Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan menekulhetnèk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan menekulhetnèk egy rossz hàzassàgbòl? A kapcsolatunk megromlott, a fèrjem alkoholista rosszul bànik a 2 iskolàs gyerekunkkel is! Nem akar vàlni.

Figyelt kérdés
Màr keresem az albèrletet, milyen segèlyeket vehetek igènybe?az illetèket nem tudom kifizetni hogy elindìthassam a papirokat?
2012. ápr. 10. 08:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Menj be a Bírósági panasznapra,ott elindíthatod a válást. Kérhetsz illetékmentességet is. Akkor is elválasztanak,ha a férjed nem akar válni.

Segélyt esetleg az Önkormányzattól kaphatsz,de ez nem biztos,hogy lesz. Ha lesz akkor sem,sok.

A családipótlékot kérheted a nevedre,és a férjedtől tartásdíjat.

2012. ápr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Illeték: a következő fizetésedből először azt fizesd be. Lehet kérni mentességet is.


A segélyeket sajnos nem tudom :-(


Kitartás!

2012. ápr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Sajnos okosat mondani nem tudok, csak drukkolok hogy minél hamarabb lelépj onnan. Én felnőttem egy ilyen környezetben, nem kívánom másoknak.
2012. ápr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A fizetèsbol ès a csalàdi pòtlèkbòl èpp hogy kifutja majd albèrletre ès ennivalòra, abbòl biztos nem tudom kifizetni.Viszont muszàj mennunk, mert ezt a lelki terrort màr nem tudjuk elviselni, màr a gyerekeket is teljesen kicsinàlta, ugye nem veheti el oket tolem, mert ezzel fenyeget?
2012. ápr. 10. 09:09
 5/15 anonim ***** válasza:
A gyerekeket nem veheti el tőled,mindig az anyának ítélik. Hacsak nem vagy drogos,vagy alkoholista.
2012. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amikor benyújtod a válási keresetet, egyúttal kérelmezd, hogy a per folyamán a gyermekeket ideiglenesen nálad helyezze el a bíróság, kérj egy ideiglenes végzést a gyermektartásdíjról, illetve a láthatásról. Ha a férjed alkoholista és veszélyezteti a gyermekeket, akkor kérd a felügyelet melletti láthatást. Így ha esetleg évekig elhúzódik a per, addig is van egy kötelező érvényű végzés a kezedben, aminek neki is eleget kell tennie. És ha a per folyamán végig veled vannak a gyerekek, akkor a bíróság csak nagyon ritkán változtatja meg az elhelyezést, mert az állandóság nagyon fontos szempont, nem szeretik kiráncigálni a gyerekeket a megszokott környezetből, hacsak nincs rá alapos indok.
2012. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen koszonom a vàlaszokat, sokat segìtettetek, mindenkèppen utànajàrok ezeknek a dolgoknak ahogy tanàcsoltàtok.
2012. ápr. 10. 09:41
 8/15 anonim válasza:
Az, hogy a férjed nem akar válni az a bíróságot nem érdekli!! Add be a válópert, ha személyesen bemész akkor lehet kérni költségmentesítést,adnak egy nyomtatványt azt ki kell töltened és a keresetlevélel együtt beadni...én most válok kedden, ha van valami kérdésed, és tudok segíteni szívesen válaszolok,irj privátban....sok sikert....
2012. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Megvert, feljelentettem, mèg keresem az albèrletet, remèlem mèg pàr nap ès elmehetunk innen!
2012. ápr. 22. 08:43
 10/15 anonim válasza:
Ha, akarsz kérhetsz távoltartási végzést. Bemész a bíróságra, ha pesti vagy akkor a központi kerületi bíróságra/ markó .u.25/ és ott kell kérned 3 nap alatt gyorsított eljárással tárgyalja a bíróság....Nagyon sajnállak, csak tudd sokan vagyunk ilyen sz@r helyzetben, de csak Te tudsz tenni ellene...Itt mindenki segít, adunk Neked kellő információt és remélem kis lelki erőt is..de lépned Neked kell...mielőtt még túl késő lenne Kitartás és sok siker...
2012. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!