, de amióta nem érint, azóta nem ismerem az aktuális rendeletet.
2012. jún. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. A ház a nevelöapádé volt már korábban is, vagy együtt vették, csak ö van tulajdonosként feltüntetve?

2. Anyád elváhat a nevelöapádtól, akkor minden, amit a házasság ideje alatt szerezetk, felezödik, de ha van kölcsön, akkor az is.

3. A nevelöapa nem kell, hogy fizessen utanad gyerektartást, ha a tesvéreid közül valamelyiknek ö az apja, akkor az a gyerek után köteles gyerektartást fizetni.

4. Ha elköltöztök, akkor a ti dolgotok megélni, a nevelöapától nem lehet elvárni, hogy eltartson titeket.

2012. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem írtam, hogy kell a pénze,kíváncsi vagyok ha te élnél a helyembe mit tennél, biztos a te segged kinyalták, de ez nem az én problémám. Igazából az érdekelne, hogy létezik-e valami családsegítő program vagy szállás, ahova lehetne fordulni? Köszönöm annak aki építő jelleggel válaszolt :)
2012. jún. 11. 18:11
 6/11 A kérdező kommentje:
A nevelőapám nevén van a ház, hitelünk szerencsére nincs. Nem szeretném,hogy ő tartson el minket, csak így elég nehéz elkezdeni bármit is, főleg, hogy most kéne hajtanom az egyetemre, de mindent megpróbálok majd :) Köszi a választ!
2012. jún. 11. 18:14
 7/11 anonim ***** válasza:
A ház az övé, ahhoz semmi közötök. Ha a tesódnak is a nevelőapja, akkor nincs is mit kérni tőle (gyerektartás9. Ég áldja, és ennyi.
2012. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, szedd össze minden szövegértési képességedet és próbálj válaszolni #4-es kérdéseire.


Akkor tudunk segíteni.

2012. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt értjük, hogy az ő nevén van a ház, de a házasság előtt vagy alatt vette?
2012. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Illetve ha alatt, akkor miből? Volt saját pénze még régről, vagy eladott valami régebbi házát, és úgy?


Vagy már megvolt neki, amikor összejöttek? Házasok egyáltalán?

2012. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!