Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Társammal megromlott a kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társammal megromlott a kapcsolatunk. Haszon élvezeti jogot és vagyont közösen fel osztottuk. Állandó vitája miatt, szeretném ha albérletbe kötözne, az albérlet költségét rám terhelné. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de nem kötelezhető rá. Közös az ingatlan, ahol laktok?
2012. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ki is lett fizetve a rá eső rész, akkor nincs mit követelnie!
2012. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem,ha jogi úton akarsz ennek érvényt szerezni, az nem fog menni,mert ha volt egy közös ingatlanotok X millió forint értékben, akkor ha annak felét ilyen néhány tízezres havonkénti részletekben akarod neki kifizetgetni,akkor még 30 évig is eltarthat ez a - nevezzük így- törlesztgetés, és közben azt nem tudod írásban garantálni, hogy nem halsz meg,pl. nem üt el az autó, nem kapsz infarktust/agyvérzést/rákot(vagy bármilyen egyéb gyógyíthatatlan,halálos betegséget), nem ölnek meg, vagy nem ölöd meg magadat bármilyen módszerrel.


Mivel ezt nem tudod szerződésszerűen garantálni, ezért -szerintem- ez nem megy.Bár nem vagyok jogász,csak tanultam némi jogot.

2012. máj. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy vannak, akik hivatalos válás esetén is egy fedél alatt maradnak, mert a házban maradó fél - pénzhiány okán - nem tudja kifizetni a távozó félnek a fele vagyont, elég nagyvonalú ajánlat a társad részéről, hogy elmegy albérletbe. De elég bugyuta döntés is, hisz bármikor kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy nem tudod fizetni tovább az albérletet. Ha meg megkapta a ráeső összeget/ "a vagyont felosztottuk"/, akkor mit vár még el?

És hogy kerül ide a haszonélvezeti jog?

2012. máj. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kényszerítheted. De ha nagyon zavar,te mehetsz albérletbe
2012. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem te mész albérletbe?
2012. máj. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!