Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy éve elváltam. Tavaly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy éve elváltam. Tavaly ősszel elköltöztem albérletbe a 2 gyerekkel, hogy nyugalom legyen nekik. A vagyonmegosztásnál mire számíthatok? Az, hogy elköltöztem, de fizetem több, mint felét a költségeknek, nem lesz hátrányomra, ugye?

Figyelt kérdés
Vagyonmegosztási kérelmet nyújtottam be, mert a volt férjem semmilyen ésszerű megoldásra nem hajlandó. Ennek elindulására várok éppen. A házat azóta is gondozom, fizetem a hitelt, de nem lakom ott a gyerekekkel. A volt férjem közben az ingóságokat is kipakolta a házból. Én fizetem a lakáshitelt, és a 2 autó hitelét is. Ő meg a rezsit.

2012. aug. 8. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:

először is. semmi esetre se vállad át te a teljes hiteltörlsztést.


ha közös tulajdon, akkor a hitel is közös. így fele fele arányban kell fizetni. kocsi hitelre ugyanez vonatkozik.


te fizesd a lakás hitel felét. rezsit az fizet aki a lakásban maradt. jelen esetben neked semmit nem kell rezsibe beleadni, hisz az nem rajtad múlik, hogy mennyi minden hónapban, hisz nem élsz ott, nem te használod a vizet,villanyt stb.


az autók meglettek felezve? nálad az egyik nála a másik?

2012. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a hitelek az én nevemen vannak. A deviza-lakáshitel is, illetve a kocsihitelek is. Az egyik kocsi már nincs is meg, visszaadtam a banknak, de a fennmaradt összeget 4 évig fizetem még. Kérhetek erre az időre lakáshasználatra pénzt, amíg mi nem, ő pedig ott lakik? Vagy örüljek, ha be tudom majd vasalni rajta az általam többletbefizetés felét? Nem lehet ezzel tenni valamit, hogy én fizetek, ő meg bent lakik? Nem tudom kitenni valahogy? Hiszen ő csak egyedül van, mi meg 3an, mégis ő lakik ott, így én is kibírnám....
2012. aug. 13. 10:21
 3/3 Kései Sirató ***** válasza:

Ha a hitelek a te neveden vannak, ki az adóstársad? Ő?

Felét neki kell fizetnie, rosszul teszed, ha te fizeted.

2013. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!