Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás során ilyen esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás során ilyen esetben hogyan alakulna a vagyonmegosztás? Anyósomnak lenne igaza?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem vagyunk válófélben, de az anyósom tegnap kicsit áskálódó hangulatban volt és kioktatott, hogy melyik ingatlan kié is lenne... Gondoltam itt rákérdezek.

Az én házamban élünk (örökség, közösen felújítottuk), a férjem az esküvő előtt 2 héttel vett egy lakást (ott élnek most a szülei), a hitelt azóta is közösen fizetjük. Mi megállapodtunk már az elején, ha elválnánk, akkor a lakás az övé, a ház az enyém maradna. Anyósom tegnap közölte, hogy ez így hülyeség, mert a fia a házasság előtt vette a lakást, az az ő különvagyona, nekem abból semmi nem járna amúgy sem, viszont a ház felújításának költségeit nekem kellene kifizetnem a fiának. Ez tényleg így van?


2012. júl. 13. 11:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A te házad különvagyon. A férjed válás esetén csakis a felújításra költött pénz felét követelheti.


Namost itt jön a bonyolult rész:

A férjed lakása IS KÜLÖNVAGYON - ELLENBEN A CSAVAR: a házasság alatt KÖZÖSEN befizetett hitelösszeg 50%-át követelheted. Tehát nem a lakás X%-át, hanem a befizetett hitelösszeg felét!


Ez a marha nagy helyzet.

2012. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Lehet jobban is járna a későbbiekben, ha a kifizetett hitel felét kapja. De szerintem szánalmas anyós részéről ilyeneket mondani. Semmi köze hozzá.
2012. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!