Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házasság alatt, örökségemből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Delfin08 kérdése:

Házasság alatt, örökségemből vettem a házunkat (bizonyítani tudom) és csak az én nevemen van. Kérdésem: milyen arányban kéne osztozkodnunk, hány % járna neki? Eladhatom válás előtt-közben? Ebben ő megakadályozhat? Köszönöm a segítséget!

Figyelt kérdés
A házat közben felújítottuk és hozzáépítettünk. Ez tudom már közösnek számít, de mennyi az ami csak az enyém? Milyen arányt állapíthatnak meg, amit ki kell majd fizetnem?! Fontos lenn a továbblépés szempontjából,nem tudom megvárni a válás végét.

2012. márc. 30. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A ház azon része a tiéd kizárólagosan, amennyit az örökség értéke fedez. Azt az értéknövekedést pedig, amit a felújítással szereztetek, meg kell felezni.


Például ha a házat 10 millió forintért vettétek 10 millió forintnyi örökségből, majd a felújítást követően - azaz jelenleg - 15 millióért lehetne eladni, akkor 2,5 millió forintot kell a párodnak fizetned. Az értéknövekedés fele az övé.

2012. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt értem,de én a házat több mint 10 éve vettem (6miilióért) és azóta azért már nem annyit ér, még abban az állapotában sem. (Most jelenleg kb.25mill. az értéke)Tehát az eltelt éveket, inflációt nézik? Számolnak azzal, hogy azóta eltelt évbn már az ingatlanok értéke is növekedett? Vagy én csak a vételi árral (6mill.) számolhatok, csak az ami az én külön vagyonom lesz?

Köszönöm.

2012. márc. 30. 12:41
 3/11 anonim ***** válasza:

6 millióért vetted a házat, mikor összeköltöztetek ért kb. 10 milliót, majd ráköltöttetek x összeget és az ára megint csak növekedett az évek során pedig 25 millióra felugrott az ára


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amikor ő odament 10 milliót ért a ház, most pedig 25 milliót, így úgy gondolom, hogy a fennmaradó 15 milliót kéne feleznetek

2012. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok ezek az összegek csak példák, de valahogy így fogja majd a bíróság is nézni
2012. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt nézik, mennyit érne jelenleg a ház a felújítás nélkül, mennyit ér azzal együtt, és a különbséget kell felezni. Ha nem nyúltak volna hozzá, akkor teljes egészében azé az ingatlan, aki vette, a passzív értéknövekedés (pl. felment a telkek ára a környéken) biztosan nem osztandó meg.


Mindenesetre a legjobb az lenne, ha egy erre szakosodott ügyvédet keresnél meg, nehogy rosszul járj...

2012. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ügyvédet kérdezz, mert konkrét számokkal ő fog tudni számolni, mert azt neki megmondod. :)

Hivatalosan külön vagyonod a ház, függetlenül a felújításoktól. Tulajdonrészt, vagyis ami jár neki csak akkor szerezhetett, ha a felújítás mértéke tulajdonjog keletekeztető hatású volt. Ilyen típusú munka pl. ami falmozgatással jár. Üdv.

2012. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Akkor most nekem az a kép állt össze, hogy nem érdemes megnősülni. Mert ha a különálló ingatlanba valaki bele ül, , mert elvetted, majd elválsz akkor is csupán , mert benne élt fizetni kell neki? Akkor ezért érdemes nőnek lenni, mjad rá tapadni egy jó helyen egy pasira, akinek van otthona, majd nő az ingatlan értéke , és taposni majd követelkőzni. Mert így ezek szerint a hölgyemény min 7,5 milliót kaphat. nem semmi.
2012. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A ház jelenlegi értékét nézik felújítás nélkül. Gondolj bele: akik 50 évvel ezelőtt házasodtak össze (sarkított példa), az egyik fél kapta otthonról a telket, ami akkor kb 2000 Ft-ot ért. Azt most nem 2000 Ft-ba veszik. A jog követi a logikát.
2012. márc. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a felújítási költség fele (vagy inkább arányos része) a házastársé


házfelújításban mindkét fél pénze benne volt

ezzel közös tulajdon jött létre


bíró, ügyvéd is csak megsaccolni tudja

ki mennyit adott bele

mert számlák stb. már nincsenek meg úgysem

2012. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan eladhatod, de a párodnak majd fizetned kell, ezt kalkuláld bele, persze megvárhatod azt is, hogy majd perli, de te vagy nyerő helyzetben, azt csinálsz vele amit akarsz, és neki kell futnia a pénze után.
2012. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!