Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen komolyan megtörténhet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen komolyan megtörténhet, az apa ennyire nem számít?

Figyelt kérdés

A családunkban történt, történik a dolog, a férjem öccséről van szó. A srácnak volt egy felesége, és van egy közös kisfiuk. Az asszony agyba-főbe csalta, ráhagyva a gyereket járt randizni, időnként elköltözött, majd mikor az aktuális új pasi nem jött össze, akkor vissza, végül elváltak.

A gyereket természetesen az anyjánál helyezték el, a láthatással voltak bajok, de végül is működött a dolog, leszámítva, hogy már akkor elkezdték hazugságokkal tömni a kisfiú fejét. Pl. mindig az aktuális pasiját akarta anyuka apának hívatni a gyerekkel, ezt onnan tudjuk, hogy mikor "odaadták" láthatásra szegényke ugye nagy nyitottan elmesélte, hogy neki xy az apukája stb.

Anyuka közben talált egy végleges új palit és elkezdték beadni a gyereknek a sablon dolgot, hogy ő az apuka, az ő szülei a mama meg a papa, ezt még az iskolában is beadták, ami úgy derült ki, hogy bevásárolni voltak egy láthatáson és a gyerek el akart bújni, mert ott volt a tanító néni, és neki nem szabad tudni, hogy neki másik apukája van. Többször volt olyan, hogy láthatásról mikor jöttek elvinni, akkor ideges volt a gyerek meg sírt mielőtt kiment, és kérte, hogy el ne mondjuk nekik, hogy sírt stb.


A gyerekkel 8 évesen elköltöztek külföldre "átmenetileg", amibe a naiv sógorom is belement, végül is fejlettebb ország mint a miénk, a gyerek javát nézte.

A láthatással, kapcsolattartással már több nyavalya volt, de még nyögvenyelősen ment, pl. két hét van kijelölve, de a gyereknek azt hazudták, hogy csak egy stb. Persze fizette a gyerek útiköltségét, a gyerek szemmel láthatóan mindig jól érezte magát. Egy láthatásra aztán nem engedték, akkor írt a gyerek egy emailt, hogy nagyon szeretlek apa, hiányzol apa, alig várom, hogy menjek apa stb. Meg ha jól emlékszem egy olyan is volt, hogy titokban írok, bár ezt én nem láttam.


Majd abban a szent percben, ahogy a gyerek a 14-et betöltötte, mint amit elvágtak, nem lehet elérni sehogy, telefonszámok nem élnek, közösségi oldalakon az egész család letiltva, ha valahogy mégis tudunk neki írni válasz soha nem jön, egyszerűen, mintha felszívódott volna.


Gyámhatóság semmit sem segít, csak ilyeneket mond, hogy a gyerek maga döntötte el biztos, hogy nem kíváncsi tovább az apjára, fogadjuk el, ez van stb.

Ez teljesen komoly? Ennyire szarba sem veszik az apát, neki csak annyi joga van, hogy fizessen? Lassan egy éve a hangját sem hallotta a gyerekének, a gyámhatóság meg annyit mond, hogy ez van.

A legszarabb az egészben, hogy láttam ilyenkor lehet újratárgyaltatni az elhelyezést és akkor ha anya a hibás, akkor el is veszik tőle, de ő nem akarja elvenni az anyjától, elperelni, mert belátja, hogy ott jár iskolába több, mint 6 éve, ott vannak a barátai, egyszerűen csak a kapcsolatot akarja tartani vele, meg látni, de hát nem lehet...


2012. júl. 8. 02:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos.ez a magyar valóság. Az apa csak addig számít,még a Bíróság előtt is,amíg fizetni kell.
2012. júl. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Nanamia ***** válasza:

Jesszus, ez durva. Esetleg ügyvéddel nem beszéltetek, hogy mit tudnátok lépni? Talán az tűnik a legjobb megoldásnak most így hirtelen. Minden esetre mostanában a gyámügyön is meg vagyok lepődve. Akkor bezzeg a föld fenekéről is előkerítik az apát, ha nem fizet időben...:P

Az apának joga van a gyerekkel való kapcsolattartásra, függetlenül attól, hogy most a gyerek 14 éves. Tényleg nem értem a gyámügyet se...

Egyébként akkor gondolom így gyerektartást se tud fizetni, nem? Tehát annyi nyom sincs, hogy legalább számlaszámot tudjon.

2012. júl. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a nő nem ok nélkül mondja a másik pasiról a gyerkőcnek, hogy ő az apja. annira tirpák nem lenne. De valószínű, hogy apasi a gyerkőc apja ezért is kell a gyerkőcnek őt apának nézni, de mivel már nagy és megszokott egy másik férfit, ezért őt tekinti apának, nem a vérszerintit. szerintem, de nem biztos.nem sablon az , tény.
2012. júl. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sajnos a kedves rokonod nagy balek volt, ezt pedig a nő tudta, ezért is élt vissza vele. Itt lenne az ideje a sarkára állnia, megindítania a gyerekelhelyezés megváltoztatása iránt a pert, hiszen EU-s direktíva, hogy nem nevelheti az apa ellen az anya a gyereket. Egyúttal azonnal kérni kell, hogy a láthatásokat végrehajtassák, illetve ideiglenes intézkedésként kötelezzék az anyát annak költségeinek viselésére, illetve kérjenek több időt, hiszen ha kéthetenként nem láthatja, akkor lényegében az egész nyár őt illetné. Szóval álljon végre a sarkára, ha akar valamit, mert ha nem, végleg elveszti a gyerekét.
2012. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

na de azért egy valami számít, csupán nézőszempont kérdése és ki mit olvas ki a leírtakból. egyrészt a gyermeknek más férfit kell apának szólítani, az anya külföldre vitte a gyermeket, előtte miért nem, . akkor az én nézőszempontom, egy anya a gyermeke apját soha nem veti meg különösebb ok nélkül, mondjuk elég ok az is ha mástól van, másrészt nem fogja elszakítani az apjától , főleg nem külföldre vitellel, de gondolhatnám azt is, hogy ne vegyék észre a külsőleges eltéréseket.

Érdemes lenne tanulmányozni ha az ember a környezetében kisgyermeket lát , az milyen mértékben hasonlít mindkét szülőre, de legílább is a szülői ágon bárkire is. van az interneten erről leírás, sőtt képekkel alátámasztva, de kedves utolsó ha tévednék elnézést, csak az anya viselkedésében nem látok ésszerűséget. Az meg egyértelmű, mint ahogy szokták mondani ösztönösen cselekszik.

de amugy kedves kérdező, nő vagy te is és át tudod gondolni a helyzetet. te mikor viselkednél így.

2012. júl. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

sajnos a magyar valóság az is,, hogy elnézést a kifejezésért de sokan kefélnek meggondolatlanul. a gyermek már nem a szerelem, a család áldása ha nem pénz.

nem vagyok elfogult, gyámügyessel beszélgettem, sőtt környezetemben is van ilyen.

2012. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az érdekes az, hogy sok ilyet lehet hallani, olvasni, még olyat is, ami szinte hajszálra megegyezik a sógorom sztorijával és én is mindig úgy voltam vele, hogy na persze, ilyen nincs, vannak törvények, jogok, ok nélkül amúgy se.

Aztán tessék. Ha nem láttam volna a két szememmel a dolgokat lehet én is azt mondanám, hogy na persze, az apja hibája. És én sem értem, hogy de miért akar rajta az anya bosszút állni? Mikor eleve ő járt otthonról randizni, ez a mulya meg még azt is tűrte neki, a mi családunk mindig segített nekik míg házasok voltak pénzben is, mindenhogy. Mikor külön mentek, akkor is mindig lehetett jönni hozzánk, de olyan is volt sokszor, hogy ott szenvedtek, hogy kire hagyják a gyereket, aztán hol ide, hol oda hányódott, és mikor aztán odaadták, akkor elmesélte a gyerek, hogy anyuci mondta, hogy apa meg mamáék nem akarják, hogy náluk legyen meg ilyenek. Egy 4 éves gyerek magától ilyet nem talál ki, meg olyat se, hogy neki most X az apukája, utána mikor anya váltott, akkor meg neki most már Y az apukája, nem az igazi apa...


Abból meg, hogy a gyerek minden alkalommal hogy viselkedett mikor láthatás volt, egyszerűen nem tudjuk elképzelni, hogy magától 180 fokos fordulattal nem akar hallani se az apjáról, meg a családjáról.


Gyerektartást persze fizet, anyuka rokonának az itthoni számlájára kérik.


Ügyvédet javaslom majd, bár mióta ez van, hogy egyáltalán nem lehet hallani a gyerekről folyamatosan olvasok, és láttam már olyat is, hogy az ügyvéd felszólítására egyszerűen küldtek egy levelet, hogy a gyerek magától nem akar menni és slussz, a gyámhatóság meg elfogadta...


De összességében én úgy látom, hogy az apát teljesen leszarják, lehet évekig huzavonázni, de addig ő úgysem látja, utána meg építse fel újra a gyerekkel a kapcsolatát...

2012. júl. 8. 14:19
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

persze, hogy ellene nevelik, de ok nélkül. Így akarják ún elmarni a gyermeket. de nem tudom miért nem fogod föl, azt amit leírtam. Te nő vagy és ok nélkül a gyermeket nem tiltanád az apjától.

Amugy a gyámügyes akivel beszélgettem elmondta, hogy nagyon sok gyermek nő föl úgy, hogy nem a férjtől van, de nem tud róla. magyarán mondva, nem kellene hagyni, hogy a férjed öccsét kicsinálják. Apaságit kell csináltatni. Amugy nem csak ő van így , ha nem én is. Egyértelműen.

Sajnos már a tv-ben is volt erről film. Ez van el kell fogadni. Egy próba apasági 32 000-be kerül, ha nem a volt férj az apa , akkor apasági pert kell indítani. A gyermekről már így is lemondhat.

Másrészt így tud új életet kezdeni, és nem azon rágódni amiről nem tehet. Volt egy ismerősöm akinek még aszoci időkben a nyakába varrtak egy gyermeket, az alapján, hogy apaságra esélye van. Ez miatt, hogy azt sem tudta ki után 18 évig fizetett, egy saját gyermeket tudott vállalni.

2012. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát, ha az számít megszólalásig úgy néz ki a gyerek, mint ő.
2012. júl. 8. 20:27
 10/17 anonim ***** válasza:
akkor bunkó a voltja
2012. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!