Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy viselkednétek a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy viselkednétek a párotok szüleivel, ha öröm helyett a döbbenetet látnátok az arcukon, amikor megtudják hogy gyereketek lesz?

Figyelt kérdés
5 év együttélés után,33 évesen, ja! és azt hittük szeretnek minket így együtt, mivel sokszor csináltak velük közös programokat, hívtak ebédelni magukhoz. Anyósom meg kimondottan kereste a társaságomat, vásárlás, fodrász stb. együtt.
2009. júl. 19. 15:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy csak meglepodtek, ez nem feltetlenul rossz, en ugyanugy viselkednek, mint eddig. Sot, ha ugy ereznem, hogy ez zavarja oket, akkor meg kedvesebb lennek, es arra torekednek, hogy ok is orommel varjak az unokat.


Nem latom az okot a haragra/sertodesre/tavolsagtartasra.

2009. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

megkérdezném tőlük, hogy mivel van problémájuk, mire fel a döbbenet?

miből gondolod, hogy nem örülnek? ez így nagyon felemás, ha eddig kedveltek. biztos, hogy jól láttad?

2009. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy azért döbbentek meg,mert nem vagytok házasok.Amúgy meg a viselkedéseteken nem kell változtatnotok,ha feldolgozzák a hírt,még örülni is fognak az unokának.
2009. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanúgy viselkednék velük mint előtte.

Az ő dolguk, hogy mit gondolnak a dologról, lehet, hogy pl. tényleg azt gondolták, hogy először jön az esküvő. Az én viselkedésemet miért változtatná meg az ő véleményük? Én is van amin esetleg megdöbbenek a családomban, de attól még a viszonyom azzal a személlyel nem változik. Mindenkinek joga van a magánváleményhez.

2009. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ez több mint 3 éve volt, azóta már van egy 4 hónapos kisfiúnk is. Most meg válni akarok,teljesen megromlott a házasságunk és ez volt a kiinduló pont. A bejelentés után nemsokkal összeházasodtunk, igaz csak két tanuval. Ez is zavarta őket és nem várták az unokájukat, nem érdeklődtek a terhességem alatt. Utána látogatták, de végig görcsben volt a gyomrom a megjegyzéseiktől és a hangulattól. Ez idő alatt sokat vitatkoztunk a férjemmel miattuk. Aztán - mivel a férjem beavatta őket, hogy otthon áll a bál, mert ők nem szeretnek engem és nem ilyen feleséget képzeltek el - ezt ők mondták... egy évig nem jöttek. Akkor minden rendbe jött, megfogant a kisfiúnk. 7 hónapos kismama voltam amikor megjelentek, dec. elején még nem észre sem vették a pocakomat, hónap végén meg gratuláltak. Azóta ők a nagyszülők...Jönnek megint unokázni, fogadom őket, normálisan, de nem barátkozom velük. A férjem meg teljesen az ő pártjukra állt, nagyon elmérgesedett köztünk a helyzet...
2009. júl. 19. 15:48
 6/22 A kérdező kommentje:
nagyon el vagyok keseredve!!!! ::((((
2009. júl. 19. 15:51
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kétlem azt, hogy egy kapcsolat a nagyszülők elutasító viselkedésén tönkremehet. Ott sok más problémának is kell lennie. Főleg, ha közben volt amikor normalizálódott a helyzet.

Lehet, hogy te is túlreagáltál egy kifejezést az arcukon.

Egy jól működő kapcsolat pedig ilyen miatt nem megy tönkre.

2009. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

én is azt mondom, hogy ha minden teljesen jó, a férjed viszont téged képzelt el feleségedül és valóban nagyon akarta ő is a gyerekeket, akkor a család nem lehet okozója egy válásnak. akkor feltétel nélkül melletted kellene állnia a férjednek, legalábbis szerintem.

A másik, hogy esetleg néha neked is le kell nyelned dolgokat. Nem csak a szülők felé, hanem a férjed felé is. Nem biztos, hogy szidni kell a szüleit neki, ezt senki nem viseli jól. ha te mindig panaszkodsz az anyukájára, apukájára, akkor egy idő után rosszul fogja érezni magát, mert nem tudja már, hogy ki mellé álljon. azt ne várd el tőle, hogy veled együtt fog haragudni a szüleire. Ha valami nem tetszik, akkor is nyeld le, még a férjedne se morogj. inkább tálalj ki egy barátnőnek vagy a falnak, de ne a férjednek.

Én legalábbis így látom. nálunk is vannak olyan dolgok a férjem családjával kapcsolatban, melyek bántanak, és néha úgy érzem jobb lenne nagyon messze kerülnöm tőlük, de a férjem szülei és a gyerekem nagyszülei. Így aztán lenyelem, ami bánt, átlépek rajta, és élem tovább az életemet. nem nyafogok a férjemnek, hogy ezt meg azt mondta anyád nekem... próbáld meg esetleg te is másképpen feldolgozni ezeket a családi viszonyokat, hátha rendeződik minden!

2009. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
igazad van, nem is emiatt megy tönkre, hanem hogy nem tudjuk a dolgokat megbeszélni. Engem nagyon bántott, hogy akkor tudtam meg, hogy tulajdonképpen nem is szeretnek, na meg, hogy minket így együtt nem szeretnek. Képmutatásnak tartom, hogy akkor keresték a társaságunkat együtt és külön külön is. Ha korrektek lettek volna, legalább a fiúknak megemlítik fél szóval, hogy szerintük mi nem vagyunk egymáshoz valóak. (a férjem is örömöt várt tőlük, neki is fájt a szülei reakciója). Utána a látogatásaik alkalmával még azért is megsértődtek, hogy nem akkor jöhettek amikor ők gondolták (1 szobás lakásba éltünk, természetesen alvásidő után/előtt hívtam őket) sértődött "értettem, alkalmazkodunk" volt a válasz, arról meg nem is beszélek, hogy a tipikus dolgok: biztos rossz a tejed, azért nem alussza át az éjszakát,stb. ment végig. Most meg a férjem elvárná (így, hogy az anyjáék önszántukból egy évig nem is látogatták az unokájukat, 7 hónapos kismama voltam amikor észrevették a másodikat a pocakomban), hogy barátkozzak a szüleivel, mert ők ismét megjelentek és nem hagyja, hogy a saját tempómban nyissak...
2009. júl. 19. 16:06
 10/22 A kérdező kommentje:

azt hiszem túl összetett ez az egész probléma... Lehet, hogy fórumon nem is lehet segíteni nekem. Próbáltam a párterápiát, a férjem 1x eljött, utána nem.

Sok mindent elnéztem a szüleinek, mert szeretem a férjem. Az érdekes az, hogy a férjemnek is ugyan az volt a véleménye mint nekem, amíg a szülei nem jöttek hozzánk. Most meg teljesen megváltozott. Azt mondja többek között, hogy a szülei azért nem örültek, mert ilyen embertől vannak a gyerekei mint én...

2009. júl. 19. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!