Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Üdv. Meg nyerhetem -e a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Üdv. Meg nyerhetem -e a gyerekelhelyezést ha albérletbe laknák akkor is? üdv.

Figyelt kérdés
A párommal nem rég szétmentünk ő már nem is lakik itthon 5 év kapcsolat után most mással él. Bár voltak vitáink, veszekedéseink és 2 éve már ugyan igy ez meg történt de akkor vissza jött. De most a multra hivatkozva meg arra hogy már nem szeret csak a gyerekek miatt voltunk eddig is együtt, megint el költözött. Van két közös gyerekünk és én számomra az lenne a reális hogy gyerektartást és gyerekelhelyezést kérjek a részükre amit ő nagyon ellenez mert a fizetése 40% át kellene nekem fizetnie. Nagyon félek hogy a gyerekeket el perelheti tőlem mert a lakás amiben lakunk az övé vagyis a nevén van de haszonélvezete van rajta a szüleinek. Nekem még az előző kapcsolatomból van egy gyerekem igy én szeretnék mind a háromról gondoskodni jelenleg most Gyed. -vagyok. És ha nem csaltam meg, nem élek kicsapongo életett, nem iszom akkor a gyerekelhelyezésnél számit hogy lakásom nincs a nevemen esetleg albérletbe laknék. Szerintem a gyerektartás is jogos bár én szerettem volna ha békés uton meg tudjuk ezt beszélni de csak fenyegetőzés a vége mert ő szerinte ez lehuzás mert mindent meg add amit kell. De szerintem meg a szó el szál és az irás az még mindig jobb meg oldás, és azt sem kell elfelejteni hogy nem én élek már mással hanem ő. Meg nyerhetem -e a gyerekelhelyezést ha albérletbe laknánk akkor is? üdv.
2012. szept. 3. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, megnyerheted ! Amíg tető van a fejetek felett akár saját akár albérlet. Amíg tudod őket etetni ruházni. Nem iszol drogozol stb nem fogják elvenni őket tőled. Hány évesek a gyerekek?


27/l

2012. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy az első is írja.

Viszont azt tudonod kell bizonyítanod, hogy a családi pótlék, és a férjedtől kapott gyerektartás összegén kívül, no meg a Gyed-en kívül még milyen jövedelmetek van, lesz-e miből tisztességesen megélnetek.

Ugyebár fizetni az albérletet + rezsit + a gyerekeknek és saját magadnak kaja, ruha, tisztálkodó szerek, iskola és minden.

Mert ma már ha bármelyik fél új kapcsolatot létesít, az nem kizáró ok, inkább szempont a mindennapi megélhetés fedezetének meglétét igazolni!

2012. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A gyerekek 14,3,és 16 hónaposak.

A családi potlék,Gyed,és a nagy után kapok még gyerektartást bár az nem olyan sok.

A gyerekek el tartását csak ezekből tudnám na meg abból amit ő fizet utánuk fentartani de igy is 160.000.ft amiből el kellene tartanom őket .Gondolom ez talán nem kevés ahoz hogy nekem itéljék őket.Mert az hogy ő azt mondja hogy mindent meg add és mi lesz 5.-10 év múlva.Azért nem mindegy,nem ?

2012. szept. 3. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

2-es vagyok!

Ne érts félre, én szerintem is jobb a gyerekeknek az anyjuk mellett, csak azért írtam, hogy készülj fel ezen a téren is.Ha a férjed elkezd harcolni, esetleg azzal tud majd érvelni, hogy abból a pénzből, ami neked lesz, albérletben nem fogod tudni őket eltartani.

Szurkolok neked!

2012. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm....nem lesz könnyű de ha két embert már nem tartanak össze csak a gyerekek akkor nincs más választás...bár én nem ezt akartam még mindig vissza csinálnám és nem csak a gyerekek miatt.

A gyerekeknek az a leg jobb ha normális családban nőnek fel.

2012. szept. 3. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Még az is melletted szól hogy a két kisebbik még ilyen kicsi nekik aztán tényleg az anyjuknál van a helye!Sok sikert!


27/l

2012. szept. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nekem, az a gyerekeknek sem jó, ha csak miattuk maradtok együtt.

Nagyon érzékenyek, nem kell nektek szólnotok sem egymáshoz, ők akkor is "veszik az adást", ha feszültség, vagy harag van a szülők között, és ez nekik sem jó.

A legjobb a békés, harmonikus mindennapi élet. És így még magadnak is, és a gyerekeknek is adsz esélyt arra, hogy valaki mással még boldogok tudjatok lenni.

2012. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ex- férjem a válásnál akadékoskodott, hogy viszi a gyerekeket is. Arra hivatkozva, hogy albérletben élek, én is CSP-t, Gyed- et , meg a gyerek tartást kapok. Két napra rábíztam a két nagyobbik (7 és 4 éves) gyerekeinket. A barátnőjét kiakasztották, így letett arról, hogy tartósan velük éljenek a gyerekek. Bár fenyegetőzött a gyerekekkel, rájött, hogy nem is ismeri őket, és mégis csak mellettem a helyük, még ha albérlet is. Így bíróságon kívül megállapodtunk, hogy akkor viheti el őket, amikor akarja. PL: A nyáron, minden hétvégén kint voltak, péntek délutántól, vasárnap estig. Ja, én a fizetése felét kértem és kaptam is meg. Kb: 160.000- 170.000- ből gazdálkodok havonta
2012. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, van még egy 10 hónapos fiúnk is, az ex- férjemtől ezért vagyok Gyed-en. Ezt elfelejtettem írni. A válóper alatt született.
2012. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ne ma tiéd a lakás, onnan ki kell költöznöd. Ha tudod bizonyítani, hogy te is költöttél a lakás állagmegóvására, akkor esetleg onnan visszajárhat pénz.

Az albérlet nem befolyásolja a gyerekelhelyezést, de olyanba kell költöznöd, ahová be is jelent a tulajdonos.

Ha az apuka jó a gyerekeihez, akkor remélem, biztosítod számára a láthatást, vagy a megosztott felügyeleti jogot.

2012. szept. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!