Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha kaptam egy rakás készpénzt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kaptam egy rakás készpénzt ajándékba, de nincs semmilyen nyoma, sem ajándékozási szerződés, akkor visszakövetelheti az ajándékozó évek múltán?

Figyelt kérdés

Az ajándékozó a gyermekem apja. Szülés előtt elköltöztem tőle. Nem voltunk házasok, csak apasági nyilatkozat volt, és sosem történt gyerekelhelyezés. A láthatás és gyerektartás sem lett lepapírozva. Elvileg máig azonos jogokkal rendelkezünk.

Szóval elköltöztem tőle szülés előtt. Azért még reméltük, hogy helyrehozható a kapcsolat. Szülés után sok pénzt kaptam tőle. Készpénzben a kezembe. Hogy normális életünk és otthonunk legyen a gyerekkel. Így soha nem követeltem tőle gyerektartást. Akkor sem, amikor az a pénz már elfogyott. Nem is támogatott semmivel azóta, pedig a gyerek már 4 éves. Amúgy nagyrészt a lakásom felújítására kellett költenem a pénzt, mert nem gyereknek való állapotok uralkodtak. Közben a kapcsolatunk véglegesen megromlott. Az újbóli összeköltözés már nem volt realitás. Randizgatni kezdtem. Ő pedig erre kitalálta, hogy visszakéri azt a sok pénz, amit a kezdetekkor adott. Mert ő abban reménykedett, hogy a felújított lakásomban majd együtt élünk, ezért adta a pénzt. De hogy nem így történt, kér vissza mindent. Van rá jogalapja? Pláne ha sosem papíroztuk le, hogy ő adott nekem bármennyit is, és gyerektartást sem kaptam tőle soha? Ha bíróság elé kerülne a dolog mire számíthatok? Nagyon megvisel lelkileg már maga a szóbeli követelése is. Eléggé szerényen élünk így is.


2012. szept. 5. 19:25
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
98%

Ha tanúk sincsenek, akkor így járt.

A gyerektartást pedig megállapítja a bíróság, ha igényled.

2012. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
96%
Ha azonos jogokkal rendelkeztek, akkor azonos kötelezettségekkel is, tehát fizetnie kell (magától) a gyerek költségeinek a felét! Ha ezt nem teszi, akkor kérj gyerektartást!
2012. szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
98%
Megszívta, mert semmit se követelhet vissza. Nincs rá semmi jogalapja. Sőt, fizetnie kellene, mivel te tartod el a közös gyereket, az meg, hogy magától mennyit adott az egy bíróságot sem érdekel, főleg ha még papír sincs róla.
2012. szept. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
A rokonai tanúskodnának, hogy ő adott pénzt. Persze hamis tanúzás volna, de ezt nem lehetne rájuk bizonyítani. De nem is szívesen tagadnám le azt, hogy adott pénzt. Szerintem normális, hogy egy apa támogatja a már külön élő családját is. Az a nem normális, hogy visszakéri...
2012. szept. 5. 19:34
 5/51 A kérdező kommentje:
Azzal meg tisztában vagyok, hogy jogosult vagyok gyerektartásra. Nem bénaságból nem kértem, hanem korrektségből, mert tényleg sok pénzt kaptunk. Ezt így éreztem fairnek.
2012. szept. 5. 19:36
 6/51 A kérdező kommentje:
Szóval ha tegyük fel vannak tanúk arra, hogy pénzt adott át, akkor sincs semmi esélye?
2012. szept. 5. 19:47
 7/51 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem csak féltékeny és jár a szája! Tegyél úgy, mint akit nem zavarnak ezek a húzások és fenyegetőzések! Nem teheti meg! Ezzel ő is tisztában van!
2012. szept. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
8%
Jogilag akkor követelheti vissza, ha bizonyítani tudja, hogy a kapcsolatotok megromlásáért csak te vagy a felelős.
2012. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
ezt az utolsót nem értem. tudtommal a magyar jogban már senkit nem érdekel, hogy ki a felelős a kapcsolat megromlásáért. pláne hogy már rég különéltünk, mikor a pénzt adta... ne haragudj, nem akarom bírálni a válaszokat, de ez utóbbi annyira baromságnak tűnik, hogy el se tudom képzelni, honnan szedte a válaszoló. mások hogy gondolják?
2012. szept. 5. 19:52
 10/51 anonim ***** válasza:
58%
Az utolsó válaszoló előttem írtam! Én sem látok benne rációt! Én valóban úgy gondolom, hogy nincs min aggódnod! Különben is, ki az, aki nem az egyedülálló anyukát támogatná, aki mindent megad a gyerekének?
2012. szept. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!