Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált anyukák, titeket is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált anyukák, titeket is zavar, hogy pénzsóvár boszorkányokként gondol rátok a társadalom?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy az elvált anyukák az utolsó bőrt is lehúzzák a volt férjükről, közben pedig elidegenítik a gyereket az apjától. A gyerektartást nem a gyerekre, hanem magukra költik. Akik ezt mondják, azt tapasztalatból mondják? Hogyan látnak bele abba, hogy mennyibe kerül egyedülállóként nevelni a gyereket? Honnan tudják, hogy nem a gyerekre megy el a pénz?

Ez a téma csak érdekel, személy szerint, szemtől szembe még nem kaptam ilyen kritikát. Én annyiban vagyok érintett, hogy elváltam. A kisfiam után az apukája 25 ezer forintot fizet. Ezen kívül nem vesz neki semmit, nem viszi el sehová. Még az általa adott szülinapi ajándékot is én fizettem ki, és egy hónap múlva adta ide az árát.

Ketten vagyunk a kisfiammal, nincs párom. A lakásunk rezsije és bérleti díja kb. 70.000 Ft, a gyerekre így 35.000 esik. A gyerek állandó gyógyszere havi 3000. Az ovis ebédje 8000. A gyerekre eső kötelező havi költségek így 46.000 Ft. Ennek a felét éppen fedezi a gyerektartás. És akkor még nem vettem neki ruhát, könyvet, játékot. Nem számoltam, hogy az otthoni kaja is pénzbe kerül. Még nem mentünk el sehová kirándulni, nagymamához, akárhová. Nem volt beteg, hogy gyógyszer kelljen neki pluszban. Nem vettem vitaminokat. Ezeket a "pluszokat" nekem kell fizetnem, miközben a kötelező, fix költségek másik felét is természetesen én állom.

Iszonyúan ki van centizve havi pénzünk. Közben az apukája éli világát, bulizik, nyaral.

Eszemben sincs több pénzt kérni tőle. De ami a gyereknek jár, azt elkérem tőle.


2012. aug. 15. 11:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%
A pénzsóvár boszorkákat tartja a társadalom pénzsóvár boszorkáknak. Akik erőn felül teljesítve egyedül felnevelnek egy gyereket, anélkül, hogy az apja ellen nevelnék azok előtt a társadalom tagjai megemelik a kalapjukat.
2012. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Engem nem zavar,mert nem tartanak pénzsóvárnak.

Mi kulturáltan eltudtunk válni, még 10 évvel a válás után is barátságban vagyunk a volt férjemmel (pedig azóta mindketten újra házasodtunk) Sosem szabtam meg mikor vigye a fiát,és sosem hergeltem az apja ellen. Nem kértem több gyerektartást csak annyit amennyit a bíró megszabott. (ez 9000 forint volt,és jelenleg 14.000 forintot fizet.) Nem érdekel hogy mennyit fizet,és hogy ötször többet tudna fizetni,mert tudom,hogy amikor a fiam az apjánál van,az apja nyomja pénzzel rendesen.


Az igazság az,hogy azokra a nőkre akikre rányomták a "pénzsóvár boszorkány" kifejezést annak nagy részében jogosan. Itt is nem egyszer olvasom,hogy az anyuka lelépne külföldre a gyerekkel,és lesz**rja hogy az apuka hogy látja majd a gyerekét. Itt is olvasom sokszor,hogy teherbe esik a nő, az apukajelöltnek esze ágában sincs családot alapítani,de kit érdekel. Én megszülőm,ő meg pengessen.. VAgy olvasom,hogy nem érdekel hogy munkanélküli,nekem akkor is emelje fel a gyerektartást.. Szóval sok ilyen esetek miatt sajnos a legtöbb normálisan elvált nőt is egy kalap alá veszik..

2012. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Özvegyként, 5 éves gyerek anyjaként hasonló gondokkal küzdök. Az árvasági "segély" 26,3 ezer forint.
2012. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ismerek olyan elvált, gyerekét egyedül nevelő anyukád, akivel a volt férje csúnyán kitolt, mégis csak a havi gyerektartásra vágyik és ő ugyanúgy ragaszkodik hozzá, hogy a gyerek tartsa a kapcsolatot az apjával, mert mégis csak az apja. Na ő nem pénzéhes boszorka.

Illetve ismerek olyat akik csendes körülmények között váltak el, a férj ott hagyta nekik az egész házat és ennek ellenére évek óta pereskedik, hogy neki mindig több és több pénz kell (miközben van egy új jómódú élettársa) és a gyerekeit teljes mértékben az apa ellen nevelte, nem is engedi, hogy találkozzanak. Na ő pénzéhes boszorkány!

2012. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes egy kérdés, szerinted valaki be fogja vallani, h pofátlan módon húzza le a férjét?

Ezek a nők szimplán úgy gondolják, h jár nekik és kész, ez nem lehúzás.

Általában a többség még munkába is lusta járni, ezért harcol a nagyobb tartásdíjért.

Szánalmasnak tartom ezt a fajta viselkedésmódot.

2012. aug. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%
Amikor váltunk az exem jobban jött ki anyagilag a válásból mint én, a gyerektartás pedig annyit kapok tőle amit megítéltek. 1 éve van még a suliból a fiamnak, és ugye egy kamasz gyereknek nem olyanok az igényei mint egy ovisnak. Nincs párom azóta sem, és mégis próbálok talpon maradni, anélkül, hogy az exről nyúznám a bőrt aki 3 éve nem látta a fiát. Szóval ez az általánosítás egy butaság.Szerintem pár ember miatt nem érdemes általánosítani.
2012. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

A számolásod nagyon rossz, a bérleti díj és a rezsi felét nem számolhatod a gyerekre, mert még véletlenül sem annyi. Egy kisebb lakás nem fele annyiba kerül, a rezsije sem lenne fele annyi, ha kisebb lakást bérelnél. Arról nem is beszélve, hogy a gyerektartás összege nem attól függ, mennyi a tényleges költség.


Ettől függetlenül az a véleményem, hogy nem az határozza meg egy ember jellemét, hogy a kívülállók mit gondolnak róla. Egy anyuka nem attól válik pézsóvár boszorkánnyá, mert rásütik a bélyeget. Így aztán magasról teszek rá, ki mit gondol, bár nem járok ebben a cipőben.

2012. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha például feltesznek egy kérdés, hogy mit csináljanak ha elváltak/mindjárt elválnak, és az a válasz, hogy "örülj neki, hogy megszabadulsz tőle, és jól hajtsd be rajta a gyerektartást" és erre mindenki helyesel, akkor szerintem ne csodálkozz, hogy annak tartanak titeket.
2012. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

Igen én ugyanebben a cipőben járok és engem is zavar ez a hozzáállás.


Én 20 ezer forint gyerektartást kapok és soha nem látogatja, nem vesz neki semmilyen ajándékot. Ráadásul még a szülei sem kíváncsiak rá, tehát még nagyszülői segítség sincs semmilyen.


Voltam anyaotthonban is a gyerekkel, mert annyi pénzem nem volt, hogy fenntartsam az albérletet. Ami minimum 70 ezer, mert ugye gyerekkel nem lehet társbérletbe menni, önálló garzont kell bérelni, ami 45-50 ezer alaphangon plussz a rezsi.


A legnagyobb kiadás mégis az, hogy egyedül vagyok, nincs segítségem, így nem tudok óvodaidőn kívül munkát vállalni, ennek megfelelően csak a harmadát keresem annak, mint régen a gyermek születése előtt...


Persze mostanra megállok a lábamon...és sorban állok a segélyért is lelkiismeretfurdalás nélkül...


A fiam apjának egyébként van még egy gyermeke mástól és utána is fizet, de vele sem törődik, és jelenleg is együtt él valakivel.

Legutóbb nekem panaszkodott, hogy neki három családot kell eltartania, milyen rossz neki és mi tettük őt tönkre.


Ja. Nem neki kellett kisgyerekkel anyaotthonban élnie. Ő ezalatt fesztiválokon szórakozott és szedte fel az új csajokat...

2012. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
Azért ez az általános megítélés, mert valljuk be sajnos az elvált anyukák nagy része szeretné eltartatni magát, és nem a gyerek miatt akar több, és több pénzt, hanem mert majd én most jól kib@szok a szemétláda volt férjemmel, ő se érezze már jól magát.
2012. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!