Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tanúként meg kell jelennem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanúként meg kell jelennem a szüleim válásán. Miket kérdezhetnek, mire készüljek lelkileg?

Figyelt kérdés
Ha lehet, azok írjanak, akik konkrétan ugyanebben a cipőben jártak. Nagyon nem szeretnék menni, de muszáj, mert kötelező a megjelenés. Apám alkoholizmusa, hazudozásai, félrelépései miatt mennek szét, de mivel apám nem egyezett bele a válásba (ő először osztozkodni akar, utána hajlandó csak válni), ezért beidézték a családtagokat, engem és a testvéreimet. Hallottam már olyat, hogy egészen durva és intim kérdéseket feltehetnek, olyanokat, amikhez igazából nekem semmi közöm, tudomásom sincs róla és csak a szüleimre tartozik. Mire készülhetek igazából?

2012. szept. 24. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, hogy mennyi idös vagy.

De gyerektöl csak arra kérdezhetnek, hogy tényleg alkoloista-e az apád, te melyik szülövel akarsz maradni, stb. Ami neked túl intim, arra nem válaszolsz, nyugodtan mondhatod, hogy nem tudod.

Csak arra kell válaszolni, amire akarsz.

2012. szept. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nos mint gyermek, te vagy az aki megmondhatja az igazat, hogy az ártatlan fél végre megszabaduljon a terhétől.


Ha valóban az Édesapád az elmondottak szerint tett, akkor segíthetsz Édesanyádnak, hogy ez az élet forma véget érjen.

Olyat is fognak kérdezni, hogy melyik szülőnél szeretnél maradni.


az előttem szólóval eget értek, ha neked zavaró akkor nem vagy köteles válaszolni, de hazudni sosem szabad.

Valószínűleg megkérdezik majd, hogy mennyit tudsz Édesapád kicsapongásairól,más Nőkkel való kapcsolatokról.

És valóban korodnak megfelelően kérdeznek, mert az intim szót azért nekik is úgy kell kezelni, mint a tévében. a 16. éven aluliaknak nem tehetnek fel olyat ami sértené a gyermek lelki békéjét.

Válaszkép mondhatod, hogy nem szeretnél erről beszélni.


Zsömle/lány

2012. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg a bírók tudják, hogy egy ilyen dolognak a gyerekek a legnagyobb vesztesei. Rendelkeznek a megfelelő tapintattal nem fognak karóba húzni. Csak az igazságra kíváncsiak, intim dolgokat nem fognak kérdezni mert ugye az nem rád tartozik. Elmondod milyen gyakran rúgott be apád, hogyan viselkedett, mit tudsz a félrelépéseiből, és anyukád oldalán is szétnéznek. Ilyenkor rendszerint a viselkedést, magatartást vizsgálják. Semmi kellemetlent nem mondanod csak az igazat. Nem kell véleményt nyilvánítani csak a tényeket elmondani.

Egyébként gyanítom nagykorú lehetsz már.

2012. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Te, Zsömle, tanulj már meg helyesen írni!
2012. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jaj bocsánat, bele sem gondoltam, hogy a korom érdekes lehet ebből a szempontból... :) szóval elmúltam már nagykorú (sajnos elég régen... :), és már jó ideje nem is élek velük.

Ami érdekes lehet még, hogy a félrelépéseiről annyit tudok, hogy anyu amikor elkezdett gyanakodni erre, nem egészen etikus módon bele-belenézegetett apám telefonjába, ill. az sms-ekbe, innen egyértelműen kiderült. Viszont ha ezt ő (mármint anyu) vagy én elmesélném, még anyámnak lehetne baja ebből, mert ugye ez a személyiségi jogok megsértése, nem? Innentől kezdve hiába is mondanám, hogy félrelépett, bizonyítani nem tudom.

Apám ezeken kívül sok mindent csinált még, ami alapján anyu javára simán kimondanák végre a válást. Viszont apu nagyon jól elő tudja adni magát (ahogy az alkoholisták többsége...), és simán hazudik akár a bírónőnek is (már az első tárgyaláson is ezt tette), attól félek, hiába is válaszolnék a feltett kérdésekre, hiába mondanám az igazat, apu erre rátromfolna és engem vádolna azzal, hogy hazudok... ismerem, sajnos megvan ennek a lehetősége.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit tudnék tenni?

2012. szept. 25. 11:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Mivel a felek rokonaid (szüleid), erre való hivatkozással bármikor megtagadhatod a választ. Nem vagy köteles ugyanis terhelő vallomást tenni a közeli hozzátartozóidra. Ha tehát olyat kérdeznek, akkor csak mond ezt.
2012. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miután anyukád fedezte fel a félrelépést ezt neki kell megmagyaráznia, hogyan sikerült ez ne a te problémád legyen. Mellesleg azért mert anyuka belenézett apuka mobiljába azért még senkit sem ültettek le.


Másrészt: apuka tromfolhat jobbra-balra ha az egész család egyöntetűen egyet állít vele szemben akkor nincs esélye.

Hidd el nekem a bírónak is megvan a magához való esze napi szinten találkozik ennél cifrább dolgokkal is. Bennük már kifejlődött az ember ismeret és mindenki tudja, hogy egy alkoholistának mennyit ér a szava.

Mellesleg gyereket már nem kell elhelyezni legalábbis nem írtad hát ki, mit veszíthet? A lényeg, hogy elválasszák őket a vagyon elosztás meg nem attól függ ki alkesz, és ki turkál a másik mobiljában.

2012. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jah annyit még hozzátennék, hogy a házasság nem örökre szól senkit sem lehet arra kötelezni, hogy maradjon a házastársa mellett. Ha el akar válni el kell választani őket, olyan nincs a jogban, hogy nem teszik meg de ehhez hivatalos eljárás kell. Sőt úgy tudom, hogy ha az egyik fél makacsul ragaszkodik ahhoz, hogy nem válik de a másik beadja a válópert akkor valamennyi idő után -már nem emlékszem- de automatice elválasztják őket akár mennyire is ellenkezik a másik. Ugyanis a szabadsághoz mindenkinek joga van.
2012. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, kicsit nyugodtabb vagyok...

Még egy kérdés. Apám azért nem akart az első tárgyaláson belemenni a válásba, mert ő csak úgy hajlandó válni, ha előtte vagyonmegosztanak. Ilyen létezik egyáltalán? Ezt mindig fordítva szokták tenni, először válás, majd vagyonmegosztás, nem?

2012. okt. 4. 15:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Valóban célszerű előtte egyeztetni, mert úgy könnyebb a válás. Viszont a két dolog nem külön per, a válási per keretében zajlik a vagyonmegosztás. Ha nagyon elhúzódna, akkor részítéletként kimondják a válást, a vagyonmegosztás meg megy tovább akár hosszú évekig is.
2012. okt. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!