Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan kell elindítani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell elindítani a válást? Hogyan kezdjem? Csak menjek be a bíróságra? Miket vigyek magammal? Kaphatok illetékmentességet ha munkanélküli vagyok? Kérlek mindent mondjatok el. Már holnap el szeretném indítani.

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%

Tényleg ennyire menthetetlen a helyzet? Nem lehet, hogy most csak nagyon el vagy keseredve? Ha gondolod, beszélgethetünk privátban!


31/N

2012. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Csattalakozom az elsőhoz. talán próbálj meg kibékülni vele.

Konkrétan mi történt? Hátha tudunk segíteni.

2012. júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
délután majd ha lesz időm megírok mindent, addig légyszi adjatok valami segítséget.
2012. júl. 29. 10:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Itv. 43. § (1)245 A házassági bontóper illetéke 30 000 forint.


Mérsékelt illeték


58. §315 (1) Az illeték a peres eljárás illetékének 10%-a


a) ha a felperes keresetétől legkésőbb az első tárgyaláson eláll;


b) ha az első tárgyaláson a per szünetelésére kerül sor, és a per e szünetelés folytán megszűnik;


c) ha az alperes a követelést az első tárgyaláson azonnal elismeri, vagy az első tárgyalás előtt a követelést teljesíti;


d) ha a felek az első tárgyaláson egyezséget kötnek;


e) ha a felek a per megszüntetését az első tárgyaláson közösen kérik;


Pp. 84. §170 (1)171 Azt a természetes személy felet (ideértve a beavatkozót is), aki jövedelmi és vagyoni viszonyai folytán a perköltséget fedezni nem tudja, jogai érvényesítésének megkönnyítése végett - kérelmére - részleges vagy teljes költségmentesség illeti meg.172 A költségmentesség az alábbi kedvezményeket jelenti:


a) illetékmentesség;


stb.

2012. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bemész a Markó utcai Bíróságra -feltéve, hogy pesti vagy- , ott van ingyenes jogsegély, minden kérdésedre választ kapsz.

Amennyiben gyerek és/vagy vagyon is van, akkor célszerű ügyvédet fogadni.


OFF:

nem lebeszélést kért, ha idáig jutott egy házasság - felmerül a válás gondolata bármi okból-, akkor válni kell.

2012. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A költségmentességi kérelem lapjai ezek:


1968_1_Nyilatkozat szemelyi adatokrol es vagyoni helyzetrol.doc


59 KB


2006.05.25. 14:49



1968_2_Nyilatkozat vagyoni helyzetrol.doc


52 KB


2006.05.25. 14:49



1968_3_Munkaltatoi igazolas.doc


50 KB


2006.05.25. 14:49



1968_4_Adoigazolas I.doc


60 KB


2006.05.25. 14:49



1968_5_Adoigazolss II.doc


[link]

2012. júl. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

szerintem nem lehet már megmenteni.

másfél éve vagyunk házasunk, az előtt minden rendben volt, viszont ez az állapot a házasságunk első napjától tart. nekem sajnos nincs munkám. reggel 8tól dolgozik olyan 4ig. reggel sohasem találkozunk, mert én még olyankor alszok. hazajön, eszik, rögtön elmegy ide-oda, mindig akad valami dolga. én egész álló nap itthon vagyok, és ebbe már beleőrülök, egész nap nem tudok kihez szólni, alig várom hogy hazajöjjön, erre megy is. na olyan 8-9 óra tájékán ismét eszik, zuhanyozik, és lefekszik (2ig nem számolok, már horkol), mert hogy ő fáradt, amit elhiszek, node ha leül a számitógép elé, akkor hajnalig sem fáradt. egy szó nem sok, de annyit nem szól hozzám, hozzám sem ér, kb 3 hónapja nem szexeltünk.

valakinek ez nem hangzik vészesen, én mér teljesen felőröltem magam, nem bírom ezt.

több milliószor próbáltam vele megbeszélni, de egyik fülén be, másikon ki, mondtam, hogy beadom a válópert, megvonta rá a vállát.


nincs min gondolkoznom.

2012. júl. 29. 19:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, de így hogy leírtad az okokat, már megértelek. Sajnálom és több sikert kívánok a következő kapcsolatodhoz!
2012. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
remélem majd egyszer találok valakit, aki szeret, és megbecsül.
2012. júl. 30. 08:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, csak a mesébe! Csak magadra számíthatsz, másra nem.
2012. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!