Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Számíthatok így gyerektartásra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számíthatok így gyerektartásra vagy ilyen esetben nem ítélik meg?

Figyelt kérdés
1 gyerek van, az apa nettó bére 100000Ft körüli. A probléma csak az, hogy ebből 70000Ft a hiteltörlesztésére megy el. A házasság alatt "közösen" felvett hitelt én fizetem és fizettem eddig is.
2012. szept. 17. 07:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mi a szüleimnél lakunk, oda vettem fel hitelt, amiből kialakítottuk a lakrészünket, azt a hitelt én fizetem.

A megismerkedésünk előtt a párom vett egy lakást hitelre, ezt továbbra is ő fizeti.

2012. szept. 17. 08:58
 12/20 anonim ***** válasza:
19%
Ugyanebben a cipőben járok. Fizetem a közösen felvett hitelt, a gyerektartást. A fizetésemből ha jön a tél és gázt is fizetek egy fillér nem marad. Sőt van, hogy a csekkekre is kölcsön kell, hogy kérjek. Magyarul szemét vagy!!!
2012. szept. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Miért vagyok szemét?

Amiért az kérem, hogy havi szinten legalább 10000Ft-al hozzájáruljon a gyerekünk költségeihez?

2012. szept. 17. 09:27
 14/20 nevem-senki ***** válasza:
81%
Idióta! A férj a saját hitelét fizeti, az anyuka szintén a sajátját. A tartásdíj jár neki, a gyermek az első.
2012. szept. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 nevem-senki ***** válasza:
72%
...és milyen cipőről hadoválsz? A férj a saját lakásának a hitelét fizeti. Nem általános iskolában tanuljuk a szövegértelmezést?
2012. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
úgy van, ahogy már többen is írták. Először a gyerektartást vonják, utána a banki hitelt.
2012. szept. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

ráadásképpen a férj még a házasság előtt vette fel a saját hitelét --> az nem közös vagyon a feleségnek köze nincs hozzá a férjnek kell fizetni továbbra is


viszont a feleség a házasság alatt vette fel a hitelt --> ez már közös vagyon (akár hitel akár nem) ennek a fele a férjet illeti meg jogilag


a gyerektartást le lehet tiltatni a fizuból ha nem akar fizetni

ez elsőbbséget élvez a hitellel szemben


ha gonosz akar lenni a feleség akkor az általa a házasság alatt felvett hitel felét is a férjre testálja --> de ö korrekt és saját maga fizeti

2012. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
69%

# 12: Te el vagy tévedve, a gyerektartás a gyereknek jár, nem a feleségnek. A feleség éppen ezért ha akarna se mondhatna le róla, a bíróság nem is engedné, ha a gyerek érdeke veszélyben van!


Ha egy férfi képes havi 70 ezret kifizetni azért, hogy legyen saját lakása, akkor legyen képes 10-20 ezret a gyereke étkezésére, öltöztetésére is.

2012. szept. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kár vitázni.A bíróság megítéli,és onnantól egy fillért sem fogsz látni.A férjedtől azért mert nincs,a megelőlegezés azért nem fog menni mert van lefoglalható ingatlanja.Macerás,benne vagyok.
2012. szept. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 nevem-senki ***** válasza:
És? Ha jól gondolom, akkor munkabére van, abból levonható. Nem minden eset egyforma, nem értem, h miért kell általánosítani!
2012. szept. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!