Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Úgy tűnik, vége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Úgy tűnik, vége mindennek, amiért eddig küzdöttem.

Figyelt kérdés
Külföldön elek a csaladommal(kettő gyerek,anya,apa).teljesen nulláról kezdtük,mikor elköltöztünk Mo.-ról.most,7 év után,nagyon kemeny munka árán,mindent elértünk,amiről csak álmodni mer egy fiatal pár,sőt...sok penz,gyönyörű ház otthon,szép autó,beton biztos munkahely,jó iskola a gyerekeknek,megbecsülés stb.mint a mesében.Es egyszer csak a felesegem valni akar.azt akarja,hogy tűnjek el az életéből.indok:sajnos most jött rá,hogy teljesen különböző emberek vagyunk,teljesen másként gondolkodunk mindenről.Az az igazság,hogy a családja is keményen fűti ellenem.Veluk soha nem volt jó a kapcsolatom,de nem is őket vettem feleségül annak idején.Az a helyzet,bármit teszek is,a gyerekek isszák meg a levet az egésznek,mivel ha külön költözöm tőlük,messze nem tudom biztosítani nekik mindazt,amit eddig megkaptak.a legnagyobb baj az,hogy imadom őket,és a legjobbat szeretnem mindannyiuknak,de a felesegem mar szoba sem áll velem,hogy tisztázzuk a kialakult helyzetet.Csak tűnjek mar el az életéből.És mindez azért mert nem tudja elfogadni a családja és a köztem kialakult egyre inkább elmérgesedett viszonyt.raadasul most meg az anyja is itt van nálunk,akit legszívesebben kitennek a házambol,mert sorozatosan hergel,fűti a lányát,ott 'szivat'engem,ahol tud.mit tegyek,egyezzem bele a valasba?dehat imadom őket!Adjak fel mindent,amiért egész idáig olyan keményen küzdöttem?
2012. márc. 20. 22:32
1 2
 1/13 LazyJones ***** válasza:
100%

Ez most eléggé nyers és kegyetlen válasz lesz, de attól tartok, igaz:

Tudsz mást tenni? Ha a feleséged nem hajlandó beszélni, változtatni, békülni, akkor akár így, akár úgy, a vége válás lesz. Itt már inkább csak annyin lehet vitázni, hogy mennyire szakadsz szét, és miért. Talán jobb beletörődni, és gyorsan, tisztán, becsületesen lezárni mindent, és minél előbb megpróbálni újrakezdeni a dolgokat - mással, máshogy.

2012. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Van ennek több oka is szerintem,csak nem mondja el neked.Nem egyeznék bele a válásba,már csak azért se.Nulláról eddig eljutni szép teljesítmény,ezt nem hagynám elveszni.
2012. márc. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyóst küldd el!

Lehet akkor minden megoldódna?

Bár így lenne!

2012. márc. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj!Ez a te házad!Ne hagyd, hogy a vén szipirtyó anyósod hergeljen és szivasson!Állj a sarkadra,hisz te vagy a családfő!Mond meg neki,ha valami nem tetszik akkor tessék elmenni a házadból és kész!Hátha kicsit magába néz!

Légy férfi!

Mond a feleségednek,ha menni akar,akkor menjen,de saját erejéből és a saját költségén és a gyerekek nálad maradnak!

2012. márc. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Ja és szerintem igen valószínű, hogy már régóta megcsal a párod!Ezért is ilyen ellenséges, hogy beszélni sem hajlandó és nem akar látni se téged!
2012. márc. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo, egy igazi emberi szokas, amikor talalunk egy 3. szemelyt, akire mindent ralehet kenni pl.

Mindent elertetek, de ezek targyak, az elettel egyutt jaro kellekek, hiszen ezert dolgoztatok eddig, de valami biztosan tortent, hiszen az erzelmi eletrol csak te es a feleseged tud, tehat ennek elozmenye is volt. Egy feleseg amikor boldog, mivel ezt nem irtad, tehat ha boldogsagot, szeretet kapott volna toled, azon kivul, amit leirtal, akkor nem valoszinu, hogy menekulni akarna ebbol a kapcsolatbol. Az anyukaja most ott van, talan direkkt oda hivta, hogy segitsen neki megtenni ezt a lepest! Barmit elertel az szep, de ha a nejed kilepni akar ebbol a kapcsolatbol, akkor a donteset elfogadnod kell, hiszen felnott ember, szabad akarattal rendelkezik!

2012. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt nem bánom,hogy anyagilag sokat bukom,csak a családomat ne veszítenem el!nem egyszerű szituáció,de hideg fejjel egyelore nem tudok gondolkodni.ezért koszonom a valaszaitokat,mert a legapróbb segítség vagy tanács is nagyon fontos nekem most.
2012. márc. 20. 22:59
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 6.valaszolo,nem szeretnek én 3. Személyt hibáztatni,de úgy éreztem,eddig minden rendben volt,ha problémák voltak,így vagy úgy de mindig megoldódtak.kiveve azt az egyet,amit írtam.a családjával történt konfliktusainkat.ezt soha nem tudta elfogadni.
2012. márc. 20. 23:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk épp ez történt, csak a férj lépett le. NEM voltak előjelei, nem panaszkodott, ha keveset foglalkozott velünk, és rákérdeztem, mi a baj, mindig az volt a válsz: semmi,semmi, csak fáradt, a sok munka (ahol saját bevallása szerint is unatkozott, mert nem volt sokszor mit csinálni). Aztán egyszer csak kijelentette, hogy ő elköltözik, a szertőjéhez. Igenis lehet, hogy te semmi rosszat nem tettél, ne hibáztasd magad. Ilyen esetben viszont nem lenne közös megegyezéses válás, harcba indulnék a gyerekekért, házért, mindenért. Ha a feleségednek mehetnékje van, hát menjen, de titeket hagyjon. Igen valószínű, de inkább biztos, hogy új pali van a dologban, ilyenkor nem akar a másik fél párterápiát, újrakezdést!
2012. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha te valoban ugy erzed, hogy onhibadon kivul kerultel ilyen helyzetben, akkor valoban tenyek ele tudod allitani a felesegedet, tehat amiert megdolgoztal, elertel, az a tied, es a gyermekeke, s itt mar valoban lehet egy "harcot" inditani, amikor harcolsz onmagadert, tehat a gyermekeidert is, mivel elkepzelheto, hogy a nejed nem volt oszinte veled, tehat kepmutatoan viselkedett, es megfelelo idopontra vart, amikor mar "telerakta" a zsebeit, akkor fog lelepni pl. Sajnos ilyenre is van pelda, s valoban a gyerekek jarnak a legrosszabbul, hiszen serulnek, egy szamitos, kepmutato, edesanya miatt, aki keptelen onmagara szamitani, es ahhoz, hogy a valodi celjat elerje, a masikat hasznalja fel, tehat nem ki, felhasznalja, mivel a "masiknak" az erejebol tud csak ervenyesulni. TEhat most valoban egy ujabb "aldozat" lehet a kepben, akihez mar atkoltozni akar pl. s ott folytatja azt, amit itt mar befejezett, de uj celokkal, tervekkel stb.
2012. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!