Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lenne egy olyan kérdésem, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lenne egy olyan kérdésem, ha a ház a feleség nevén van, válás esetén a férjnek jár belőle valami?

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem az számít, kinek a nevén van, hanem, hogy a házasság előtti vagy alatti szerzemény. Ha előtti akkor különvagyon, ha alatti akkor közös.
2012. szept. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen mindegy kinek a nevén van. Mikkor vettétek az számít? Ha házasság alatt akkor igen ha nem akkor csak a házasság alatt ráköltött pl felújítás fele jár a férjnek.
2012. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a házasság előtt is megvolt, vagy a házasság alatt a feleség ajándékba kapta/örökölte, akkor nem. Ha a férj végzett felújítást, pl. kikövezte a konyhát, stb, akkor annak az ellenértékét ki kell fizetni.

Bútorok, egyéb ingóságok esetén pedig szintén abból jár, amit a házasság alatt vettek.


Pl. nekem az eskövőm előtt egy full berendezett lakásom volt. Házasság alatt ebből a pénzből + hitelből vettem egy nagyobbat. Váláskor a férjemnek a már kifizetett hitel fele járt (volna - csak mi másképp egyeztünk meg)

Az a cucc, ami megvolt nekem korábban, az az enyém maradt, a közösen vett dolgokon kellett osztozkodni.

2012. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A házasság előtt már az enyém volt,de közösen felújítottunk,meg bővítettünk.Valaki szerint,papírba kellett volna ezt foglalni,mert később nehezen bizonyítható,mennyi is lett közösen ráköltve,vagy át kellett volna írni a tulajdonviszonyokat,mondjuk 20-80%-ra.
2012. szept. 28. 12:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a felújítási, bővítési költség fele jár a férjnek.
2012. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző válaszoló mondja. A ház a tiéd, de pénzt követelhet a felújítás miatt.
2012. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem igazán megállapítható, mennyit költöttetek rá így utólag, inkább az számít, mekkora az értéknövekedés. Tehát vesszük a ház eredeti állapotát, megvizsgálják, mennyit érne úgy jelenleg. Ezután meghatározzák a jelenlegi értéket is, és a kettő különbözetét kell megfeleznetek. Pl. a ház 2 szobás volt, amikor elkezdtétek a felújítást, ez ma érne 10 milliót. Ti hozzáépítettetek egy szobát és egy garázst, így most ér 14 milliót. Akkor neked 12 millió jár, a férjednek pedig 2 millió.


Ez azért így logikus, mert a kétkezi saját munkával végzett felújítás számlákkal nem bizonyítható, mégis hozzájárul az ingatlan értékének növekedéséhez.

2012. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Ha hozzáépítés nem történt, akkor hogyan bizonyítják a ház akkori értékét? Felújítás lehet sok minden. Csak kíváncsiságból kérdezem, mert nem értek hozzá.

2012. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Felújítás szerintem pl ablakcsere, járólapozás. Azért ezeket elég nehéz letagadni, mert látszik rajta ha nem régi.
2012. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én értem ezeket az értékkülönbözet lefelezését,de ha a pénz is az enyém volt?Igaz,ő azt mondja ,az már közös volt,mert házasok voltunk..
2012. okt. 1. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!